Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Dél-Koreában és Japánban...

Dél-Koreában és Japánban tényleg bármikor,bárhol alhatnak az emberek?

Figyelt kérdés
Sok képet látok arról,hogy metróban,vonaton,buszon,munkahelyen,suliban alszanak a koreaiak és japánok.És ez ott meg van engedve?Nem zavarja a kollégáikat és a főnököt?Vagy alszanak ők is?Azt tudom,hogy nagyon sokat dolgoznak és nagyon fáradtak,de ennyire,hogy elalszanak zajban,fényben bárhol?

2021. aug. 28. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Dél-Koreáról egy kicsit tudok írni.

Nemcsak, hogy meg van engedve, de teljesen elfogadott is. Gyakori, hogy egy héten 55+ órát dolgoznak, és átlagban 6-7 órát alszanak, ha nem kevesebbet. Elég pörgős életmódot folytatnak, és nincs idejük többet aludni, de ilyen kisebb napközben "szundik" beleférnek. Vannak úgynevezett "nap café"-k, ahova szünetekben, általában az ebédiben, járnak aludni. Érdemes rájuk keresni, egész hangulatos helyek.

Olyanról is olvastam már, hogy nem volt épp munka és pihentették a szemüket egy kicsit, amíg várták a következőt :D

Szóval elfáradnak annyira, hogy tényleg mindegy hol, csak aludhassanak egy kicsit. Valamint az alvás lehetőségét is értékelik, és megragadják azt, nem számít, hogy "csak" 10-20 percről van szó.

2021. aug. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Japánban egészen mások a élet és munkakörülmények. Ott az emberek a munkahelyűkön élik az életüket, és szó szerint kizárólag aludni járnak haza, ha egyáltalán hazamennek. Napi 14-16 orát töltenek a munkahelyen, de az inkább csak ilyen egésznapos időtöltés, ami közben lazán kényelmesen elvégzi azt a 6-8 orányi tényleges munkát. Tehát ők a munkahelyükön vannak otthon, és ha ott nem lehet aludni, akkor kényszerűségből hazamennek. Ilyen furcsa eszement az ő társadalmi berendezkedésük.
2021. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Koreaban elek igy errol tudok csak irni japanrol nem.

Az utcan fekve csak reszegen lattam meg embert aludni (a hajlektalanon kivul). Metron/buszon is szoktak a szemuket pihentetni. Az iskola naluk kicsit maskepp mukodik. Oran termeszetesen ok sem aludhatnak Viszont van egy olyan nekik, hogy "self study time" na akkor igazabol azt csinalnak amit akarnak.

A munkahelyemen amikor szunetem volt velem is elofordult, hogy aludtam. A szunetekre volt egy kialakitott piheno szoba fotelekkel. 3/4-e az embereknek altalaban aludt. A ferjem szinten az ebedje utan mindig alszik fel vagy 1 orat a munkahelyen.


De munka kozben, suliban az orakon itt is tilos aludni!

2021. aug. 31. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!