Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez a mentalitás...

Szerintetek ez a mentalitás inkább káros, vagy hasznos?

Figyelt kérdés

Már egy ideje észrevettem magamon, hogy úgymond túlzottan is boldogít a pénz, és extrém spórolós típus vagyok. Ez úgy értem, hogy minden kis lehetséges dolgon amin lehet, spórolok. Csak hogy pár dolgot említsek:

Szüleim minden héten adnak pénzt, hogy az iskolában vegyek magamnak valami kaját a büfében. Én amúgy sem vagyok egy olyan típus, aki szeret enni -sőt, napi 1-2 étkezés néha bőven elég- ezért képes vagy azt a pénzt inkább elrakni, majd hazudni, hogy igen, természetesen ebédeltem a suliban. Ezt lassan 2 éve csinálom, ebből is lett már egy kisebb összeg. A diákmunkából, illetve ballagásból szerzett pénzem is elraktam, és szó szerint semmire se költök. (Bulikat, egyéb élvezeti cikkeket mellőzöm). Szüleimnek is sokszor mondtam, hogy eszükbe se jusson nekem iPhone-t venni, teljes mértékben pénzpazarlásnak tartom. Nagyon jól elvagyok a lassan 3 éves telefonommal, és ha új is kell, mindenképpen alacsony árkategóriást szeretnék. Rengeteg élvezetről lemondok, csakhogy spórolhassak. Számtalanszor volt már olyan, hogy szüleim felájanlottak számomra rengeteg új cipőt, táskát, lényegében mindent, ami szem-szájnak ingere, de úgy voltam vele, hogy ami nélkül kibírom, arra ha nem muszáj, nem költök pénzt.

Nem rossz az anyagi helyzetünk, ami erre a szokásra kényszerítene, de egyszerűen bennem van ez, csak néha már betegesnek érzem. A pénz túlzottan boldogít, mindenképpen egy fokkal magasabb életszínvonalat szeretnék, mint az átlag.

16/F



2021. okt. 2. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez mar beteges, hogy ennyire megtartoztatod magad mindentol. A masik meg hogy meg csak 16 vagy, nyilvan nem költesz bulira meg minőségi elektronikai cikkekre, mert meg fiatal vagy. De ha kesobb csak a spúrságod miatt nem fogsz akarni elmenni bulizni, baratokkal lenni, venni egy laptopot a tanulmanyaidhoz stb annak rossz következményei lesznek. Jo, h tudsz félretenni, es nem veszel meg minden szart, ezt irigylem benned, de azert a ló túloldalára sem kell átesni.
2021. okt. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Beteges, pláne egy ilyen fiatal, fejlődésben léőv szervezet esetén
2021. okt. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Ez hosszútávon tönkre fogja vágni az emberi kapcsolataidat. Érdemes lenne egy pszichológussal beszélgetned 1-2 alkalommal, biztosan nem oktalan ez a jelenség nálad.


Egyébként pedig sose felejtsd el, hogy innen ebből a világból semmit sem fogsz magaddal vinni. Bármit és bármennyit spórolsz, lehet bármennyi 0 a bankszámlád végén, ez itt fog maradni, te pedig menni fogsz. Ez persze nem azt jelenti, hogy vegyél minden sz.rt, élj hitelből és a szórakozáson kívül ne érdekeljen semmi.


Nézz utána a minimalista életmódnak, hasznosabb dolognak gondolom mint azt a fajta túlvédelmet a pénzzel amit te csinálsz.

2021. okt. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

A spórolással soha a büdös életben nem lesz magasabb életszínvonalad, hiszen mindig megvonod magadtól a fejlődés lehetőségét.


Alapvetően nem spórolni kell, hanem folyamatosan fejlődni, azt nézni mit akarsz elérni és mivel lehet több pénzed.


Nyilván szórni sem kell a pénzt és ésszel kell költeni. 16 évesen én is mindenen spóroltam, még 20-on évesen is, nem is volt miből költeni.


Mióta dolgozom nem spórolok, költök amire akarok így rengeteg élményhez jutottam az évek során. És mellette ugyanúgy lett kocsim, lakásom, és ugyanúgy halad az életem.

2021. okt. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4


Rosszul fogalmaztam, természetesen nem életem végéig tervezem ezt csinálni, sokkal inkább a későbbi éveimre spórolok ilyen extrém módon, mivel akkor szeretnék majd sokat utazni, és jobb életmódot élni.

Bár az kétlem, hogy ebből a szokásomból oly könnyen megszabadulnék a későbbi életem során, valamilyen módon biztosan megfog nyílvánolni.

2021. okt. 2. 23:40
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon nem jó. Mondom is, hogy miért: mert egyszer élünk, élvezni kell mindent. Az, hogy spórolsz, az jó, csak legyen célod, hogy mire. Például jogsira, hogy letedd és vehess magadnak autót. Vagy például érdekel téged egy RC helikopter, akkor spórolsz arra, hogy lehessen egy olyanod. Vagy egy új cipő, akármi. A lényeg, hogy a pénz csak eszköz legyen arra, hogy valami olyat csinálj belőle, ami örömet okoz. Spórolni jó, tudj bánni a pénzzel, nem kell rögtön elb***szni mindenre, amire lehet, de ülni rajta felesleges.
2021. okt. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hollófernyiges ***** válasza:
10%
Teljesen normális. Van aki azt élvezi ha költheti a pénzt, van meg azt a biztonságérzetet szereti, hogy van pénze. Nem kell a fogyasztást hajszolni, ha egyébként nem élvezed, csak azért mert mások szórják a pénzüket (és tegyük hozzá, hogy a túlfogyasztás okozta környezetkárosításba fogunk záros határidőn belül belepusztulni).
2021. okt. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális dolog. Ha Te így érzed jól magad, nyugodtan élhetsz így.
2021. okt. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!