Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az emberek boldogok..?

Azok az emberek boldogok..?

Figyelt kérdés

..akik instán mosolyogva pózolnak kizárólag a barátokkal, viszont az utcán lehajtott fejjel, csüggedt arccal sétálnak egyedül?


Elgondolkodtam, hogy az ilyen típusú emberek vajon, akkor is úgymond "boldogok" amikor nincs mellettük senki? Amikor nincs kinek tenni magukat? Vagy csak a közönségnek szólnak azok a "kihanemén" "mindenhappy" képek?



2021. szept. 2. 20:55
 1/4 Fsms ***** válasza:
100%
Persze, ha nem boldogok, akkor kevés volt a dzsanga.
2021. szept. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Hát valaki boldog köztük, valaki meg nem. Értelemszerűen a kiemelten boldog pillanataikat szokták megosztani az emberek a közösségi oldalokat, ha valami oknál fogva azt érzik, hogy nekik ezt meg kell mutatni másoknak is. Ez sokszor önigazolás vagy megfelelési kényszer, de azt is elhiszem, hogy van aki csak meg akarja osztani az örömeit másokkal.

Értem mit akarsz kritizálni, de a kritika legalább annyira felszínes, mint a közösségi oldalak kultúrája. Értelemszerűen senki se boldog mindig, azonban boldogtalanok se vagyunk feltétlenül, mert épp egyedül sétálunk fapofával az utcán. Nekem is elég erős resting bitch face-em van, és hiába mosolygok sűrűn, ok nélkül nem szoktam.

Meg aztán a semleges és negatív részek ellenére is jellemezheti valaki összességében boldognak az életét.

2021. szept. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most ez ott hülyeség, hogy nincs "abszolút boldogság" nincs olyan, hogy vagy csak boldog vagy vagy csak nem.


Nyilván vannak alap állapotok, amikor folyamatosan boldognak érdez magad, vagy folyamatosan boldogtalannak. De még akkor is ott vannak a naponta változó tényezők, ami akár percről percre felül íródik.


Ha csak magamat veszem:


Pályázunk egy munkára, nem nyerjük meg. Akkor aznap én is csüggedten megyek haza és ez kihat a boldogságomra. Hétvégén viszont elmegyek és túrázok a barátaimmal, jól érzem magam, boldog vagyok. Akkor én most boldog vagyok, vagy boldogtalan vagyok?


Hiszen az elbukott munka továbbra is elszomorít, mégis mellette éppen élvezem a helyzet és boldog is vagyok.

2021. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek olyat aki nagyon sokat szelfizik, sokat használja instát meg egyéb közösségi médiát. Folyamat posztol kapja lájkokat, populáris. De iskolába meg látom hogy sarokba van, hiába jól néz ki, nem beszélnek vele sokan meg szomorúnak látszik kívűlről.

Gondolom(de ezt csak gondolom) hogy azért posztol hogy azt érezze hogy a többiek elfogadják és azért is hogy nézettséget kapjon.


Nincs semmi baj a közösségi médiával. Azzal van a baj hogy te hogyan használod.

Különbség van a között ha te folyamat nézed hogy annak az embernek hány követője van, oh mennyi lájkot kap posztonként stb. Meg hogyha azt csinálod hogy 1-szer 2-szer posztolsz magadról vagy barátokról egy fotót és kiteszed és lesz*rod hányan lájkolják

2021. szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!