Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen kamaszokból lesznek a...

Milyen kamaszokból lesznek a legsikeresebb felnőttek?

Figyelt kérdés

Akik felnőttként sikeresek lettek, azok kamaszként milyenek voltak?

Gondolok itt többek között a szociális életre, tanulmányi eredményre, mentalitásra, habitusra, tulajdonságokra, családi háttére stb.


Persze tudom, hogy ahány ember annyi különböző út, de talán mégis vannak szinte mindenkire érvényes relációk, a kamaszkori tulajdonságok, és a felnőttkori siker között.


Kíváncsian várom válaszokat!



2021. okt. 9. 19:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Akiknek sikeresek a szüleik.
2021. okt. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tagadhatatlan az összefüggés, a családi háttér és a felnőttkori siker között, de azért ennél bonyolultabb az élet. A családi háttéren kívül, mely faktorok befolyásolják a sikert?
2021. okt. 9. 19:34
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Talán a talpraesettség, életrevalóság, karizmatikusság.

Ugyanakkor ezek tanulhatóak, idővel és tapasztalattal.

A másik a szorgalom/ész, ami által továbbtanulhat vagy megfelelhet egy állásinterjún, ha jelentkezik valahová.

2021. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
a gyakorikerülőkből
2021. okt. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
#4, akkor én ezt többszörösen beszoptam, se életrevaló, se gyakorikerülő nem vagyok...sebaj, próbálok javulgatni, de az unatkozás gyakran idehoz.
2021. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

1

Anyukám cukrász,babysitter.

Apám.. Hát mielőtt születtem otthagyott minket. Volt több "nevelő apám" de anyám egyik kapcsolata se volt túl tartós.

Aztán volt egy házassága amiből válás lett.. Van egy húgom, akivel 10 ev a korkülömbség.

Mindig spórolni kellett, hogy bármit is megvehessünk(Alap dolgokra is).

Se nyelvet nem tud anyukám,se egyéb iskolát nem végzett.

Én még nem végeztem el az egyetemet de elég jól haladok.

Ösztöndíjjal mentem suliba,mindig kitartóan tanultam.

Kamaszként szerintem elég engedelmes és szorgalmas voltam szóval Anyámnak egy szava se lehet. Mindig mondták neki,hogy mekkora szerencséje van velem:)

Húgomra vigyáztam állandóan és soha nem panaszkodtak Anyukámnak. 12 voltam amikor meghalt a Nagypapám,borzasztóan érintett. Új suliba mentem,mert az előző borzasztó volt.

Anyámék váltak,hugom 2 volt.

Én voltam az "anyja" konkretan,én fogalkozatam vele..

Eszméletlen makacs vagyok ami alapvetően negatív lenne,de számomra ez az egy ami segített abba amit elértem eddig.

Angliába lakok és egyetemre járok asztrofizikus szeretnék lenni:)

Beszelek a magyaron kívül ugye angolul,németül és most oroszul tanulok. És ebbe(se)támogattak,mind magamtól.

Én most ugy érzem,hogy menni fog és "sikeres" leszek de ez attól is függ kinek mi a sikeres.

2021. okt. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Milyen szokások vezetnek leginkább a sikerhez?

Mit kell tennem, hogy építsem a karizmám?

Hogyan lehetnék jobb a szociális és szakmai életben egyaránt?

2021. okt. 9. 19:43
 8/20 anonim ***** válasza:
2021. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szorgalmas és intelligens szülők gyereke általában az lesz, az ilyesmi többnyire a családban kezdődik, minél több inger és lendület éri a gyereket, annál inkább képes lesz ezt a maga életébe is átültetni.
2021. okt. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Kedves hatos!

Ha jól értem, a szorgalmadat nevezed meg a sikered elsődleges

forrásaként.

A saját és a környezeted véleménye alapján, intelligensebb vagy az átlagosnál vagy minden a kitartás kérdése?

Pár év múlva, én is szeretnék ott tartani ahol te most, szívesen fogadnék tőled tanácsot, útravalót

2021. okt. 9. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!