Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok Izlandról, és...

Mit gondoltok Izlandról, és az izlandi emberekről? Ha lenne rá alkalom, kivándorolnátok oda vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

2021. szept. 15. 23:30
A kérdező szavazást indított:
Kiköltöznék Izlandra
Nem
32 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Simán kimennék, ha találnék jó munkát és szállást. Pont 2 hónapja voltam ott és csodálatosan barátságos, melegszívű emberek, az országban pedig kiváló szociális ellátás és béke honol.


Egyébként érdekesség, hogy az afféle "ősibb nyelvek" amik nem változtak annyit az idők során, mennyire hasonlítanak egymásra. Sokszor voltam úgy Izlandon, hogy hallottam helyieket beszélgetni, és azt hittem oroszul vagy magyarul beszélnek, csak nem hallom jól.


Az izlandi nyelv egyébként nagyon hasonlít az írásmódjában a magyarra, a nyelvtanában pedig az oroszra. Pl. a Dóra és a Gréta név ugyanolyan elterjedt Izlandon, mint nálunk, és ugyanúgy írják is. :)

2021. szept. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Kimennék. Először csak szétnézni, mert kívancsi vagyok mindenre, meg hogy mennyire bírom a hideget. Aztán ha olyannak ítélem meg, hogy hosszabb ideig tudnék ott lakni, akkor szerintem mennék.
2021. szept. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Három hónapot éltem kint Izlandon, és fantasztikus élmény volt. A tájat nem kell részletezni, lenyűgöző és az emberek is alapvetően kedvesek és barátságosak. Engem eleve érdekel ez a kultúrkör, így tényleg imádtam ott lenni.


Állandóan viszont nem élnék ott, kicsit macerás tud lenni átmenni más helyekre, viszont el tudom képzelni, hogy ott éljem le a nyugdíjas éveimet.

2021. szept. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon szívesen kimennék, mert gyönyörű országnak tartom a filmek alapján, de nem szeretnék ott élni. Egyfelől hiányozna a nyári meleg, a strandolás. másfelől túl messze van mindentől, inkább élek itt, Európa közepén, ahonnan közel hasonló távolságra van Izland is, Görögország is, észak-Afrika is, ha nyaralni vagy utazgatni akarok.
2021. szept. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem voltam még ott, nem ismerem a módit, de én inkább melegebb tájakra mennék.
2021. szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen kimennék, mert szeretem a hideget, a magyarországi éghajlat nekem túl meleg.
2021. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen kimennék mert nem szeretem az embereket, az ottani népsűrűség pedig kB 3 fő/négyzetkilométer.
2021. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!