Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mekkora lottónyereménynél...

Mekkora lottónyereménynél érdemes azt mondani hogy többet nem dolgozok,csak életem végéig felélem az egészet?

Figyelt kérdés
2021. szept. 18. 08:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

A sok csődbe ment nyertest elnézve nincs az a összeg.

Ha tényleges munkát nem is akarsz végezni (pl vállalkozás) akkor is kell valami ami hoz pénzt. Lakásvásárlás (ha éppen alacsonyabbak az árak), ha értesz hozzá befektetési céllal venni régiségeket, részvényeket. Igazából mindegy, csak legyen olyan amihez értesz, vagy akitől tanácsot kérhetsz, és ne csak szórd a pénzt.

2021. szept. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Igényektől függ.


En pl az elejen elszornek 200-300 millát egy pofás, de kissebb villára, meg par honap utazásra. Esetleg csalad kisegitese.

Utána mondjuk havi 1 millát szeretnem hogy kamatozzon, amellett nem ereznem hogy a penzert kellene dolgoznom, bar a nehany dolgot biztosan folytatnék. 500 millának már van olyan kamatja, hogy elég legyen.

Ami azt illeti valszleg a pemzbol nyitnek egy magánsulit, szoval a kerdes nem nekem szól. :D

2021. szept. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
82%

En ugy elek, ha holnaptol nem dolgozom, akkor is joletben elnek meg 50 evig.

De meg is halnek munka nelkul, pedig IMADOK itthon lenni es punnyadni, de nekem kell, hogy valamivel foglalkozzak.

Illetve az egeszsegugyi szektorban en nagyon jol megtalaltam onmagam.

Persze, nem teljes allasban dolgozom, mert nem vagyok raszorulva a penzre, es nem is akarom halalradolgozni magam.

2021. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Én megvenném a vállalkozásomhoz a legkorszerűbb gépeket, és csinálnám tovább, mivel ez nekem egyben a hobbim is!


Felújítanám a házat és megvenném a kinézett autót.

De fényűző életet nem élnék! Az már nem az én világom.

2021. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Nincs az az összeg. Én szeretek dolgozni. Mondjuk nem is fogok nyerni a lottón, mivel nem lottózom.
2021. szept. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Soha. Dolgozni nem csak a pénz miatt szoktunk (jo esetben), hanem hogy értéket adjunk és karriert építsünk.

Képzeld el hogy megvetted az összes 💩-t amit csak akartál. Oda költöztél ahova minden álmod volt. Befejezted az építkezést. Kipróbáltál dolgokat, amire eddig a pénz miatt nem volt lehetőséged.

És utána mi lesz? Hogy telik a napod? Ülsz a nagy házadban, nézel ki a fejedből, és a legújabb elektromos rollerrel közlekedő okos tv-t akarod majd megvenni? Vagy el akarsz menni az évi 20. nyaralásodra? Vagy mi lesz? Dolgozni, alkotni, kell.

2021. szept. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Ha nyersz pl 1,5mrd forintot akkor egy visszafogott életszínvonalon sokáig elég lehet..


De mindenki ott bukja el, hogy ekkora összeg hatalmában senki nem képes vissza fogni magát szóval én is azt mondom nincs az az összeg.

Max úgy működhetne ha minden hónapban nyerne lottót.

2021. szept. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
Nincs ilyen összeg. Ne felejtsd el, hogy egy olyan országban élsz, - ha Magyarországon élsz, - ahol a másodperc töredéke alatt le lehet nullázni bárkit! És ha ez megtörténik valakivel, akkor következetesen le is szokták sajnálni az illetőt, - nem számít, hogy megérdemli-e a sorsát vagy sem. Elméletileg én is vehetném lazábbra egy kicsit az életemet, de az ember életének kitűzött célok, elért eredmények, ill. a tevékenység, csúnyább nevén munka ad értelmet. Szépen eldolgozgatok ott, ahol a jólétem kezdete előtt is tettem ezt és élem szépen csendben az életemet, - nem változtatott meg emberileg, hogy tehetősebb lettem sok embernél. És ez így van rendjén. Akik eszüket veszítették x összeget a számlájukon tudva, szinte egytől egyig mentek a levesbe!
2021. szept. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

A világ legnagyobb kapitalista hazugsága, hogy munka nélkül nincs élet. Az emberek nagyon nagy többsége gyűlöli a munkahelyét, és kényszerből jár dolgozni. A modern bérrabszolgaságnak szintén semmi köze nincs az értékteremtéshez, és minden szempontból egészségtelen.


Úgyhogy én szerintem egy jó ideig biztosan nem dolgoznék, nagy lábon sem élnék, viszont az anyagi biztonságom tudatában a hobbijaimnak élnék, még tanulnék is, de nem hiszem, hogy dolgoznék.


Azért azt szomorú látni, hogy rengeteg ember annyira beleszürkül a lélektelen hajtásba, hogy már elképzelni sem tudja az életét ezen a rendszeren kívül. Nálam ez tragédia.

2021. szept. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Valószínűleg felfogadnék egy tanácsadót, aki segít intézni az anyagiakat.

Vennék egy szép, közepes méretű házat, amiben jól érzem magam. Nem kell hatalmas villa, bőven elég lenne egy két háló, két fürdő, nappalis ház, esetleg egy kis konditeremmel és egy medencével.

Beállítattnék egy maximum összeget, amit havonta kivehetek a számlámról, hogy ne költsek el hatalmas összegeket, csak annyit, amennyiből egy kényelmes színvonalon eléldegélek.

Vennék ingatlanokat, amiket airbnb-znék vagy kiadnék, hogy azokból folyamatosan jöjjön be a pénz, ne csak kifelé áramoljon.

A rokonaimnak és barátaimnak segítenék bizonyos összegekkel, amennyire szükségük van, de nem pénzelnék senkit megállás nélkül, nem hagynám hogy kihasználjanak.

Sokat utaznék, de nem lenne igényem luxus nyaralásokra luxushotelekben, sima airbnb-kbe mennék ki, és nem költenék el vagyonokat. A magángéppel utazás is túlzásnak tűnik, egy elsőosztályon való utazás már bőven boldoggá tenne.

Valószínű munka helyett egy alapítványt nyitnék, és jótékonykodnék.

Mindig is szerettem segíteni, de karitatív munkákból nem élnék meg, viszont ha gazdag lennék akkor simán végezhetnék ilyen munkát, és ez lelkileg is feltöltene.

Emellett más hobbijaimnak szentelném az időt, biztos hogy nem lenne egy unalmas napom sem, és boldogan élnék anélkül, hogy a hagyományos értelemben dolgoznék.

2021. szept. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!