Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lesznek az idõsek...

Miért lesznek az idõsek rosszindulatúak és kötekedõek?

Figyelt kérdés

2021. szept. 5. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Örökké ezek az általánosítások...

Nem minden idős ilyen, nagyon kedves, szeretnivalóak is vannak. Ki milyen volt életében...

Vagy történt vele valami, ami megkeseredetté tette.


Demencia hogy jött a felsoroláshoz?

2021. szept. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
86%

Sajnos az én anyukám is ilyen.

Mindig azt mo dta, csak addig akár élni, amíg eltudja magát látni.

A kiszolgáltatottság nem bírja, ezért rosszindulatú, megkeseredett, irigy a fiatalokra, mert ő már nem aktív, nehezen mozog.

Rossz így kapcsolatot ápolni vele, mert depis, nem tudja, vagy akarja elfogadni, hogy 85 évesen már rám kényszerül.

Ezt feldolgozni nem képes, saját magának, és nekem is árt ezzel.

Kötekszik, mert nem történik vele semmi, inkább támad a szavaival, pedig nem ez a megoldás.

2021. szept. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem sikerül valami az életükben, veszteség éri őket, így átváltanak negatívba.
2021. szept. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert annyi sz-r éri őket az életben,hogy megkeserednek.Elszáll a fiatalság is,kevésbé tartják értékesnek őket,betegeskednek.De sokszor ehhez kell egy alap beállítottság is,szóval nem mindenkire igaz.
2021. szept. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tehetetlenségből fakadó türelmetlenség. Te alapbeállítottságon is múlik. Sok tolókocsiban élő is szereti az életet, örül, ha süt a nap, megtalálja a szépet, szereti magát körülvenni fiatalokkal, erőt kap tőlük, ő meg derűs bölcsességgel hat rájuk.

Tehát alkati dolog is, és a megélt élet, az egészségi állapot is befolyásolja. Aki szüntelen fájdalmakkal küzd, lelkierőt veszít.

2021. nov. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Sajnos, az én anyukám azóta lelkibeteg, mióta nem tud kijárni a telkére, kb. 5 éve, én csinálok ott mindent, de mintha irigyelné, hogy kijárok, mert szeretem a hétvégéket ott tölteni.

Ő a lakásba rekedt, én látom el.

2022. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a magyar alapvetően egy nem túl okos, de frusztrált, kötekedő népség.


egy idős ember meg már beteges, nehezen viseli, hogy elment mellette a világ stb.

2022. nov. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!