Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A csúnyább emberek predesztiná...

A csúnyább emberek predesztinálva vannak arra, hogy undok viselkedésük és megnyilvánulásaik legyenek?

Figyelt kérdés

A visszautasítások és semmibevétel pszichikai hatásait nem kutatja eléggé a tudomány (gondolom mert társadalmi tabu az egész), de nekem nagyon úgy tűnik (részben saját tapasztalatok alapján), hogy azon emberek akiket nagyon sokat utasítanak el, vesznek semmibe, közösítenek ki, azok a mentális szenvedés következtében ( és sosem előtte) elég undok személyiségjegyeket tudnak felvenni, és ergo ugyanazt a viselkedésformát közvetítik más emberek felé amelyet ők tapasztaltak meg az esetek többségében. És így jön létre a kívül-belül taszító személy.


Szerintetek van ebben valóság, hogy a rossz külső kiválthatja az emberek reakcióinak következtében az undok belsőt, mintegy hajlamosítva a csúnyább embereket a rosszabb belsőre?


2021. aug. 20. 08:20
1 2
 1/12 anonim válasza:
77%
Igen, én is ilyen vagyok. Bár nem ugyanazt a viselkedésformát közvetítem, amit én is megtapasztaltam, hanem máshogy vagyok undok.
2021. aug. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a társadalom az egész életében egy zsák szarként bánt valakivel, akkor szerintem nem olyan meglepő, ha ugyanígy fog viszonyulni a társadalomhoz. Szóval a válasz nyilván igen, ez szerintem nem is kérdés (kivétel persze akad, de a kivétel csak erősíti a szabályt).


Az viszont már egy másik kérdés, hogy ez hajlamos átmenni egy komplett nárcisztikus hajlamba, mert tudják, hogy a társadalom egy trágyadomb és ebben igazuk is van, de pont emiatt elhiszik, hogy MINDEN a társadalom hibája. Bármi problémájuk adódik, az kizárólag a társadalom hibája, ők pedig nyilván hibátlanok. Bővebben mindez kivesézhető r/niceguys-on.


A társadalommal szemben felvett negatív hozzáállás valóban a társadalom hibája többnyire. De a nárcisztikus hajlam nem. Utóbbit is a társadalom váltja ki, de a gyökerei mindig is ott rejtőztek az ember fejében.

2021. aug. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Ez eléggé leegyszerűsítése a dolgoknak, de van benne igazság. Az ember egy társas lény, és a szociális interakciói meghatározóak a személyiség kialakulásában és fejlődésében. Ha túlnyomóan negatívak ezek az interakciók, az mindenféle személyiség problémákhoz vezet.


1) Sokkal nagyobb szerepe van a kisgyerek kornak, mint gondolod. A személyiség akkor alakul ki, serdülőkorban és felnőttkorban már csak változik, és egyre kevésbé változik.


2) Ezt nem lehet arra leredukálni, hogy szép <-> csúnya. Rengeteg tulajdonság van, ami hasonlóan meghatározó, vagy még fontosabb. Nincs ilyen általános szabály, hogy aki szép az kedves lesz, aki meg csúnya az nem lesz kedves. Előfordulhat, amit leírsz, de nem szabályszerű.

2021. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltetlenül vannak erre predesztinalva. Az biztos, hogy többet kell dolgozniuk egy egeszseges önbizalom kialakitasan, ami a normalis tarsas kapcsolathoz elengedhetetlen. Meg ez relativ, hogy kinek mi rossz, undok. Ha megnezel pl sorozatgyilkosokat, vannak köztük csunyak meg szepek is. A szep emberek között is nagyon sok küzd önertekelesi zavarral...
2021. aug. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tűpontosan leírtad az életemet :D

Ugyanakkor nem is vagyok olyan mint ahogy viselkedem másokkal. És ez az ellentét még jobban feszít...

2021. aug. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5


EZ AZ! Én is mintha direkt csinálnám, hogy kapjátok be még azért is! :) Pedig legbelül egy nagyon aranyos, szerethető ember lennék de mivel a kutya sem kíváncsi rám egy irányításomon kívül eső dolog miatt, ezért a frusztráció és sértődöttség miatt direkt azt csinálom.


Hiába na, az élet igazságtalan, szokták mondani a szerencsésebbek magas lóról leereszkedően :) és mennyire igazuk is van!

2021. aug. 20. 10:28
 7/12 A kérdező kommentje:

2


Igen a nárcizmus szerintem rám is jellemző, mert hajlamos vagyok a társadalomra cinikusként és megvetően tekinteni, hogy mennyire romlottak én meg mennyire jó vagyok. :) Gondlom ez egy (akár önvédelmi) reakció arra, hogy a testarányaim miatt nem sűrűn fogadtak be, illetve ha igen akkor csakis másodhegedűsként, mintegy jótékonykodva, azáltal is saját egójukat hizlalva, hogy mennyire nem előítéletesek.

2021. aug. 20. 10:33
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezt tegyük hozzá, szerintem alapvetően nem a "társadalom" a hibás, hanem csak a szűkebb-tágabb közeg ami az illetőt körülveszi.


Én például olyan iskolába jártam, ahol "szégyen" volt a tanulás, és rengeteg megalázás ért már csak azért mert "stréber vagyok". Holott soha nem voltam stréber, egyszerűen csak nem voltam segghülye mint az iskolában lévő prolik.


Ha már csak egy normális iskolába járok, sokkal jobb gyerekkorom lehetett volna.


Sajnois gyerekként nem tudod megválogatni a környezeted. Felnőttként lehet változtatni, és akkor jön rá jó esetben az ember, hogy nincs olyan, hogy "a társadalom" hanem vannak hozzá hasonló, hozzá passzoló emberek akikkel ellehet.

2021. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amúgy az undok viselkedés egyrészt megfigyelhető ez tény. Másrészt ugyanez megvan a "szép" embereknél is. Csak mondjuk egy külsőre 10/10 csaj lehet akármekkora egybites, rosszindulatú liba, akkor is keresni fogják a társaságát pusztán a teste miatt.


És innentől nyilván más visszaigazolást kap, mint az akit le se szarnak.

2021. aug. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem semmivel sem undokabbak a csúnya emberek a szépeknél, egyszerűen azért tűnhet neked így, mert eleve van egy olyan szereotipia az emberekben, hogy aki külsőre szép, annak a személyisége is szép, aki pedig külsőre csúnya, annak a személyisge is az. Így aztán, amikor egy csúnya, undok emberrel találkozol, akkor megjegyzed magadban, hogy "aha, tudtam, hogy minden csúnya ember undok", amikor meg egy szép, undok emberrel, akkor az csak egy kivétel a sok közül, és arról nem vonsz le általánosító következtetéseket.
2021. aug. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!