Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jelentkeztem mesterszakra, de...

Jelentkeztem mesterszakra, de nincs kedvem beiratkozni, mit tegyek, vegyek erőt magamon, vagy hagyjam az egészet?

Figyelt kérdés

Nincsen kedvem hétvégente órákra járni, se tanulni, se beadandót írni, se diplomadolgozatot, nincsen semmi motivációm.


Vegyek magamon erőt, és valahogy préseljem ki azt a 2 évet, vagy hagyjam a francba az egészet? (ellátásilánc menedzsment szak)


2021. szept. 10. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasznát vennéd a diplomának, vagy csak csinálnád, mert csak? Ha hasznát vennéd, akkor én a helyedben erőt vennék magamon, de csak azért, mert a szüleim/társadalom/szomszédjancsika azt várja, azért biztosan nem erőltetném meg magam.


Én is nagyon szemeztem a mesterképzéssel, de miután rájöttem, hogy a szakmámban ennek nem sok értelme van, csak ha kutatónak megyek, ami nem állt szándékomban, és már egyébként is rendesen dolgoztam teljes állásban, így lemondtam róla, mert csak az egómnak lett volna jó, ha van, amúgy értelme nem lett volna. Szerintem neked is ez alapján érdemes mérlegelned, bár ha most ennyi kedved van hozzá, akkor nem valószínű, hogy röpke 2 év alatt letudod, gyanús, hogy amúgy is csúsznál vele, aztán meg simán abbamaradna az egész, mint nagyon sok hasonló hozzáállású ismerősöm esetében.

2021. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én hagynám csak a szenvedés miatt nincs értelme .Ki tudja ha pihenteted 1 évet hátha kedved lesz megpróbálni vagy idővel rájössz hogy ez volt a jó döntés.
2021. szept. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Hagyd a francba, a McDonald's-ba mindig szükség lesz az ügyes kollégákra a sültkrumplis standnál.


Most erre mit lehet írni? Ezt neked kell érezni.

2021. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok motivált mert nem látom, hogy mi értelme van. Mondjuk az alapszakhoz is így álltam hozzá, és csak később láttam értelmét az egésznek :D


ezért kérdeztem meg, hátha valaki többet tud mint én, vagy több ideje van a munkaerő piacon és biztosan tudja állítani, hogy van értelme még 2 évet szenvedni :D

2021. szept. 10. 20:20
 5/8 anonim válasza:
Hát ezt neked kell érezned. Bár én biztosan mennék, ha már jelentkeztem 🤷
2021. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A jövőbe senki nem lát, senki sem tudja hogy hol és hova alakul a munkaerőpiac 10 év múlva. Lehet, hogy 10 év múlva majd azt mondod, életed legjobb döntése volt hogy nem hagytad annyiban az egészet, de az is lehet, hogy totál feleslegesen elment 2 éved. De azért "csak" 2 évről beszélünk, nem egy megugorhatatlan feladat, gondolj arra, hogy mennyi férfi volt 50 évvel ezelőtt 2 évig katona :D Annak még ennyi értelme sem volt, mégis csinálni kellett.
2021. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6

Nálunk is másfél év ment a kukába a katonaság miatt, bár inkább tanulhattunk volna.

2021. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Beiratkoztam, evés közben jön meg az étvágy😃
2021. szept. 10. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!