Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez emlékezetzavar lehet vagy...

Ez emlékezetzavar lehet vagy emlékezet típus?

Figyelt kérdés
Olyan emlékezetem van, hogy például néztem egy sorozatot régen, és arról vannak emlékeim. Ha ezt a sorozatot most újranézem, "felülíródik" az emlék, és nem emlékszem milyen volt, mielőtt újra nézni kezdtem. Ez valami zavar lehet az agyamban? Vagy létezik ilyen és teljesen normális?

2021. aug. 13. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem tudom mire gondolsz.

Arra, hogy pl nézel filmet vagy sorozatot és olyan mintha láttad volna?

Ezt úgy hívják, hogy deja vu.

2021. aug. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez a normális. Emiatt van az a szabály is, hogy soha semmit nem szabad újranézni
2021. aug. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Emiatt van az a szabály is, hogy soha semmit nem szabad újranézni"


Ezt még soha nem hallottam

2021. aug. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1# nem, nem deja vura gondolok. Nem az van hogy valami történik és "jé, mintha ez már megtörtént volna...", hanem hogy régebben néztem valamit, utána évekig nem nézem újra. Erre az "állapotra" nem emlékszem, miután elkezdem újranézni, arra hogy milyen volt ezelőtt. Konkrétan felülíródik az az emlékem, amikor régebben néztem.
2021. aug. 13. 23:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja tudom, amikor abbahagyod egy résznél és amikor folytadod előlről, akkor eszedbejut mi volt benne.
2021. aug. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de valami hasonló élményem nekem is volt. Nemrég néztem a Tékasztorik 2-t, és miközben néztem, rájöttem hogy már láttam. De annyira szar volt, hogy nem emlékeztem arra, mi lesz,így végignéztem megint. Dupla szívás! Lehet hogy neked is van az agyadban egy olyan "zúg" ami szelektálja a lényegtelen dolgokat. Lehet az a sorozat, vagy film, nem olyan hatással bírt, hogy érdemes lett volna annak beivódnia.
2021. aug. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Látom félreértitek... Én emlékeztem arra, hogy mi volt a sorozatban, és csak a nosztalgia kedvéért néztem újra, meg mert egy jó sorozatról van szó. Nem arról van szó hogy elfelejtettem mert olyan rossz volt. Azt felejtem el, hogy milyen volt az időszak, amikor a sorozat nélkül voltam, amikor épp nem néztem. Lehet hogy csak nálam van így ha nem tudjátok miről beszélek.
2021. aug. 14. 13:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem én értem, velem is volt ilyen 1-2 sorozatnál 😃

Ilyenkor kívánom általában, hogy "bárcsak újra először nézhetném", mert nem tudom, mire, milyen fordulatra hogy reagáltam, nem csak érzés terén, hanem egyáltalán

2021. szept. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem tudja senki sem felfogni a kérdést? Még te, az utolsó válaszoló sem :D
2021. szept. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!