Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Naptáras lehúzás?

Naptáras lehúzás?

Figyelt kérdés

Mai nap a városomban egy kisebb rendezvény volt. Viszont ahol ez a rendezvény volt, én arra a helyre mentem reggel tanfolyamra. Egy férfi megállított a téren, hogy naptárat ad a város, csak adakozni kell beteg babáknak érte. Ez a sima asztali naptár, amit minden szupermarketben kb 200Ftért meg lehet venni. Csak épphogy megmutatta a lapot amin egy gyermek volt, teljesen elolvasni nem tudtam. Gyanús volt hogy civil ruházatban volt, semmi egyesületi jelzés vagy bármi. Finoman elutasítottam, hogy nincs nállam kp, mivel csak bankkártya volt nállam. Erre szinte utasított, hogy menjek az automatához pénzt levenni, egy idős házaspár is ezt tette, tud visszaadni, van nálla 10.000Ft is. Egy sima kopott övtáska/oldaltáska volt rajta, ennek a zsebébe volt a pénz. Nekem itt gyanús volt, hogy ennyire nyomul, erre visszaadtam a kezembe nyomott naptárat, és mondtam hogy sietek, és a tömegen keresztül bementem az oktatóterembe ahova kellett mennem.


Páromnak ezt chaten elmeséltem, ő is gyanúsnak tartotta.

Ti futottatok már bele ilyenbe? Ezek ilyen lehúzós alakok?


(Btw nem vagyok egy önző alak, szoktam adakozni, rendszeresen veszek hajléktalanoknak is ételt. De egyszerűen ebben a nyomulós helyzetben nem mertem pénzt kiadni, mivel szabályosan utasított hogy én vegyek le pénzt a kártyámról...)



2021. okt. 9. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen futottam. A parkoloban odajott hozzam egy cigany aki suketnemanak allitotta be magat, es mutatott egy lapot amin gyujtotte az alairasokat, mar volt rajta 3 nev. Mondom jo, hat alairom en is, ha nekik ennyi eleg, es amikor alairtam akkor arrebb huzta az ujjat es csak akkor lattam hogy a nevek mellett az osszeg is szerepel hogy ki mennyit adakozott. Mind a harom nevnel be volt irva hogy 5000 Ft.....


Akkor gyorsan gondolkodtam hogy na most ebbol hogy fogok kimaszni, es beirtam hogy 500 ft......... igy sikerult "csak" 500 ft-bol meguszni.



Masik tortenet amikor a tescoban ramkoszont egy cigany hogy megismerem-e? Mondtam neki hogy nem. Erre mondja hogy egyutt jartunk iskolaba nem emlekszek stb? Aztan kerdezte emlekszek-e arra a beteg csajra sulibol? Mondja hogy gyujtenek neki penzt... na itt esett le a tantusz, elkoszontem tole aztan szolta ma biztonsaginak.

2021. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
A nálam/nála 1 l.
2021. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szóba sem kell állni velük. Semmilyen egyesület nincs, csak erőszakosan a pénzedet akarják. Kerüld el őket.
2021. okt. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!