Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem akarják elfogadni...

Miért nem akarják elfogadni az emberek a valóságot?

Figyelt kérdés

Többször látom ezt, hogy ha valami az emberek számára nem előnyös, akkor inkább tagadják a helyzetet, mintsem elfogadnák.


Pár konkrét példát azért hozok erre:

- amikor valakinek azt mondod, hogy egy bizonyos probléma megoldásához te kevés vagy külső tényezők miatt, akkor pl. a rokonaid kételkednek abban, hogy léteznek-e egyáltalán ezek a külső tényezők

- felteszel egy kérdést amire egyértelmű választ egy jogszabály ad, akkor a jogszabályt megismerve tagadunk, mert számunkra nem lenne előnyös a jogszabály alkalmazása


Itt gyakorin is többször volt olyan kérdés aminél a lakóhelyemet érintő kérdésre válaszoltam, vagy egy törvényt írtam le, hogyan működik, és minden esetben lepontoztak az igazságért.


Van erre bármi magyarázat miért van ez?


2021. aug. 30. 07:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is tapasztaltam nem egyszer. Az emberek jó részét nem a logika, hanem az érzelmei vezérlik. Főleg, ha erősen érintettek a témában. Ilyenkor írhatsz bármit, még azt is le fogják tagadni, hogy kék az ég.
2021. aug. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Mert nem tudják, vagy nem akarják.
2021. aug. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező a gyk-n adsz tanácsot és tovább battyogsz. Én azért óvatos lennék ezekkel a gondolatokkal, mert ismeretlen embereknek adod a választ, ergo lehet hogy csak unatkozik, ezért leírod a válaszod és jobb ha nem alkotsz semmilyen véleményt erről, mert akkor te sem fogadod el a valóságot, ha ez csak kamu kérdés volt egy szórakozó vagy a járványból adódóan unatkozó emberek részéről, amin most kamillázol, másrészt nem ismered őket gyerekkoruktól fogva, a jogszabály nem mindig védi meg az embert sajnos, pl. van amikor csak akkor lép közbe a rendőrség amikor tettlegesség van. És lehetne sorolni.
2021. aug. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De mindenképpen a jogi út a legjobb út, mert az védi az embert minden szempontból. Én is ezt gondolom, csak azért az is elgondolkodtató, hogy bizonyos helyzetekben addig szenvednie kell valakinek, csak mert xy féltékeny xx-ének nem tetszik az arca, de az a valaki nem csinált semmit és ennek ellenére zaklatja pl. és úton útfélen zaklatja úgy, hogy nem tud bizonyítékot felmutatni.


Vagy pl. szociopaták ennek mesterei, hogy úgy próbálják módszeresen tönkretenni a másikat, hogy bemanipulálják és ráuszítják a mellettük élőket. De pl. ez egy munkahelyen gyorsan kiderül, mert az embereknek is gyorsan fel fog tűnni, hogy az az ember nem csinál semmit, viszont a másik úton útfélen sározza. Csak addig míg nincs ellene bizonyítéka, addig mentálisan kell elviselnie, nem is csodálom ha utána beteg lesz mikor kiderul, egy birosagi targyalason meg gondolom egyesevel ravalo tekintettel folyik a targyalas sot van olyan targyalas ahova nem is kell elmennie, csak videochat-en van jelen ha nagyon sulyos karokat okozott lattam ilyet is. Nem csodálom, hogy családtagoktól kérdezik mi újság, és aztán meg mondják, hogy jobbulást neki. Az ilyen embereket hogy kártérítik, hogy legitimizaljak ha uton utfelen utana szinten kozeppontban lesz, akik évekig ilyen aljas emberek manipulatív környezetét kellett elviselniük türelmesen miközben el akarta már ezt az egészet felejteni és élni szerette volna az életét.


Szóval szerintem nem olyan egyszerű, helyzet és helyzet adja, hogy ki miért reagál így, valaki a túlélés érdekében, de attól függetlenül, hogy ezt mutatja a külvilág felé attól elfogadja csak neked lehet így látatlanba úgy tűnik hogy nem, de hagyni kell továbblépni az ilyen embereket és mindenki maskepp dolgozza ezt fel. Bár a kérdés jellegét is jó volna tudni, én csak mondtam egy példát, gyakran olvasni itt nárcisztikus kapcsolatból szabadulokat, vagy olvastam olyat is ahol a lány családja küzd érte, mert a parja kontroll alatt tartja a lányt, mikozben várja a kozos gyerekuket es bantalmazza is, pszihoogus is segít nekik es rendorsegen is jart az edesanyja.


Szóval nem mindegy hogy milyen kerdes, lakhely, lako kornyezetnel is a helyzettol fugg a dolog.

2021. aug. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3-as, 4-es vagyok.
2021. aug. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A jelenség ismert a pszichológiában - az elhárító, énvédő mechanizmusok szavakra érdemes rákeresni. :)
2021. aug. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért én a konkrét példákra kíváncsi lennék. Mert sok olyat látok itt, hogy a kérdező oldalakon keresztül magyarázza -szerinte tudományos alapon- hogy miért nem talál munkát évek óta, miért nem lesz soha nője, miért teszi tönkre a feminizmus a férfiak életét. Aztán sokszor idéznek olyan jogszabályt, ami helyes, de nem illik az adott szituációhoz. Szóval konkrétumok nélkül ez így bármi lehet, inkompetens hozzászólóktól kezdve inkompetens kérdezőig minden.
2021. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert benne vannak a rosszban, a megszokottban, és azt gondolják, az úgy jó.
2021. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha magyar jogról van kifejezetten szó, akkor ne csodálkozz semmin! A magyar jog egy önálló idegen nyelv. A jogászok szinte élvezik, hogy velük azonos anyanyelvű emberek számára érthetetlen a nyelv, ami nekik természetese, - megélhetési iparág, hogy akinek jogi problémája van, az százezrekért tudja megértetni magát egy olyan emberrel, aki szintén százezrekért próbálja megértetni magát az előbbivel. Most például kerültek ki jogok, ill. történtek "egyszerűsítések" a közjegyzők tevékenységi köreit illetően, - megy is a lobbi nagyüzemben, hogy felhívják magukra - reklámokban - a figyelmet, mert már nem annyira könnyű egy lakás tulajdonjog átruházása kapcsán százezreket, milliókat kaszálniuk, mint néhány évvel ezelőtt. Anno, csak az is került 60-70 ezer forintba, hogy az eligazító az előtérben illedelmesen visszaköszönt egy közjegyzői iroda előterében. Ücsörögtél ott 20 percet, - amíg pancsoltak az iratok "szakszerű összeállításával, kitöltésével", rálehelte a kicsi pecsétjét, aláfirkáltátok, amit kell és más mindjárt könnyebbnek érezted magad negyed millió forinttal. Ki van ez találva, - nagyon jól eléldegélnek a háremükkel csak abból, hogy magyarról magyarra lefordítanak öt A4-es oldalt - és érdemben semmit nem tudsz ellene tenni. Szóval az emberek igen túlnyomó hányada - fizikálisan - nem érti, képtelen nyomon követni, hogy miről van szó, amikor a magyar jog kerül terítékre leírt formátumban - és a többségnek ettől felmegy az agyvize, vadul reagál, mert tele van ezzel a lábközi szatyra.
2021. aug. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

6-osnak köszönöm, valami hasonló pszichológiai mintára gondoltam én is.


Nagyon elkanyarodtak itt a válaszok a jogi témakörök felé. Alapvetően azzal egyetértek, hogy a jogi nyelvezet sokszor feleslegesen bonyolult. Sok esetben maga a jogalkotó sem tud egyértelműen fogalmazni, ebből adódnak aztán a különböző értelmezések. Nem vagyok jogász, de munkám során muszáj ezzel is foglalkoznom. A rokoni körömben is feltűnt, hogy a jogszabályok esetében sokan nem akarják elfogadni azt ahogyan működik a jog, és nem is igazán hiszik, hogy létezhet úgy egy-egy jogszabály vagy rendelet, hogy az számukra hátrányos legyen, pedig rengeteg ilyen van.


Ez a jogi dolog csak egy a sok közül, de a mindennapi életben rengeteg ilyen dolog van amire rá lehet húzni ezt a "nem fogadom el" mintát.


A lakóhelyet érintő kérdésnél konkrétan azért kaptam negatívokat, mert le mertem írni, hogy a főút ami mellett lakok forgalmas és hangos. Valaki válaszolt is rá, hogy ez hülyeség, mert semmit nem lehet hallani ott. De nem is fogok ezen filozofálni, mert felesleges, mindannyian máshogy látjuk a világot. :)

2021. szept. 2. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!