Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A cigányoknak milyen a mentali...

A cigányoknak milyen a mentalitása,miben különbözik a magyarokétól?

Figyelt kérdés
Mi miatt vannak ellentétek közöttük?
2021. aug. 22. 10:54
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Őőő már ne is haragudjatok, de én a cigánynál rasszistábbat még életemben nem láttam. Simán belédkötnek, megkéselnek, leköpnek.. és miért? Mert magyar vagy és fehér a bőröd. Nekik ennyi elég.
2021. aug. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
92%

#11

Kizárt dolog!

Saját magukat diszkriminálják.

Ami csak azért nem róható fel nekik 100%-ban , amiért egy gyereket sem büntetnél meg azért,amit nem ért meg.

Nem a származás, etnikai hovatartozás különbözteti meg legszembetűnőbben őket, hanem a viselkedés.

2021. aug. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
91%

#13

Így ahogy mondod. Nem tudnak beilleszkedni, mert nem tudnak viselkedni. Fogalmuk sincs róla, hogy hogyan kell. A gyerekeiket nem nevelik, dolgozni nem akarnak stb..

Nagyon nagyon nagyon sajnálom a rendes cigány embereket, mert ezek miatt a mocskok miatt nekik rettentő nehéz érvényesülni.

2021. aug. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
79%

Volt idő, amikor az ex-menyasszonyomék elindultak lefelé a lejtőn, - egyre-lejjebb és lejjebb adták, míg nem egy VIII. kerületi szoba-konyhában kötöttek ki - a budapesti Illés utcában. Időközönként felkerestem őket az anyukájával, aki maga is cigány származású volt, - az exem pedig "félcigány" volt, mert az apja magyar származású. -Az öreg nem élt itt velük. Időközönként élelmiszert vittem nekik a lehetőségeimhez mérten, - tele szatyrokkal, vállamon zsák burgonyával állítottam be hozzájuk, hogy enyhítsek a nyomorukon. Aztán egyik napról a másikra történt, hogy amikor mentem hozzájuk, körbe állt a kisebbség a ház udvarán széklábakkal, husángokkal, késekkel felfegyverkezve, majd közölték velem, hogy soha többé ne menjek oda. Történt mindez annak ellenére, hogy a legdurvább megnyilvánulásom az irányukba annyi volt, hogy "Jó napot!"

Mindenki tegye értékrendjének abba a fiókjába ezt az igaz történetet , amelyikbe csak akarja! Ennyit a rasszizmusról!

2021. aug. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
0%
13-as, ha te magad írod, hogy nem minden cigány egyforma, és sajnálod a rendes cigány embereket, akkor ne válaszolj erre a kérdésre így kapásból általánosítva, hogy "Nem tudnak beilleszkedni." Vagyis te is úgy gondolod, hogy a cigányok egy része olyan, mint a többi ember, a másik része pedig nem olyan. Általánosítás nélkül.
2021. aug. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
74%

#17

Majd ő eldönti, hogy milyen kérdésre és mit válaszol. Szerintem.

2021. aug. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
0%
15-ös, te valamilyen nem elhanyagolható mozzanatot kifelejthettél ebből a tanmeséből. Hogy valaki le akarja gyilkolni azt, aki ételt visz neki, olyan nincs.
2021. aug. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
57%

#16


“Azt az 1-2 üdítő kivételt leszámítva, akik képesek beilleszkedni és ember módjára élni...”


Azokat nyilván a postás csinálta!:D

2021. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
73%
19#: Engedd meg, hogy jobban tudjam nálad mi történt meg és mi nem! Volt, hogy krumplival megdobálva törték be az exemék összes ablakát. Lehet, hogy ők tettek valamit is ezért, - bár nem hiszem. Ezzel együtt biztos vagyok abban, hogy részemről tényleg a köszönés volt a "legdurvább", ami történt! Ha nem voltál ott, akkor engedd meg, hogy aki ott volt, az jobban tudja a történteket! Eléggé gusztustalan magatartás úgy megkérdőjelezni másokkal megtörtént eseményeket, hogy nincs valaki ott, de az észosztásban "nulladik"!
2021. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Nekem a munkahelyen van annyi tapasztalatom velük,hogy észrevettem az évek alatt,hogy ha úgy adódik pókerarcal a másik szemébe hazudnak.És ha átvertek valakit maguk közt még jót is mulatnak rajta. Engem is átvertek többször,pedig 0 előítélettel álltam hozzájuk,maximálisan elfogadtam őket...Bár tényleg vannak akik alapból tartanak tőluk,bizalmatlanok velük szemben.
2021. aug. 22. 12:44
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!