Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne féljek közeledni a...

Hogyan ne féljek közeledni a férfiakhoz?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy furán fog hangzani, de 24 éves lány vagyok és még sose csókolóztam, kezemet se fogta még fiú. Kezeltetem magam pszichológussal, ő azt mondja, hogy többet kellene lennem férfiak körében, meg elérhetőbbnek.
2021. aug. 12. 20:48
 1/7 A kérdező kommentje:
A külsőmmel nincs gond, kedves, aranyos lánynak tartanak.
2021. aug. 12. 20:49
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Manapság nem ritka, akinek ennyi idősen nincs még tapasztalata (+ a pandémia sem segítette az utóbbi másfél évben a szocializálódást). Érdeklődnél amúgy a férfiak iránt, tehát szeretnél közelednél hozzájuk, de valami visszatart, és ez zavar? Mert igazából ezt pont a pszichológussal kéne kibogoznod. Ha meg "elvagy" párkapcsolat nélkül, nem muszáj ám, ne érezd kötelességednek, csak azért mert ennyi vagy annyi éves vagy. (25/N)
2021. aug. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte csak barátként kezeld a fiúkat, ne párkapcsolati minőségben. Vagy mintha pl az unokatestvéred lenne az illető. És igaza volt a pszichomókusnak, legyél emberek közt ahol fiúk is vannak. Nem csak randizni lehet az ellenkező nem tagjaival, hanem pl sportolni, tanulni, dolgozni, hülyéskedni, stb.
2021. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

24 évesen te nő vagy, nem lány.

Barátkozz férfiakkal, ismerd meg őket, szerintem az segítene.

2021. aug. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Férfiként hasonló problémával küzdök, ha gondolod beszélhetünk, talán tippeket is tudok adni.
2021. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az emberi elme a bizonytalanságot képtelen elfogadni, és valamilyen választ, lezárást próbál keresni. Az egyedüllét esetében is sokaknál akár pánikszerűen eluralkodik az az érzés, hogy örökre magányosak lesznek, mivel kiszámíthatatlan, hogy mikor jön el a pillanat, hogy valakire rátalálunk, ezért az agyunk számára a racionális válasz az az, hogy soha, és ez nagyon nyomasztó érzéseket és félelmet vált ki.

Éppen ezért szerintem egy nagyon jó módszer az az, ha az ember először is megtanulja élvezni az egyedüllétet, és rájön, hogy magában is egész, illetve arra, hogy mi vagyunk saját magunk legnagyobb ellensége is, és nem szabad hallgatni a gátló gondolatokra, különben nem fejlődünk. Általában minden első élmény után, ami szorongással tölti el az embert, rájön, hogy túlgondolta a dolgokat, és sokkal egyszerűbb volt, mint hitte. Ugyanez igaz az ismerkedésre is, be kell látni, hogy igazából nincsen tétje, csak nyerni tudsz vele, hiszen vagy összejön, vagy megtapasztalod, hogy mit rontottál el, vagy azt, hogy nem olyan embert keresel.

Az valóban jó ötlet, hogy első körben megpróbálhatsz barátkozni is, ha úgy kevésbé érzed feszélyeztetve magad, és közben kipróbálni olyan dolgokat, amelyek kicsit kizökkentenek a komfortzónádból, mint valamilyen bensőségesebb dicséretet adni, megérinteni a másikat, ha találkoztok, stb.

Én szívesen beszélgetnék ezzel kedves és aranyos lánnyal, írj egy privát üzenetet, ha Te is. :)

25F

2021. aug. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Diszkó
2021. aug. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!