Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » „Helyesírási soviniszta”-hallo...

„Helyesírási soviniszta”-hallottátok már ezt a kifejezést?

Figyelt kérdés
Azokra alkalmazzák, akik, egy vitában ha elfogyott minden értelmes érvük, akkor belekötnek a másik helyesírásába, így elbizonytalanítják a másikat, szerintetek mit lehet velük kezdeni?
2018. okt. 14. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

"szerintetek mit lehet velük kezdeni?"


Írjunk helyesen!

2018. okt. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Vissza kell kanyarodni az eredeti témára.
2018. okt. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen írni, ezzel megfosztva őket a kritikájuktól, rákényszerítve őket a vitára.
2018. okt. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtannáciként hallottam eddig. Hogy mit lehet tenni? Ne hagyd meg nekik ezt a támadási felületet.

[link]

2018. okt. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de egy mondat értelmezésében sokat segítenek a mondat végi írásjelek, ami nem a vessző.
2018. okt. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Mit lehet tenni?

Írj helyesen és TE ne tegyél hasonló megjegyzést.

Kezdő kommentelőként én is sokszor javítottam más hibáját, egyrészt azt hittem, hogy ezzel segítek, hogy legközelebb odafigyeljen rá, másrészt hogy olyan könnyen elkerülhető a helyesírási hiba. De szinte azonnal én is hibáztam, a legutolsó ilyenben egyenesen a válaszban. Azóta meg csak romlott, mert gyorsabban írok és nem is mindig tudom visszaolvasni vagy csak hiába, mert nem veszem észre.

Ha kijavítottak akkor fogadd el és törekedj a helyes írásra legközelebb. Ha érdemi hozzászólása ezen kívül nem volt, akkor ne reagálj rá, ennyi.

2018. okt. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért lettem lepontozva. Szerintem is fontos a helyesírás, viszont ha valaki "kifogyott az értelmes érvekből" és elkezdi ilyenekkel sarkoba szorítani a vitapartnert, az nagyon is gáz viselkedés. SOKKAL gázabb, mintha valakinek nem tökéletes a helyesírása. Jellemtelen, gerinctelen emberre vall.

Azért írtam, hogy ilyenkor vissza kell terelni a beszélgetést az eredeti témára, hogy "ellenfelünk" észrevegye, elfogytak az érvei az adott témát illetően.

2018. okt. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!