Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rettegek a pillangó-effektus...

Rettegek a pillangó-effektus miatt. Hogyan nyugtassam le magam?

Figyelt kérdés
Aki nem tudná mi az a pillangó effektus , röviden annyi hogy a jelenben történő, parányi dolgok , a jövőre nezve borzasztó nagy kihatással lesznek. A nevét arról kapta hogy a pillangó szárnycsapása globálisan befolyásolja a jövőt. (lehet nem pontosan így , de hasonló az elmélet). Azon rettegek nap mint nap hogy a mostani kis döntéseim , mint hogy 5 percel később indulok a boltba , megváltoztatják az életem, ami igaz is, teljesen máshogy alakulhat egy ilyen miatt, megtalálhatod életed párját vagy ha 5 percel későb indulsz elgázolhat egy kamion. Tisztában vagyok azzal, hogy elkerülhetetlen ,hogy megtörténjenek a dolgok , de valahogy nem tudom feldolgozni. Most is ez jutott eszembe, lehet ha nem ezt a kérdést irtam volna most ,akkor helyette elmegyek vizet inni, és emiatt este el kell mennem wcre, amikor megbotlok a sötétben és lefejelem az üvegasztalt, tehát lehet ez a kérdés mentette meg az életem vagy lehet hogy ez okoz majd valami negatív dolgot. Ilyen gondolatok cikáznak az agyamban folyamatosan, pszichológushoz kéne mennem? De mivan ha a pszichológusnál töltött időm alatt történne velem valami olyam pozitív dolog ami miatt a hátralévő életemet teljes boldogságban élném le? De mivan ha holnap az utcán kocogás helyett gyaloglok, mert nem lesz kedvem kocogni , és emiatt túl későn érek oda az étterembe, ezért elfogy a gyros és csak spagettit tudok enni amiben pedig van oregánó amire alergiás vagyok ezért bedagad a torkom és megfulladok. Tehát holnap a lustaság miatt halok meg mert nem kocogtam. És így tovább ( nem vagyok őrült, ez nagyon úgy hangozhat , de lehet tévedek)
2021. aug. 24. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem kell ide pszichológus. Egyszerűen foglald le magad. Akkor kevesebbet fogsz aggódni. Tudatos ak kellene lenned benne. Csinálj pl szándékosan olyanokat amik spontán dolgok. Lehet hogy tetszeni fog. De ezt neked is akarni kell. Szerintem próbáld ki.
2021. aug. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nálad kényszeres gondolat, mindenképp elmennék ahelyedben pszichológushoz. Amit írtál az első pár sorban : igaz, de az ilyen események nem napi szinten történnek (talalkozások, stb, amik fontosabbak, a “fontos véletlenek”). Az a közös bennük, hogy pont akkor, amikor nem számítasz rá. De mivel te állandóan “számítasz rá”, nem fognak azok se jönni 😅
2021. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Az a probléma hogy ez egy egyetemes törvény,tehát vagy rettegsz tőle vagy nem létezik,ezért nem szeretem megnézni mondjuk a végső állomás filmeket.


Figyeld ami elkerülhetetlen az nem csak számodra az,mindenkinek megvan a saját sorsa...a haláltól meg mindenki fél nem csak te,de ennyire komplexen ne törődj a témával,mert azért az élet más mint a filmekben,nehéz meghalni is (ha csak nem történik meg valami miatt hirtelen).

2021. aug. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna megnézi 100x egymás után a pillangó hatás c filmet. 😅
2021. aug. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges rettegni, mert akármit csinálsz, arra ez érvényes. Ezért éld az életed, ahogy neked kényelmes.
2021. aug. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mitől kéne rettegni? Nem jelenti azt, hogy nagy(obb) eséllyel fognak rossz dolgok történni veled. Ugyanilyen alapon a szerencsédet is köszönheted ennek adott esetben. Te csak tedd meg a tőled telhetőt.
2021. aug. 25. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most magamra ismertem... Sajnos ez tényleg így van. De ilyenkor arra gondolok, hogy nemcsak a rossz, hanem a jó dolgokra is ugyanakkora az esély. :)
2021. aug. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pont erről szólt egy Rick és Morty rész. Ha valaki tudja melyik írja le. Morty beakarta fűzni a legjobb csajt a suliban, és vele akart meghalni. Kapott egy jövőbelátó gepet, ahol beallította ezt a módot, ahol ez a lehetseges jövő, mert ugye minden pillanatban változott, így ez szerint kellett éljen. Azt tette, ami ahhoz kell, hogy a csajszival haljanak meg. Nem lövöm le a végét, de nem nézett ki túl jól az élete Mortynak amíg azokat tette, amik a celjáig viszik. Így rajött arra, hogy azt teszi ami abban a pillanatban a jó neki, persze hasznosan.

A pillangó effektusba ennyire mélyen ne menj bele. Próbáld felfogni egyszerűen. Ha egyetemre akarsz menni tanulj minden nap, ha nem akarsz elhízni mozogj minden nap, ne szedj be mellékhatásos gyógyszereket, ha nem szükség.

Minden akkor sem rajtar fog múlni, nem tudjuk hova tart a világ, és ki leszel holnap.

2021. aug. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

4. évad 1. rész

2021. aug. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb lényeges döntés már a döntés alkalmával is felismerhető (pl. hol tanulj tovább, igent mondj-e az oltárnál...) A többi általában pont olyan kis jelentőségű változáshoz vezet az életedben, mint amilyen kicsi jelentősége van a döntésnek (most induljak el itthonról, vagy előbb még öntözzem meg a virágokat? - Ennek kb. annyi következménye lesz, hogy nem egy piros autó megy el épp a ház előtt, amikor kilépsz a kapun, hanem egy szürke, vagy rá tudsz köszönni még a szomszéd nénire, vagy addigra már bement a lakásába.)

Hogy véletlenül melyik apró döntésed vezet nagy eseményhez, az úgyis kiszámíthatatlan, váratlan, ráadásul éppúgy lehet ez az esemény pozitív, mint negatív, tehát bízz abban, hogy a számodra jó kimenetel származik az aktuális döntésedből.

Azért ebben bízz, mert számodra ez a kellemesebb változat. Ráadásul, ha attól félve váltogatnád állandóan a döntéseidet, hogy hátha valami rosszhoz vezetnek, akkor ennek sosincs vége, és beleőrülsz.

Szóval, gondold meg (de ne túl) a fontos döntéseidet, egyébként meg egyszerűen csak éld az életedet, ahogy lesz, úgy lesz alapon.

2021. szept. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!