Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Minden emberi megnyilvánulás...

Minden emberi megnyilvánulás zsákutca?

Figyelt kérdés
Nagyon sok irodalmi egyéniség gondolta/gondolja ezt. Ezek közül elenyészően kevesen még az írás értelmében sem hisznek.

2016. jún. 27. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Mármint milyen értelemben zsákutca? Ha valami célt nem lehet elérni vele, akkor milyen célra gondolsz?
2016. jún. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam semmilyen konkrét célra.
2016. jún. 27. 17:16
 3/7 anonim válasza:
Tehát az a kérdésed hogy van-e értelme egyáltalán az emberi létnek? Hát akármit is mondanak más emberek ez pont egy olyan kérdés amit ez ember csendben élete során végiggondol és valószínűleg élete más-más szakaszában mindig más a véleménye erről. Így nem adhatok választ a kérdésedre. Csupán elmondhatom hogy életem jelen állapotában úgy érzem hogy ha nem tragikus végeredményekben hanem egyéni folyamatokban gondolkodunk akkor van értelme annak hogy létezünk.
2016. jún. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
"Sok találgatásra adott okot, hogy az ÜRESSÉG filozófiáját valló Nágárdzsuna miért töltötte egész hosszú életét írással "(100 évet élt) TeniglT.L.
2016. jún. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#2 Ez a legrosszabb szerintem az egész világon, hogy sose lehet erre egyértelmű és végleges választ adni, de ha sikerülne akkor olyat léphetne elő az emberiség mint még soha szerintem. Belegondoltam és hát nem tudom ha erre tudnánk a választ lenne még kérdés?
2016. jún. 27. 19:58
 6/7 anonim válasza:
Még ha egy égi hang le is szólna,hogy van értelme az életnek vagy ez és ez az értelme nem mindenki hinné el nem mindenki cselekedne e szerint. Hisz abban hol a szabad akarat? Hidd el hogy nem zsákutca és cselekedj e szerint vagy ne hidd. Én nem vagyok filozófus alkat úgyhogy nem tölteném az életem azzal hogy ezen rágódjak. :)
2016. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pszichésen rendben vagy? Elég depressziós hangú a kérdés. Minden ok?
2016. jún. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!