Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért versenyzünk azon, hogy...

Miért versenyzünk azon, hogy kinek rosszabb?

Figyelt kérdés

Van ez a társadalmi jelenség, hogy egymásra licitálnak és panaszkodnak az emberek, hogy ki dolgozik többet, kinek nehezebb az élet, ki betegebb, kinek hülyébb a főnöke, kollégája...

Ettől mi lesz jobb?

Amikor összefutsz egy ismerőssel és nyávog a fentiekről, majd megkérdezi, hogy te hogy vagy és közlöd, hogy minden rendben, netán ki is részletezed, hogy miért jó az élet, akkor miért néznek ufonak? Vagy ha kedves vagy valakivel a buszon/boltban vagy bárhol, akkor miért méregetnek a legtöbben gyanakodva?

Ennyire belénk van kódolva az önsajnálat és a paranoia?

Olyan elkeserítő :(



2021. aug. 27. 23:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért versenyzünk azon, hogy kinek rosszabb?

Megszűnt az empátia, nőtt az önzőség és énközpontúság. Egyre gyakrabban látni, hogy páran lekicsinyítik mások problémáját (amire még csak 100%-ban rá sem látnak), de a sajátjukat felnagyítják és azt éreztetik, hogy ők nagyobb harcokat vívnak.


Ettől mi lesz jobb?

Semmi. Vagyis csak annyi, hogy volt egy kis panaszkodás, ők megkönnyebbültek, de a másik lelkivilágával abszolút nem törődnek.


..akkor miért néznek ufonak?

Mert egyre ritkább az olyan, aki pozitívan látja a világot, vagy a jót keresi, látja meg. Furcsállják, ha valaki nem a negatívakat ömleszti másokra, néha kéretlenül is.


..méregetnek a legtöbben gyanakodva?

Az emberek bizalmatlanok, és rögzült bennük, hogy nagyon sokan akkor viselkednek másokkal kedvesen, ha várnak valamit érte cserébe. Vagy, ha tudják, hogy jól járnak vele. Az önzetlen kedvesség egyre ritkább és ritkább :c Az emberek is elridegültek egymástól, ugye empátia sem mindennapos már.


Ennyire belénk van kódolva az önsajnálat és a paranoia?

Én úgy érzem talán igen. De természetesen akadnak azért kivételek is, szóval nem mindenki ilyen szerencsére.

Az önsajnálatra most nem jut eszembe épkézláb kifejtés, de egy kis belemagyarázással a paranoia akár önvédelem is lehet bizonyos szempontból.

2021. aug. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyjából ezek a saját válaszaim is a kérdéseimre. Akkor már ketten biztosan ugyanígy látjuk :)
2021. aug. 28. 00:16
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A "legjobb" amikor elmondod valakinek a problémád, mire azt válaszolja, hogy "ó az semmi, velem az van, hogy..."


Anyád :)

2021. aug. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Mert mondjuk meg őszintén ez egy negatív, vesztes selejt nép sajnos.

Én bennem már ezért nincs empátia, egyszerűen leszarom mindenki baját. Bármennyi empátiám lenne se lenne elég, minden ember nyavalygására, a tévében is ez megy "így a beteg gyerekek, úgy a szegények" inkább nem érdekel.

2021. aug. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi? Ja hogy ez verseny lenne? Én ilyenkor mindig elmondom, hogy nekem milyen jó. Esetleg próbálok megoldást találni a problémájukra.

Már megtaláltam azt a társaságot, ahol inkább a pozitivitás van előnyben. Nincs minden veszve.

2021. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

3-as: igen, velem volt már olyan, hogy azt mondtam erre, hogy igen, tudjuk, neked természetesen sokkal rosszabb.

Megjegyzem, egy olyan helyzetben volt ez, hogy tényleg nagy bajban voltam (súlyos betegség, kétesélyes volt, hogy életben maradok-e, szóval ez nem a nyávogás kategória), kiadtam az illetőnek, mert úgy gondoltam, hogy tényleg érdekli, de hát neki akkor is rosszabb volt, úgy irányította a beszélgetést :D

2021. aug. 28. 08:55
 7/15 A kérdező kommentje:
4-es: Igen, full kiábrándító... én már megpróbálom az empátia "készletemet" olyanoknak adagolni, akiknek tényleg szüksége van rá.
2021. aug. 28. 08:57
 8/15 A kérdező kommentje:

5-ös: A versenyt úgy értettem, hogy mindneki rálicitál a másik nyűgjére :D

A közeli barátaim nekem sem nyávogógépek, akik azok voltak, őket pedig lekoptattam, mert egyszerűen kimerítették az energiavámpírság fogalmát. És az ember hiába próbál segíteni, az úgy nem jó, ááá, azt nem lehet, stb. Na ebből én sem kérek már...

2021. aug. 28. 08:59
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Te hol tapasztalod ezt? Csak kíváncsiságból. Én otthon, vidéken (Borsod) pont ezt látom. De ha feljövök Bp-re (Budának jobb részeire mondjuk), akkor meg pont az ellenkezőjét.
2021. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szia! Baranya megye. És igen, a munkámból kifolyólag gyakran járok Budapestre és ott én sem tapasztalom ezt, sőt, pozitívabbak az emberek.
2021. aug. 28. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!