Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Társkereső oldalakon és...

Társkereső oldalakon és máshol is a neten miért szokás kiírni, hogy well travelled?

Figyelt kérdés

Társkereső és más helyeken is egyre többet látom ezt.


Különösen úgy értelmetlen, sőt nevetséges hogy Well educated, well travelled.


Az fontos és érték hogy valaki jól képzett bár így leírva nyíltan kicsit furcsa.

De a tény tényleg nagyon lényeges.


De hogy Well travelled?


Az is más lenne ha a hobbikhoz kiírná, hogy utazás.



2021. szept. 11. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Nekem mindegy, hogy írják ki, az a lényeg, hogy időben tudjam, ha valaki szeret utazgatni. Nekem nem megy, nem szeretem, rosszul vagyok az utazással járó huzavonától, nem bírom a hideget, a napfényt, nem érdekelnek a több órás mászkálások, nem vagyok való egy ilyen emberhez, mert csak ott szeretek eljárkálni, ahol hosszabb ideig élek és ahol az otthonomba térek haza.
2021. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Én is mindig forgatom tőle a szemeimet és nem teljesen irigységből teszem (elvétve igen, azokra tényleg irigykedem, akik éveken át csak utazgatnak), mert azért Európán belül sok helyen voltam már, illetve alapból külföldön élek. Az utazás - bár alapból népszerű dolog az átlag emberek között - most valahogy nagyon trendivé vált és fokmérője az ember társadalmi helyzetének szerintem. Úgy vettem észre, hogy az oktatással és utazással főként a középosztály szokott kérkedni, hogy megmutassák, hogy ők is valakik.
2021. szept. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Magyar oldalon. Kulfoldon termeszetes dolog, mert nem penzkerdes. Itthon lehet penz fitogtatas, veretes, de lehet az is, hogy valoban fontos neki, viszont utalni fogjak erte, akik nem.
2021. szept. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Well travelled... micsoda jelzők, úristen.


Ha társkeresőn ilyen csajoknak kell megfelelni, már rég rossz... :D Három éve voltam utoljára külföldön, az is egy egynapos túra volt Bécsben.


21F

2021. szept. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Társkeresőn minden csajnak be van írva hobbihoz az utazás.
2021. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem csak lányoknál látom és mondom nem csak társkeresőn.



Fokmérője lehetne a nyitottságnak, tájékozottságnak, széles látókörnek a nemzetköziség, a külföldi kapcsolatok, világban mozgás, de nem úgy ahogy a legtöbb turista teszi.

Amúgy is turistaként nagyon keveset lát az ember.



Amit ezáltal akarnak bizonyítani vagy szeretnének saját maguk számára elérni azt inkább úgy lehet, lehetne, ha munkája miatt járna külföldre vagy üzlet miatt vagy külföldi kapcsolatai lennének. Üzlet, munkahelyi vagy akár magánéleti. Illetve itthon is külföldi kapcsolatai, akik itt élnek.


Vagy ha olyan módon járna külföldre gyakran, ami által többet lát az országból, népből, világból mint egy átlag turista.


De akár a külföldi tanulmányok, ösztöndíjak, projektek is ilyenek.


A turistáskodás csak nagyon kis mértékben adja ezt.



Írtátok, hogy anyagi fokmérő, hogy megengedheti magának.

Ma már, igaz nem luxusnyaralást, nagyon sok ember megengedhet magának évente 1-2 alkalommal, főleg fiatalon, gyerek nélkül.

Ezért szerintem nem fokmérő.

2021. szept. 12. 09:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Kellenek facere meg instára a nyaralási fotók :D
2021. szept. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!