Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik a legjobb diplomatikus...

Mik a legjobb diplomatikus válaszok, amik nem bántóak?

Figyelt kérdés
Tehát vki kérdez vmit, nem akarsz rá válaszolni, de muszáj, viszont megbántani sem akarod. Csak egy példa: a szomszédasszony megkérdezi: randizol most valakivel? A "semmi közöd hozzá" az sértő. Az "erre nem akarok válaszolni" is elutasító. "Ezt sem megcáfolni sem megerősíteni nem tudom" az hivatalos. A "nem tudom" meg hazugság. Szóval olyan válaszokat keresek, ami semleges, udvarias, de nem ad valódi információt, tehát diplomatikus, de olyan nesze semmi fogd meg jól féle. A kíváncsiskodók, pletykások lerázására való legyen, de úgy, hogy az illető ne érezze lerázottnak magát. Köszi.

#udvariasság #semmitmondó #diplomatikus válaszok
2021. aug. 18. 05:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
99%

Teljesen más felelek válaszul, mint ami a kérdés volt.

Példa:

Szomszédasszony: - Randizol most valakivel?

Én: -Nagyon szép az a virág ott a háta mögött, milyen fajta?


Általában veszik a lapot, hogy nem jót kérdeztek. Ha mégsem, megmondod, hogy nem akarsz erről beszélni. Nem udvariatlanság. Nem kell mindenkinek megfelelni. Az az udvariatlanság, ha olyanra kérdez rá, ami magánügy!

2021. aug. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én többnyire elviccelem , komolytalan választ adok,ha nem akarok beszélni róla.

Néhány alkalom után ,ha még mindig nem lehet biztos a válaszban legtöbb embernek kínos feltenni ugyanazokat a kérdéseket.

-Randizol valakivel?

-Átjövök szólni neked,ha szóba állt velem valaki.


Ha ez nem jön így be neked,akkor vissza is kérdezhetsz egy egyszerű miért?-el

Vagy egy miért,van egy szingli hugod/öcséd?

2021. aug. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
"Sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom" 🙂
2021. aug. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

#3

Ez jó 😄

2021. aug. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
16%

- Nincs meg a kémia

- Nem benned van a hiba, hanem bennem

- Te túl jó vagy hozzám

- Még nem vagyok túl az előző kapcsolatomon (de azért randivonalon továbbra is ugyanolyan aktív)😄

2021. aug. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mosolyogsz, és megkérdezed:

"Miért szeretnéd tudni?".

2021. aug. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell kérdezni az ő kapcsolatára, garantáltan nem fogja érdekelni a tiéd:)
2021. aug. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
6.-hoz csatlakozom, a Miért érdekel? egy jó reakció. Illetve azt szoktam még mondani, bármit kérdeznek és bármi a valós helyzet, hogy Köszönöm kérdésed, ezen a téren is minden rendben van.
2021. aug. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

'A kíváncsiskodók, pletykások lerázására való legyen, de úgy, hogy az illető ne érezze lerázottnak magát.'


Ooo, dehogynem, erezze csak lerazottnak magat! Ha nem erzi, masnap ugyanigy fog tolakodni es vajkalni az eletedben. Jol irtak par hozzaszolassal feljebb: nem kell mindenkinek megfelelni, es nem kell feltetlenul joban sem lenni mindenkivel.

2021. aug. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt szoktam kérdezni, hogy "Miért szeretnéd tudni?" Ha azt mondja, "Csak úgy érdekel", akkor csupán annyit mondok, hogy "Ja, értem.", és nem válaszolok, ha nem akarok. Erre már a legtöbben nem mernek tovább kérdezősködni.
2021. aug. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!