Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennyit számít éneklésnél a...

Ennyit számít éneklésnél a bemelegítés?

Figyelt kérdés
SOHA nem melegítettem be mielőtt énekeltem és a legjobb mély hang amit kitudtam évek óta énekelni a a C#2 volt, alatta csak erőltetve ment. Tudjátok amikor pusholod a hangot, de éneklés közbe azt nem tudod megtenni. Szóval teljesen el voltam keseredve, hogy sose leszek igazi basszus. Erre tegnap eszembe jutott, hogy mi lenne, ha megpróbálnék bemelegíteni és ha nem is teljesen, de csináltam pár gyakorlatot. Énekeltem is és éreztem, h könnyebben jönnek a hangok. Ez volt este. Ma reggel ahogy felébredtem pedig olyan szép opera minőségű C2 hagyta el a torkom, hogy én is meglepődtem... :O

2021. aug. 29. 12:38
 1/7 A kérdező kommentje:
és a magas hangok is szebbek. :)
2021. aug. 29. 12:38
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon sokat számít. Ahogy sport előtt is bemelegítenek, éneklés előtt is be kell - persze nem úgy, hogy futsz, hanem megfelelő bemelegítő gyakorlatok éneklésével.
2021. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ha jól sejtem akkor a bemelegítés nélküli éneklés nem tesz jót a hangszálaknak, igaz? Legalábbis én sokszor tapasztalom, hogy a hangom hamar elfárad és azok a hangok se jönnek ki ami 2 perce még kijött.
2021. aug. 29. 12:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, tapasztaltad is. Ezért kezdtétek az énekórát is az iskolában bemelegítéssel.
2021. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
már ahol... :D akkor talán ég is basszus vagyok, nem egy elcseszett bariton :D a magas hangjaim mellhangnál megállnak C4, D4 környékén. Régen a B3 is erőltetetten ment csak.
2021. aug. 29. 13:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha meghallgathatom a hangod, meg tudom mondani mi vagy. De a leírásból szerintem basszus, mert a C2 csak nekik van és a baritonnak a D4 gond nélkül kéne menjen.
2021. aug. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel a hangszálak is izmok, nekik is jót tesz a bemelegítés nagyobb igénybevétel előtt.
2021. aug. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!