Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha én nem köszönök, senki nem...

Ha én nem köszönök, senki nem köszön, hiába ismerjük egymást?

Figyelt kérdés
Miért van ez? Kipróbáltam már h direkt nem köszönök előbb aztán elő lettem véve milyen bunkó vagyok 👀
2021. okt. 12. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bólints egyet, az is egyfajta köszönés :-)
2021. okt. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez szituációtól függ. Pl ha te mész valakihez, akkor neked illik előbb köszönni. Ha hozzád jön valaki valamilyen szándékkal, akkor neki illik előbb.


De ha csak az utcán szembetalálkozol valakivel, akkor a fiatalabbnak illik előbb köszönni. Vagy ha férfi találkozik szembe nővel akkor a férfinek illik előbb. és még bőven sorolhatnám, ezek ilyen íratlan szabályok. :)

2021. okt. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért van ez, mert az emberek bunkóparasztok, érzéketlenek, és egoisták. Én úgy oldottam meg a problémát, h mindenkinek előre köszönök, de csak egyszer! Ha nem köszön vissza, akkor utána soha többet nem köszöngetek én sem, hanem pont úgy nézek rá, mint ő énrám: birkaként. Az alapvető illemszabályok természetesen kivételt képeznek. Szóval ha pl megszólítok vkit az utcán, akkor én köszönök neki először.
2021. okt. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
2- Ilyen szabályok csak a fejedben léteznek. "Ha férfi találkozik szembe nővel akkor a férfinek illik előbb" Miért is kellene a férfinek köszönnie előbb? :-) Egyébként, én is ezt tapasztaltam hogy ha én nem köszönök, akkor csak elmegyünk egymás mellett. De ez az elmúlt 5-6 évben lett jellemző az emberek között.
2021. okt. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, régebben az etikett része volt a kézcsók, a kalapemelés, a vendégek névszerinti bejelentése. De már ezek is eltűntek a süllyesztőbe ahogyan a köszönési sorrend is el fog hamarosan.
2021. okt. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!