Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám kideríteni,...

Hogyan tudnám kideríteni, hogy hova lesznek a dolgok?

Figyelt kérdés

Négyen élünk egy házban (a feleségem, két gyerek, és én) már egy ideje feltűnt, hogy eltünedeznek a dolgok. Először az idősebb gyerek egyik pár cipője tűnt el,ami nem lett meg. Akkor még úgy voltam vele, hogy biztos máshova rakta, és nem emlékszik, hogy hova. Azóta volt egy nagytakarítás, akkor sem lett meg.

Azóta már több dolog is eltűnt, pl. nekem a zakóm, amit temetésre szoktam felvenni, ahová egyébként nagyon ritkán megyek. Nemrég voltam temetésen, két nappal előtte kerestem a zakómat, nem találtam meg, végül vettem egy újat.


Még nyár elején akartam pár bokrot megigazítani, és az elektromos sövényvágó sem volt ott, ahová tavaly raktam.


Szoktak lenni nálunk nagyobb családi/baráti összejövetelek. Valószínűleg akkor tűnhetnek el a dolgok, de nem tudom, hogy ki csinálja.

Általában olyan dolgok tűnnek el, amiket ritkán használunk (pl. a zakó) így lehet, hogy egy év is eltelik mire észreveszem, hogy valami nincs meg.


Egyébként tűnt már el drágább bor is, amit valakitől kaptam, olyan ékszerek amit a feleségem soha nem hordott, vagy max 1-2 alkalommal.

Nem csak értékes dolgok, mert tűnt már el pl. olyan könyv is, amit ingyen odaadtam volna bárkinek, meg néhány süteményes villa.



2021. aug. 24. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem biztos, hogy a vendégekre gyanakodnék elsősorban...hisz ők honnan tudják, miket használtok ritkán? Hány évesek a gyerekek?
2021. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

3 és 7

Nem tudom elképzelni, hogy ők lennének

2021. aug. 24. 18:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk így én sem :) azt hittem idősebbek
2021. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy véletlen egybeesés, hogy olyan dolgok tűnnek el, amit ritkán használunk. Egy ismerős azt javasolta, hogy szereltessünk fel kamerát, de az egész házat elég drága lenne bekamerázni, meg nem hiszem, hogy bárki hajlandó lenne akár egy évre visszamenőleg végignézni a felvételt, hogy ki vihette el az adott dolgot
2021. aug. 24. 18:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A zakót kölcsönadtad/elvitted a tisztítóba, és elfelejtkeztél róla.

A cipőt a szárítóról elvitte a kutya.

Az ékszer eltűnése az ciki. Tartsátok elzárva.

A sütis villát én loptam el! Bocs. Á, viccelek, az eszcájg nagy része a szemétben végzi (tapasztalat).

A könyvbe pecsételd/írd be a neved! Kölcsönadtad, és nem adták vissza. Tipikus.

A drágább bort -sajnos-ellopták.

2021. aug. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy valaki kleptomániás a rokonságból?
2021. aug. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na ezért nem engedek be rokonokat a házba.

Ha nagyon muszáj, akkor kizárólag csak az étkezőben tartózkodhatnak, a 12 személyes asztal mellett, illetve jó időben kinn a kerti teraszon, házba ez esetben nincs bejárásuk.

2021. aug. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5-soha nem voltam tisztítóban, az ilyeneket kézzel mosom. Nem adtam kölcsön senkinek, arra emlékeznék. Kutyánk nincs, nem is volt, ha lenne is gondolom, hogy a kertben megtaláltuk volna a cipőt. A könyvet sem adtam oda senkinek. Ha minden könyvben lenne egy pecsét a nevemmel, akkor sincs rá garancia arra, hogy nem lopják el (ahhoz nyomkövető kéne)


6-nem tudunk róla


7-nálunk ez nem így van. Persze ha ülünk az ebédlőasztalnál akkor nem megy senki sehova, max mosdóba, de az sem jellemző.



Arra szeretnénk rájönni, hogy ki csinálja. Valamilyen csalit kellene kitenni, hátha eltűnik, de abban sem vagyok biztos. Az sem egy jó módszer, hogy kiteszem a csalit, és a kamerát egyenesen ráirányítom... akkor hülye lenne elvinni. Elrejtve is félő, hogy észreveszi

2021. aug. 24. 21:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A rejtett kamerák olcsok, veszel párat, és amikor vendégek vannak, minden szobában rögzited az eseményeket.
2021. aug. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy tűnt el cipő, hogy egy hosszú hétvégét Ausztriában töltöttünk és ott maradt a szálláson. Mindez csak 1 hónappal a hazaérkezésünk után derült ki, amikor leültünk és az egész család visszagondolt arra, hogy mikor volt meg utoljára.


A zakót is elhagyhattad a legutóbbi esküvő/temetés/ballagás/ akármi után ott maradt, ahol ebédeltetek például, mert meleg volt, letetted, ott maradt.


Kölcsön is adhattad ezeket, és elfeledkeztél róluk.

A sövényvágót például nem kérte kölcsön egy rokon, vagy szomszéd, vagy valaki?

Ennek van a legnagyobb esélye. Vagy pedig elemelték, mert nyitva felejtetted a kaput, arra járt egy tolvaj és egy pillanat alatt elvitte.

Tőlünk egy biciklit vittek így el az udvarról tolvajok.


A süteményes villa érdekes, hogy hol lehet, nem voltatok piknikezni, vagy kempingezni? Esetleg ott maradhatott..


Az ékszer nem akkor tűnt el , amikor viselte a feleséged? Gyógyfürdőben, strandon, Balatonban sokszor lehet találni a vízben ékszereket, ezért jutott eszembe, hogy esetleg ott tűnt el, vagy elszakadt, ha nyaklánc, vagy karlánc. Ezek nagy értékűek? Lehet, hogy a feleséged eladta őket, csak nem akart megbántani és azért nem mondta el neked. Pl. Beadta zaciba, amennyiben arany ékszerekről van szó.

2023. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!