Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek éri meg,drágább telefont...

Kinek éri meg,drágább telefont venni, mint a havi fizetése (részletre) ?

Figyelt kérdés
2021. aug. 24. 10:42
1 2
 1/11 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Aki jobban érzi magát tőle.
2021. aug. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek :D A legtöbb mai mobil 2-3 évig bírja, erre az időtartamra fölösleges 300 fölötti összegeket eltapsolni. Egy laptoppal vagy fényképezőgéppel más a helyzet, ilyenekben én is szórom a pénzt, de a telefon tipikusan a "mindenre jó, de semmire sem a legjobb" esete.
2021. aug. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Nekem nem éri meg a lehető legoptimálisabb esetben sem igazán lehet 3-4 évnél tovább használni egy telefont. 150 ezer ft alatt keresek mindent az évi 50 ezer ami számomra belefér egy eldobható technológiára, a számítógépem pedig 3 évvel ezelőtt is 600 ezer ft volt én állítottam össze mindenből a legjobbat, de tegyük hozzá hogy ez bizony nagyon nem 3-4 évig szolgál ki hanem akár 10+ et is max a videokártyát kell cserélni ha új játékokat akarok majd.


De 2017-es kártyámon minden maxon megy 1080p-ben és 4 év telt el azóta. A gép hibátlan villámgyors erőmű még mindig. Egy 2017-es telefon pedig már nem jó szinte semmire

2021. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Morzsi007 ***** válasza:
94%

A 2. Válaszoló szépen leírja, kinek mi a fontos.

Pl én vele szemben laptopot nem vennék, pc-t használok. Fényképezőgépet megint nem vennék, mert elég a telefonom kamerája meg van egy drónom, amivel felvételeket készítek. Szóval kinek mire van szüksége vagy inkább igénye.

2021. aug. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek. Részletre én nem vennék telefont sosem.
2021. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek, az emberek nagy része ki se használja a mobilja erőforrásaid.
2021. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

"A 2. Válaszoló szépen leírja, kinek mi a fontos."


Nem, nem fontosságról van szó, hanem munkaeszközről. Drága gépet megéri venni, mert értékálló, otthon használva jó pár évig megszolgál és sok munkához szükséges nagy teljesítményű számítógép. A fényképező ugyanilyen (nekem nem éri meg, mert sem hobbi, sem profi szinten nem fotózok). A telefon semmire sem jó igazán, a 300 ezres sem. Ha munkaeszköz, akkor csak telefonálgatsz rajta meg esetleg fotózol, erre mindegyik képes, nem kell azért több százezreset venned. Az egész túlárazott flanc, gyakorlati haszna nincs.


Míg egy normális videokártyát vagy processzort nem tudsz megvenni egy ár alatt. Megfelelő kamerarendszerrel ellátott fényképezőgépet sem tudsz megvenni egy szint alatt. A telefonnál ilyenről szó sincs, nincs az az élethelyzet, amiben ki lehetne használni egy csúcskategóriás mobilt. Azért, mert széthajtogatható, 500-at adni? Jópofa, de minek...

2021. aug. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hetesnek +1 pont.


A legtöbb ember azért vesz több százezer forintos telefont, hogy flexeljen vele :D mutatni akarják, hogy ott bizony sok pénz van, közben meg a cigánysoron a kisgyerek is a legújabb ájfónnal mászkál..

2021. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Morzsi007 ***** válasza:

Azért fényképezőgépet is lehet kapni 2-300 000Ft-ért meg 1,5 M-ért is. Ez is jópofa, de minek. Azt sem használja ki minden tulaj.

Videokártyából sem kell a legdrábábbat megvenni, elég az olcsóbb. (RTX2070 vs RTX 3090), CPU-ról nem is beszélve. Ja, nem elég a 120FPS, kell, hogy 300 felett legyen, mert marha érzékeny a szemed a képkockákra.

2021. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

#9 Nem használja ki minden tulaj, de van, aki igen.


Az 500K-s mobilban mi van, amit ki tudsz használni a munkád során? Nincs olyan, hogy "kezdő telefon" meg "profi telefon", mert nincs semmi, amiben jobban megszolgálna. Míg egy milliós kamera és egy párszázezres által készített kép között érezhető a különbség, főleg ha különleges helyzetekben készít vele képeket a gazdája. A világhírű kiállítások fotósai is méregdrága eszközökkel és objektívekkel dolgoznak. Egy grafikus vagy formatervező is maximálisan kihasználja a combosabb számítógépeket.


De ha megnézed, ott a karóra, abból is van milliós meg százezres és mind ugyanazt tudja és qrvára nem jó semmire igazán, csak hogy flexelj vele. :D

2021. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!