Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet azzal kezdeni...

Mit lehet azzal kezdeni amikor mondom, hogy nem értek ehhez és nem hiszik el?

Figyelt kérdés

Tehát amikor mondom mondjuk, hogy nem tudok vezetni. Próbáltam, de csak kuplung csere lett a vége. 20 alkalomból kb 3x sikerült elindulnom egyáltalán az autóval, annyira nem értem a kuplung kezelését.

Még is amikor mondom, hogy nem tudok vezetni akkor csak annyit kapok, hogy ne legyek ilyen kishitű meg a szokásos mentegető dumák. Ugyan ez volt az érettségivel is. Mondtam, hogy nem fog jól sikerülni, mert betegség miatt nem tudok úgy tanulni. Csak erőltették, hogy milyen kishitű vagyok amikor hármasaim lettek kettesek helyett... Tudom, hogy ha nem vagyok szorongós és mondjuk képes lettem volna 2 szem xanax nélkül is tanulni akkor alapvetően a négyes vagy akár az ötös is meg lett volna, de így nem. És akkor a pszichológust is győzködnöm kellett, hogy nem kishitű vagyok csak realista.


De ezer egy ilyen példa van amikor tényleg elismerem a gyengeségem és az emberek nem értik meg, hogy nem kis hitű vagyok, csak tényleg nem vagyok jó abban.


2021. aug. 17. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagyunk egyformák, mindenki másban tehetséges. Viszont attól még, hogy nincs veleszületett kivételes tehetséged valamihez, szorgalommal megtanulhatod. Sőt, néha muszáj, nem bújhatsz ki minden alól azzal, hogy ez a gyengeséged. Fejleszd.
2021. aug. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Ismerős. Nekem is egyébként egyik ilyen dolgom a vezetés, a másik meg a gyerekvállalás. Nem értek hozzá, nem is akarok, mert kellemetlenül érzem magam abban a helyzetben, nem okoz örömet, ha vezetnem kell vagy gyerekekkel játszani, menekülni akarok onnan. Van jogsim, de kérdem én, miért erőltessek valamit, ami nélkül megvagyok az életemben és ha értenék hozzá, sem szívesen foglalkoznék vele. Teljesen időpazarlás.


Érdekes módon a nyelvtanuláshoz is hülye vagyok, de azt fontosnak tartom, ezért mégis rávettem magam. Lehet, hogy nem fogok soha folyékonyan beszélni, de érdekem, hogy valamennyire képes legyek rá és felszabadító érzés, hogy képes vagyok rá. A vezetéssel kapcsolatban nem érzem ezt, teljesen leszív idegileg.

2021. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Senki se úgy születik, hogy tudja kezelni a kuplungot. Csak egyszerűen meg kell tanulni, aztán gyakorolni és menni fog :)

Ugyanez igaz a tanulásra is.


Képesség mondjuk lehetne kézügyesség, pl órásnak nem tudsz elmenni dolgozni.

2021. aug. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Te nem nem tudsz vezetni csak nem akarsz. Lehet félsz is. Ez nem kötelező dolog. Főleg ha városban laksz.
2021. aug. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Te nem kishitu vagy, hanem egyszeruen lusta mindenhez. Lusta megtanulni barmit, lusta gyakorolni is. Sokkal konnyebb rafogni hogy 'jaaaaaj ez nekem neeeem meeeegy', mint tenylegesen tenni erte hogy menjen.
2021. aug. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
5. Van benne igazság de az autó vezetésre visszatérve ha nem akarja akkor nincs értelme. Felnőtt ember meg kell tanulni le szarni mások véleményét. És nem magára venni és magyarázkodni. Ha ezt nem tanulja meg és mindig azzal foglalkozik ki mit mondd akkor kemény élete lesz. Nem akar vezetni és nem akarasnak nyoges a vége.
2021. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is kishitű vagy.


Gondolom, nem az oktatóautóban történtek ezek a dolgok, mert az oktatód úgysem hagyná, hogy tönkretedd. Ezek szerint van jogsid. Hidd el, ha nem tudod kezelni a kuplungot, az az 1 órás vizsga alatt bőven kibukik.


"mert betegség miatt nem tudok úgy tanulni."

Nem akarok én lenni a bezzeg ember, de nálam borderline személyiségzavart diagnosztizáltak egyetem elején (szerencsére azóta már sokkal mérsékeltebbek a tünetek, mert kiléptem egy mérgező környezetből), mégis sikerült. Igaz nem jeles, csak jó a diplomám minősítése, de erre is büszke vagyok. Ismerősöm feltehetően ADHD-s (mutatja a tüneteket, de még nincs diagja), és második nekifutásra ugyan, de neki is sikerült az államvizsgája.


Egyébként mindenkinek más a tanulási stílusa, felfogóképessége, így a nem beteg emberek között is van, akinek elég félóra, másnak meg 3 óra kell ugyanazon anyagrész megtanulásához.


A másik: mindenki szereti eljátszani, hogy neki kisujjból megy minden, alig tanult, mégis jeles lett, stb. Vannak, akik tényleg így vannak vele, de a többség ilyenkor kamuzik. Ez tény. Ne hozzájuk hasonlítgasd magad! Valószínűleg teljesen normális, ahogy tanulsz, csak a saját valóságodat mások szépített verziójával hasonlítod össze.

2021. aug. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!