Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem bírok diplomatikus...

Miért nem bírok diplomatikus lenni?

Figyelt kérdés
Annyira próbálkozom, de amikor kikérik a véleményem, akkor mindig a legrosszabb pillanatban felejtem el, hogy nem kéne elmondanom. Mit tegyek, hogy ne forduljon elő ilyen többet? Utána mindig megbánom. Régen nem ilyen voltam, pedig tudom, hogy senkit nem érdekel, hogy mit gondolok, csak udvariassági köröket futunk, de ha nem készülök rá, akkor mindig kibukik, hogy mit gondolok...
2020. dec. 11. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj szeretettel arra az emberre aki kéri a véleményed, vagy akiről vagy amiről kérik a véleményed. Szóval, a szeretet része a kulcs nem az ego-ból odavágok.
2020. dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondd azt egyszerűen, hogy van véleményem, de ne haragudj, szeretném megtartani magamnak.
2020. dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Mondjuk egy HR-esről beszélünk, aki megkérdezi, hogy mi a véleményem az eddigi felvételikről vagy egy felmérésről.


#2 Utólag mindig tudom - néha amint kimondom -, hogy ezt nem kellett volna, de ösztönös reakcióm, hogyha feltesznek egy kérdést, a véleményemmel kapcsolatban, akkor elmondom. Gyerekkoromban sokat ekéztek miatta a szüleim, de nem tudták kinevelni belőlem, viszont vagy évekig jóformán nem beszéltem, mert annyira tartottam tőle, hogy rosszat mondok. Aztán megint elkezdtem többet beszélni és visszajött a probléma... Egyszerűen nem tudom alkalmazni ezeket az udvariassági játszmákat.

2020. dec. 11. 09:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#1 Ez nem változtat azon amit mondtam. Ha szeretettel gondolsz valamire, akkor árnyaltabban fogalmazol. Ha egó-ból akkor "jól megmondod" neki. Ilyen egyszerű.
2020. dec. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Köszi! :)
2020. dec. 11. 10:05
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Nincs mit. A nyers őszinteség nekem is sok problémát okozott régebben.:)
2020. dec. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!