Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy tini fiú, akinek pelyhezik...

Egy tini fiú, akinek pelyhezik a bajusza, az levágja vagy hagyja egy ideig nőni?

Figyelt kérdés
Én több évig hagytam, de szerintem nem lett volna baj, ha hamarabb borotválkozok.

2021. aug. 20. 14:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Valaki érti, hogy a 3-as válasz miért lett lepontozva?
2021. aug. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem erősödik a borotválástól a szőr. Amúgy én leszedném. Rövid ideig ugyan, nekem is volt, de zavart ettől függetlenül, csak a borotvával nem annyira barátkoztam még meg. Kell az az elhatározás szülők felé is, hogy elkezd. Meg ugyebár ijesztgettek, hogy akkor már mindig kell, megerősödik és stb. Mondanám, hogy évekbe telt, hogy igazán megerősödjön, borotvának semmi köze nem volt. Meg persze utána is olvastam, ahol már valami hitelesebb forrásból alátámasztják, hogy valóban nem erősödik, ellenkezőjét pedig valahogy még mindig nem sikerült, akármennyire is él a köztudatban. Máshonnan is szedtem már le pihe szőrt.

Amúgy ahogy érzed. Én még nem láttam, hogy valakin jól állt volna, legalábbis szerintem. De ahogy olvasom már meg is tetted :D

2021. aug. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%

#12


Vagy úgy. Akkor értem a lepontozást. Valóban pontatlanul fogalmaztam. Nem a szőr erősödik (vagyis nem lesz vastagabb), hanem gyorsabban nő a sűrűbb borotválástól.

2021. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Erre sincs konkrét bizonyíték, egyes vizsgálatok szerint gyorsabban visszanő, de körülbelül ennyi. Nincs a szőrben igazából semmi, ami alapján információt kapna a szőrhagyma, hogy hol és mikor, miként lett elvágva. Sűrűbb és erősebb viszont semmiképp sem lesz, ahogyan javítottad is magad. A tévhit alapja pedig a szerencsétlen egybeesés nagy valószínűséggel, hogy valakit elkezdenek zavarni a pihe szállak és leborotválja. Azt hiszi attól erősödött meg az, ami amúgy is megerősödött volna. Optikai illúziót is kelt, szúrni fog és erősebbnek is tűnhet, mivel a vége nem elvékonyodó lesz. Amúgy borotváltam már le a kezem és lábam is, kell neki ugyan vagy 3 hónap, de ugyan olyan lesz mint előtte. Amúgy is a szőr nem azért nem nő már tovább, mert tudja, hogy elért x mm-t, hanem egyrészt növekedési fázisai vannak, néhány más egyéb tényező befolyásolja (akár természetes hormonális változások), illetve kihullik, majd nő helyette másik. Már csak ezért sem tudna véglegesen sehogy sem megerősödni, mivel cserélődnek. Ha esetleg mégis gyorsulna a növekedés, akkor sem jelentős mértékben, csak eléggé feltűnő, hogy reggel még tükör sima, estére meg már akár borostás, de másnapra mindenképp. Mert hogy 20mm vagy 21mm egy szál, az már nem igazán látszódik.
2021. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Most utánaolvastam kicsit én is, és vannak vizsgálatok, melyek szerint gyorsul a növekedése, de nem vagyok szakértő a témában. Mindenesetre a józan paraszti ész azt diktálja, hogy ha egy testrészt levágnak, akkor jobban "összeszedje" magát a szervezet a pótlására, tehát az ilyesmi befolyásolhatja a növekedési ciklusokat.


De abban nincs vita, hogy alapvetően nem ettől függ, mennyire dús vagy nagy valakinek a szőrzete. Nagyrészt a génektől, kisebb részt pedig olyasmiktől, mint hormonháztartás, táplálkozás, alvás stb.


Jó dolog az arcszőr, de nem mindenkinek tud jól állni.

2021. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!