Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tekintetek egy olyan...

Hogy tekintetek egy olyan emberre...?

Figyelt kérdés
Hogy tekintetek egy olyan emberre, akit valamilyen kiszolgáltatott, megalázó szituációban láttok? Szánalmasnak tartjátok, együtt éreztek vele, nem érdekel, stb? Ha nagyon megalázó a szituáció visszanyeri e valaha a szemetekben a méltóságát, vagy örökre máshogy néztek rá?

2021. aug. 23. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom.
2021. aug. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a helyzet, nem a szemely. Mikor Theresa Maynek kohogorohama volt egy fontos beszed kozben, sajnaltam, borzalmas kinos erzes volt, mintha velem tortenne. Na de o se nevetseges, se szanalmas nem lett ettol. De lehet ez eletem szerelme foldon fekve, osszerugdosva szarban fetrengve. Nem ot huzna le a helyzet, hanem akik muveltek.

Meg attol is inkabb a hideg futkosna a hatamon, ha valami nagykepu ismerost becsongetos ugynokkent latnek viszont.

2021. aug. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Mi a konkrét helyzet? Mert attól nagyban függ.

Ha egy idős, normális mamikát látok kéregetni az utcát, őt sajnálom. Ha viszont egy c. gyereket, ő inkább dühít.

Ha azt látom pl hogy egy férfi rángatja a barátnőjét, nos olyankor érdeklődve figyelek, mert katasztrófaturista vagyok. Ez van.

2021. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez az embertől és a szituációtól függ. Pl ha egy nagyképű, másokat kioktató ember lebukik valamilyen kínos dologgal, amit ő idézett elő, akkor szinte elégtételt érzek,lásd pl politikusok szexbotrányai. És utólag soha nem lesz hiteles és nem tudok elvonatkoztatni. De ha pl garázdák megvernek egy random embert vagy hajléktalant, akkor szívből sajnálom, és ha utólag látom, akkor inkább jóindulatot érzek iránta. Ez igaz bármi olyan szituációkra, amikor valaki önhibáján kívül kerül kínos helyzetbe és soha nem gúnyolódnék rajta. Ez onnan jutott eszembe, hogy a suliban egy lány véletlenül pukizott, és az osztálytársa kicikizte, és még sokáig ugratta ezzel. Sajnáltam a lányt, és semmit sem vesztett a méltóságából a szememben, inkább a fiút tartottam gonosznak.
2021. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Ezert biztosan le leszek pontozva, de ugy gondolom, hogy ezek kaotikus helyzetek az erintett szamara es en elvezem a kaoszt, szoval kivancsisaggal szoktam figyelni ezeket. Erdekel, hogy kit hogyan es mennyire viselnek meg ezek a kiszolgaltatott helyzetek, hogyan reagalnak ra.


Egyutterezni viszont nem erzek egyutt veluk, de en sem varok egyutterzest masoktol hasonlo helyzetben.

2021. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Én még a rossz embert sem szeretem megalázva látni, egyszerűen zsigerileg iszonyatosan taszít minden megalázó helyzet, azaz amikor valaki elveszti az emberi méltóságát. Szégyellem magam is miatta, hogy látnom kell, teljesen mindegy, kivel történik, számomra ez soha nem "elégtétel". Igyekszem elfelejteni, és soha nem gondolni rá, ha valakit ilyen helyzetben láttam.


Aki pedig az ilyen helyzetben lévő emberen gúnyolódik, azt teljes szívemből gyűlölöm, és valamilyen módon igyekszem bosszút állni rajta. Így vagyok bekötve.


(Érdekes módon viszont a BDSM-szexet szeretem nézni és csinálni, de szerintem pont azért, mert az per definitionem nem lehet megalázó, hisz mindkét fél akarja.)

2021. aug. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkit felpontoztam.
2021. aug. 23. 23:09
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Ja, es egy nagyon konkret pelda. Mikor a tomeggyilkos szornyeteg Saddam Husseint elfogtak a bunkerben, ahol bujdosott, es ugy mutattak, mint valami allatot, ahogy vizsgaltak, es egy kiszolgaltatott szanalmas venember volt, en rosszul ereztem magam. Nem volt elegtetel, diadalerzet. Rossz volt, megint csak, mintha en szegyelltem volna magam. Nem tartom magam keresztenynek, de ugy, ott, en ot is szantam.
2021. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 1es. Sajnálom.
2021. aug. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetben általában zavarba jövök. Megfordul a fejemben, hogy megkérdezzem, hogy kell-e segítenem valamiben, de nem igazán tudom az emberekkel megértetni magam. Nem tudom, hogy mit kellene tennem és félek, hogy például felidegesíteném vagy még jobban zavarnám az illetőt. Emiatt általában elfordítom a fejemet, úgy teszek, mint ha nem láttam volna semmit és tovább megyek. Nem mondom el a dolgot senkinek és ha összefutok az adott személlyel, nem hozom fel a témát. Emlékezni fogok az adott esetre, de nem fogok az illetőre máshogy tekinteni miatta. Illetve ilyenkor egy ideig megtanulok hálás lenni azért, hogy nem én kerültem ennyire rossz helyzetbe.
2021. aug. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!