Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha hirtelen, minden előzetes...

Ha hirtelen, minden előzetes bejelentés nélkül az ajtód előtt teremne egy (akár rég nem látott) ismerősöd, hogy reagálnál?

Figyelt kérdés

Elnézést, lehet, hogy nem szimpatikus a hozzáállásom, de nem szeretem a spontán helyzeteket, nem mindig vagyok felkészülve arra, hogy vendéget fogadjak, lehet, hogy más dologban vagyok, vagy indulok valahová stb. Meg van olyan, hogy csak úgy elvagyok magamnak, és pihenek, relaxálok, és nincs mindig hangulatom, meg igényem arra, hogy valakivel mindenképpen beszélgessek.

Persze az is igaz, hogy most már szinte mindig lefixált időre szoktak menni a vendégek, de lehet, hogy ez a valaki meglepetést akar szerezni és ezért nem szól előre, vagy valami más miatt. Így lepattintani is kellemetlen.


Ki hogyan reagálna erre a helyzetre?


2021. szept. 24. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Mobil internet elott, SMS-t, mobil elott telefont vagy levelet elvartam volna. Ez nagyon tolakodo.
2021. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A dolog nem megtörtént, legalábbis velem eddig nem, csak érdekel, ki hogyan viselkedne ilyenkor, vagy ha már történt ilyen, mit lépett rá.
2021. szept. 24. 16:25
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Hozzam nem kell bejelentkezni, barki barmikor jöhet, ha itthon vagyok és ráérek, szívesen fogadom. Ha dolgom van, akkor vagy elmondom, hogy dolgom van és x ideig érek rá, vagy ha olyan dolog, ami áthelyezhető, és kedvelem a vendégemet, akkor átteszem a programom máskorra.
2021. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kiakadnék,de nem mutatnám ki. Alapból sem szeretem ha valaki bejelentés nélkül jön,most meg gyerek is van,aki még 2x alszik nappal. Szerintem ez bunkóság.
2021. szept. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Semmit nem reagálnék, csendben meghúznám magam amíg el nem megy
2021. szept. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Elhajtanám a picsába. Rég nem látott ismerős nekem ne jelenjen meg a semmiből a lakásom előtt. Ha olyan ember akivel mindjuk voltam valaha nagyon közeli jó kapcsolatban, akkor nyilván meghallgatnám.
2021. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ki az és mit szeretne. Nyilván más lesz a reakcióm ha egy rég nem látott barát jár pont erre és gondolra beugrik egy kávéra, vagy egy olyan régi ismerős aki soha korábban felém se nézett, és mondjuk épp pénzt kérne kölcsön.
2021. szept. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Ha igazán örülök neki, akkor kimegyek az ajtó elé, és ott beszélgetek vele 5-10 percet. De ez a maximum. Leginkább ki se nyitom az ajtót, ha nem várok senkit.
2021. szept. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Hát, inkább szóljon. Ma már nincs ez ellen kifogás.

Pár éve beállított egy ismerős (gyakori kapcsolat, úgymond, szóval láttam elég gyakran), ráértem ugyan, de épp hazaértem valahonnan, át se öltöztem még, stb, nek igazán álltam át az itthoni üzemmódra, nem igazán örültem neki.

2021. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ajtót se nyitok, ha nincs megbeszélve előre, hogy jön az illető.
2021. szept. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!