Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez másnak is feltűnt? Arc és...

Ez másnak is feltűnt? Arc és tulajdonságok?

Figyelt kérdés

Szóval, megfigyeltem, hogy azok az emberek -akár fiúk, vagy lányok- akiknek vastagabb az ajkuk és a szemöldökük általában kedvesebbek mint azok akinek véknyabb.

Ez csak az én szubjektív tapasztalatom, nyilván nem mindenkire igaz ez a feltételezés.

Olvastam kutatásokat miszerint az arc formájából akár emberi alaptulajdonságokra is lehet következtetni. Konkrétan ezt talán a kriminalisztikában alkalmazták ahol "bűnözői" arcokat figyeltek meg. Legalábbis bizonyos arcberendezés szerint.


Ehhez hasonlót más is észre vett?

(Nyilván az nem tartozik ide aki feltöltette a száját.)



2021. aug. 11. 19:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Ezt én is észrevettem. A nagyon vékonyajkú emberek általában ridegek, vékonyak, szociális fóbiásak, visszautasítóak.
2021. aug. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ilyesmi másnak is eszébe jutott és így kevésbé érzem magam ufónak :D


A vastag szemöldök, vastag ajkak kombó megbízhatóságot, vonzalmat és barátságot feltételez, persze ezt nem kijelentem, hanem csak megjegyzem mint tapasztalatot.

2021. aug. 11. 19:40
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
Általában a keskeny ajakhoz szenvtelenséget párosítanak, filmekben de leginkább könyvekben is utalnak rá. Viszont tény hogy a dúsabb ajkúak jobban csókolnak.
2021. aug. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem sűrűn válaszolok ilyen kérdésekre... Biztos van benne valami, de szerintem hülyeség. Mármint csak a barátaimból, főleg magamból indulok ki. Barátságosnak, kedvesnek, segítőkésznek tartom magam, nagyon sokan fordulnak hozzám segítséget kérni. És elég vékony ajkam van, és normális vastagságú szemöldököm. Szerintem hülyeség emberi tulajdonságokat kapcsolni az archoz... Ez olyan, mint az a sztereotípia, hogy a kövérek, molettek édesek, aranyosak.


Úgyhogy nagyon kérlek titeket, hogy ne ez alapján keressetek barátokat stb... Lehet kedves arca egy vékony szájú embernek is, és lehet kőbunkó egy vastag szemöldökű srác is. A belső értékek szerintem nem ülnek ki a fejünkre, meg kell valakit ismerni rendesen ahhoz, hogy megtudd milyen ember is ő.



(plussz infó, ami engem nagyon felidegesített, amikor megtudtam: valamilyen statisztika szerint elméletileg a szép, helyes bűnözőket kevesebbre ítélik el, mint a kevésbé mutatósakat ugyanazért a bűntettért... Pedig szerintem egyenlő bánásmódot érdemelnének, főleg, hogyha súlyos bűnt követnek el...)

2021. aug. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos vastag szájú és szemöldökű vagyok. Ki nem állhatom magamon ezt a két tulajdonságot. Viszont a közeli ismerőseim kedvesnek tartanak.
2021. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4-es, leírtam, hogy ez az én szubjektív élményem és azt is, hogy nem mindenkire igaz. Erre te magadra veszed és úgy állítod be, hogy én mindenkire értettem.

Ez csak egy tapasztalás a részemről, de olyat én nem állítottam, hogy ez az esetek 100%-ában így lenne.

Ezt hívják szándékos kiforgatásnak.

2021. aug. 11. 21:44
 7/16 Metionin ***** válasza:
81%
Nekem vékony szám van és igaz távolságtartó vagyok, de alapvetően kedves szoktam lenni. Viszont a legtöbben első ránézésre nem találnak szimpinek, biztos azért mert nyugalmi állapotban tipikus "resting bitch" arcom van :D
2021. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem szeretném, hogyha mások elkezdenék úgy gondolni, hogy ez mennyire igaz stb...

Számomra ez is olyan, mint a horoszkóp. Úgyis találsz hasonlóságot, mert nincs olyan, hogy ne találj... De találsz mellette hamis állításokat is. A kérdés, hogy te hiszel-e benne avagy sem. Csak valószínűleg ha ezzel foglalkozol, akkor akaratlanul is lesz benned egy gondolat, hogy hm ez az illető így meg úgy néz ki és lehet, hogy ilyen meg olyan...


Nem veszem magamra, nem forgatom ki szándékosan, mint ahogy hiszed, csak engem egy kicsit bosszantanak ezek (személyes véleményem, hozzáteszem), mert engem is sokan elítélnek csak azért, mert magas vagyok, csak azért, mert szőke vagyok. És ehhez kötnek tulajdonságokat, pedig közben csöppet sincs így. Lehet te nem vagy ilyen, de vannak emberek, akik elolvasnak egy gyakoris kérdést, és teljesen elhiszik, hogy Tyű, ez így vaaan!


Egyébként meg nem kell lepontozni csak azért, mert nem tetszik a válasz. Meg meg sem értettél telejesen, de sebaj, most elmondtam. :)

2021. aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Vastababb féle a szám, szemöldököm ilyen átlagos, az emberek szimpatikusnak meg kedvesnek látnak, de nem vagyok ilyen.
2021. aug. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

8-as, mivel úgy írtam le a kérdésemet, hogy ne lehessen kiforgatni (nem általános igazságként prezentáltam, csak egy általam megélt tapasztalásként ami szubjektív) erre te szándékosan félreérted és kreálsz egy alá-fölé rendeltségi viszonyt azzal, hogy ilyen kérdésekre nem szoktál válaszolni, ami azt engedi feltételezni, hogy butának tartod a kérdést.

Azt hogy téged mások hogyan ítélnek meg ahhoz semmi köze nincs a témához, te egyedüli emberként vagy jelen az életedben ahogyan mindenki és ne azért tarts egy ilyen kérdéstől mert az megerősíti az embereket a téveszméikben.

Az hogy téged mi ért abból nem lehet arra következtetni, hogy az összes hasonló aki rád hajaz velük is ugyan ez a helyzet.

Ez egy vélemény kifejtésére adott hely, az aki a gyakoriról akar világigazságokat olvasni az valószínűleg Oravecz Nóra világából jött.

2021. aug. 12. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!