Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem esik nehezetekre mondani...

Nem esik nehezetekre mondani azt, hogy "szívesen"?

Figyelt kérdés

Én nem szeretem, inkább a "nincs mit"-et szoktam használni, vagy nem mondok semmit. Mivel nem szeretem ezt mondani, ha szívességet kérnek tőlem, akkor mindig szívesen adom/teszem amit kérnek...

és olyan fura ez nekem valahogy. Ti hogy vagytok a témával?


2021. júl. 13. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Én általában nem mondok semmit, vagy a helyzettől függ. Ha egy idegen kér tőlem valamit, akkor nyilván mondom hogy szívesen vagy nincs mit, általában a fiatalabbaknak szoktam a szívesent. De ha egy hozzám közel álló személy (kevés ilyen van), akkor csak bolintok egy aprót, mert ők már ismernek, tudják hogy nem szeretek feleslegesen beszélni, meg én sem szeretem ezt a szót személy szerint
2021. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Én azt mondom, hogy 500.
2021. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én reflexből szívesen mondok, akkor is, ha nem konkrétan szívvel-lélekkel csináltam. Szerinem rég kiveszett ebből az eredeti jelentés már, csak formaság. Nincs mit-et akkor mondok, ha tényleg csak valami semmiségről van szó. Egyébként helyzettől függően annyi mindent lehet mondani. Örülök, hogy tudtam segíteni, örülök, hogy megoldódott, semmi gond, ugyan, semmiség...
2021. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom,hogy "kérem" .
2021. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, szívesen. Ez egy szép szó, szívből jön.

Nekem nem ezzel van bajom, hanem azzal, hogy emberek képtelenek megköszönni bármit is, nagy dolgokat is. A köszönöm szót nem tudják kimondani. Ha ez megvan, én örömmel mondom végre, hogy szívesen. :)

2021. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a segítség egy bizonyos fokát természetesnek vélem magamból kifolyólag, és nem szeretem mondani, hogy "szívesen" és társait.
2021. júl. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!