Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig fogja tűrni az ország...

Meddig fogja tűrni az ország nagy része az mostani tarthatatlan állapotokat?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom hogy durva ami itt megy, munka azért van, de a fizetések, árak, üzemanyag ár, felfogás, elérhetetlen ingatlanok, ezek mind-mind nagyon nagy problémák, amivel senki nem foglalkozik mert ahogy elnézem az autókat nem cserélik kisebbre, pedig már sok éve horror áron lehet tankolni.

Évek óta ez megy, és mindenki csak nyel, látszólag az emberek bírják pénzzel, de még mindig az a tendencia hogy a többség az aki fillérekért dolgozik.


Erre büszke sok magyar hogy lehúzzák róluk a bőrt, szét vannak adóztatva, és nyíltan lopnak előttük? Tényleg igaz az hogy amíg van mit enni, inni addig be fogja a száját 10 millió, de legyen csak 5 millió gondolkodásra képes, látszólag "értelmes" ember.


2021. aug. 21. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Ameddig az emberek érvként tekintenek arra, hogy "mert Gyurcsány jobb volt?", addig sokáig tűrni fogják.
2021. aug. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Igen, igazad van. Politika téma , amit én szeretek és nem is látnám, ha nem ebbe a kategóriába teszed. Mert ugye ez a politikusok felelőtlensége miatt van így nagyrészt és persze okozza ezt az adott közösség munkamorálja. Japánok-akiket én utálok-de be kell ismerni, a munkamoráljuk miatt jutottak oda, ahol most vannak
2021. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Még van türelme a további évekre is a nípnek, tehát még lehet művelni a problémát, úgy látom.
2021. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

Azért tűrik az emberek, mert igazából van fejlődés. Nem a politikusokat dicsérem ezzel, mert a teljes Kelet-Közép-európai régió sokat fejlődött.

Az átlagember meg pont annyit költ, hogy hónap végére ne maradjon semmi (függetlenül, hogy mennyit keres), ezért nem érzik, hogy több pénzük lenne. Amúgy nyugatiak jelentős (nagyobbik?) része ugyanígy él és ugyanígy elégedetlen, pedig többszörösét keresi az itteni fizetésnek.

2021. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Sokáig. A végtelenségig.


Nem látom az embereken, hogy a rendszert okolnák. Ha lenne düh a rendszer ellen, akkor lenne esély a változásra, de a magyar düh általában csak a szerencsetlenebbek felé irányul (miért nem dolgozik keményebben a szakmunkas azért a szar kis pénzért, amiből eppencsakhogy nem hal éhen? ha nem kéne senkinek segélyt osztani, minden jobb lenne.A hajléktalanokkal annyi baj van... stb)


A rossz pedig, ami az ország gazdaságával, egészségügyével és oktatásával történik, szerintük elkerülhetetlen. Ennél nem is lehetne jobb, jelenleg mindent megtesznek az érdekünkben. Ha meg nem, hát akkor ez van. Az ellenzék se lenne jobb, igyis úgyis megszivjuk.


Itt az a világnézet, hogy nem kell, hogy nekem jobb legyen, csak másoknak legyen rosszabb.

Passziv, depressziós, negatív, birka nép vagyunk.


De persze örülnék, ha rámcáfolna valaki.

Mikor megyünk tüntetni? A nyaktilót ki hozza?

2021. aug. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

És a kormány eddig nem látott nyugdíj kompenzációt ígért ebben az évben. Véletlen lenne, vagy az előválasztás közelsége, ekkora riadalmat okozott?

Utálom a politikát, de amikor egy egyszerű gázszerelő a világ egyik leggazdagabb embere lesz, vagy amikor az uniós ezermilliárdokra mond nemet a kormány a jogállamisági mechanizmus miatt, akkor ott nem kicsi a baj. És persze lehetne dobálózni több olyan dologgal, hogy hogyan lehetséges, hogy a Vezér családjában mindenki milliárdos, ám ő maga nem rendelkezik számottevő vagyonnal, hogy a milliárdos kastélyok, a közpénz magánintézményekbe való befektetése, pedofil K.G ügy elsikálása, hogy nemveri ki a biztosítékot. Embereknek írják elő mi a család, miközben az egyik vezető politikus, meleg gangbangből mászik pókembert meghazudtolóan az ereszen és stb.


Ráadásul az oltás -védekezésről nem is beszéltem még, amiben az egyik legnagyobb hiba, a politikai nyomásra beadatott kínai vakcina.

Persze vannak jó dolgok is, de ez nem a munkásosztály szintjén tapasztalható. Persze nem csoda hogy ez így alakult. Baloldal gyenge mint a fos, angolul nem tudó és politikailag bukott emberek próbálnak újra a fazékhoz nyúlni. Viszonylag egy stabil embert látok, őrá fogok szavazni, ha ő lesz az elnökjelölt. Ő nem más mint Márki- Zay Páter

2021. aug. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#4

Itt is van fejlődés Miskolcon, parkosítás szökőkúttal, mégis kit érdekel ez? Ha nem 210ezerért dolgoznának nagyon sokan, duplájáért, akkor lehetne örülni a fejlődő környezetnek is.

Én még elégedetlen nyugatit, Amerikait nem láttam panaszkodni, amikor valaki usa-ban bádogosként szalon motorral megy haza, még ha egy kis kölcsönnel is, de itt ezt nem lehet megtenni, mert padlóra kerülne az ember. Tehát halványan sincsenek meg az arányok, munka és munka között, hiába más földrész.

Nem Indonéziában élünk hogy kifogás legyen a szutyok fizetésre hogy a világvégén varrjuk a cipőket. Az hogy most itt Európa közepén, ilyen szégyen pénzeket kapnak az emberek, azt már arra sem lehetne fogni hogy valaki nem tanult egyáltalán. Itt már az a probléma hogy próbálják tartani azt hogy stagnáljon az egész, de valahogy legyen felvásárló közeg, ami nekik jó, a magyar meg költ, de a jövője, arra szánt említésre méltó megtakarítása soha nem lesz.

2021. aug. 21. 22:25
 8/11 anonim ***** válasza:

A baj az, hogy sokan úgy gondolják, az ellenzékben csak rosszabb jelöltek vannak.


A nagyobbik baj pedig, hogy nem tudom őket ezért hibáztatni, ez a legtöbb esetben tényleg így is van.


Lásd. KariGeri - Tóth Csaba - Horváth Csaba tengely


Elbukott időközi polgármesteri választás Borsodban, ami a Fidesz kétharmadába került volna


Bukott politikusok jelenléte


Geopolitika nem ismerete, a legtöbb ellenzéki politikus Csak az EU és Amerika kegyeit keresné, holott Magyarország földrajzi adottságai miatt muszáj a keleti nagyhatalmakkal is jó viszonyt ápolni


Az ellenzékben megbújó ellentétek miatt egy esetleges győzelem esetén szinte azonnal kormányválság lenne


Így hirtelen talán ennyi jut eszembe. Nyilván a "prolik" a krumpli, 13. nyugdíj, CSOK, """jól szervezett járványkezelés""", focimeccsek, kisvasút stb. miatt szavaznak majd a kormányra, de egy tabultabb ember a döntésekor a fent sorolt szempontokat is figyelembe veheti.

2021. aug. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

#5

Ott a pont!

Viszem a tilót :D

2021. aug. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Ezért mit kapok majd :D

Az a baj, hogy az ország igen nagy %-a a kormány által kreált kis világban, buborékban él. Ahová nem jutnak el azok az ocsmányságok, amiket a fejesek művelnek. Szomszédom hallgatja a királyi tévét maxos hangerővel és szavak nincsenek arra, hogy mi megy néha ott... Márpedig amíg az emberek nem tájékozódnak arról, hogy mi veszi őket körbe, úgy igazából, addig nem lesz változás.

Nagyon sok embernél észrevettem azt, hogy amíg ők nem érintettek, szimplán tudomást sem vesznek a gondról. Vagyis, inkább tudnak róla, de nem érdekli őket, mert "nem az ő gondjuk". Jó, persze, nekik is megvannak a maguk gondjai, de ezen a mostani világon csakis határozott összefogással lehet változtatni.

De még az sem elég. A politika szó szerint mindenhol ott van már, beleszőtte magát olyan dolgokba, ahol amúgy semmi keresnivalója nem lenne. Amíg pedig ezeket nem tudjuk kellően szétválasztani.. addig marad a mostani helyzet.

Az viszont a másik baj, hogy amúgy sem volt toppon az ország, de az utóbbi x évben olyan mérhetetlen károk keletkeztek, amiknek a javításához évtizedekre lenne szükség. Viszont mivel a mostani állapot egyre csak romlik, az az időtartam csak egyre inkább kitolódik..

Ha csoda történne és végre megdőlne a narancslé, és végre kezdődne az ország lassú, de biztos helyreállítása, akkor is jönnének a nagyokosok, hogy az új hatalom roncsolja az országot..

Kicsit pesszimista vagyok az ország jövőjét illetően, de jobb felkészülni a legrosszabbra :D


Ha tüntetés lesz, szóljatok nekem is kérlek :D

2021. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!