Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le azt a belső...

Hogyan győzzem le azt a belső képet magamról miszerint "nyomi" vagyok?

Figyelt kérdés

Ez a gondolkodás gyerekkoromban alakult ki. Mindig beszóltak a suliban a "menők", hogy milyen hülyeségeket beszélek, vagy ne mondjak ilyet, mert ez ciki. És otthon anyám elég kritizáló típus volt így egyszer azt mondta elég megalázóan, hogy "mindig gondolkodj mielőtt beszélsz, mert hülyeségeket mondasz". Ez annyira belém égett, hogy többet nem mertem megszólalni se és kialakult bennem végleg a kép, miszerint én nyomi vagyok, mert nyomi dolgokat mondok. Gyerekként évekig küzdöttem ezzel a büntető hanggal és igyekeztem én is olyanokat mondani, mint a menők. Sajnos a sulimban tényleg sokszor megaláztak ezzel a beszólással.


Nem is azon van a hangsúly, hogy "butaságot" mondok, hanem, hogy GÁZ dolgot. Értitek.


Fiatal felnőttként és középsuliba már nem kaptam ilyen beszólást és a feledés homályába merült ez a félelmem (de azért az első hetekbe munkahelyen is féltem ettől), de most megint beiratkoztam egy suliba és újra előjött a félelmem. Plusz ennek köszönhetően mindig rangsorolom a velem egykorúakat tudat alatt, hogy ő "nyomi", ő "menő", én "nyomi" vagyok és ez viszont nem múlik.


Mit tegyek? Ezerszer lebeszéltem magammal a dolgokat, de semmi :(


2021. szept. 9. 13:21
 1/3 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben voltam, először is ha előjönnek ezek, akkor próbáld meg elvonni a figyelmed,nem egyszerű, de pl. Szajkózd qzt ami lenyugtat, kell valani kizökkentő, amivel megtörik ez az érzés
2021. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi első, ez jó ötlet. Meg jó érzés, hogy nem csak nekem vannak ilyen problémáim.


Még egy dolog ugrott be: direkt elkezdtem számomra nyominak tűnő gyerekekkel barátkozni, hogy hátha ők nem szólnak be, mert én is nyomi vagyok meg ők is és csak a menő gyerekekhez nem illek. Ti erről a "nyomi" vs "menő" gondolkodásról mit gondoltok? Tudom, hogy nem igaz és nem helyes.


Az egyes tanácsát pedig megfogom fogadni:)

2021. szept. 9. 13:40
 3/3 anonim válasza:
Egyes vagyok,én is észrevettem, hogy nem szeretek erős személyiségekkel lenni, ez mindenesetre jó, hogy felismerted, innen már csak az jön hogy feloldódik ez benned
2021. szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!