Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jobb ember lettél, fejlődtél...

Jobb ember lettél, fejlődtél az 5 évvel ezelőtti önmagadhoz képest?

Figyelt kérdés

Ha igen, miben és mi okozta?


Ha nem, akkor rosszabbul érzed magad a bőrödben, vagy nem változtál? Miért? mit gondolsz, a következő 5 évre tudnál pozitív irányba fejlődni?


2021. okt. 12. 21:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sajna egyre rosszabb leszek...
2021. okt. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsebb lettem, de megkeseredettebb is. 5 éve jobb formában voltam összességében, és messzebb akartam eljutni mostanáig, mint ami sikerült. Igaz, hogy a Covid-járvány is sok mindent felborított...
2021. okt. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan.


5 éve itt voltam egy kezeletlen mentális problémával, és még a diagnózisom sem volt meg. Azt ugyanis egy évvel később (vagy 4 évvel ezelőtt) kaptam meg.


Azóta túl vagyok egy terápián, rengeteget tettem a gyógyulásomért, és úgy érzem, jöttek is az eredmények. Egyre jobban meg tudok küzdeni az akadályokkal, sikereket elérni, és végre egyedül is jól érzem magam a bőrömben. (Sajnos lehúzó, mérgező kapcsolatom volt, de sokáig nem volt elég önbizalmam elhagyni.)

2021. okt. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Teljesen, mint a #2 válaszadó.
2021. okt. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit vegyes erre a válaszom.

Nem: mert az utóbbi időben nem igazán bízom az emberekben, és már nem igazán töröm magam azon, hogy segítsek másoknak. Néha bűntudatom van emiatt, de magamat kezdtem előtérbe helyezni végre, ami eddig nem volt rám jellemző. Idén tönkrement a mentális egészségem, és erősebb szorongással kezdtem küzdeni :c

Igen: megtanultam jobban értékelni mindent és hálásnak lenni azért, amim van és nem készpénznek venni őket. Sikeresen kiálltam magamért bizonyos szituációkban és egyre többször lépek ki a komfortzónámból. Azt hiszem kezdem végre jobban érezni magam a bőrömben.

Ami a következő éveket illeti: felismertem a hibáim és hiányosságaim és ezeken próbálok dolgozni. Szeretnék önmagam jobb verziója lenni, és közben boldogabbá válni.

2021. okt. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Nekem sokkal rosszabb lett az öt évvel korábbihoz képest az életem. Én is rossz irányba változtam, illetve rosszabb környezetbe is kerültem. Szerintem a következő öt évem sem lesz valami szép, de hát sajnos nem tudok mit tenni.
2021. okt. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

2016-ban ősszel a 24-et töltöttem, idén a 29-et.


Az autizmus szempontjából kifejezetten fejlődtem. Valahogy úgy lehet ezt elképzelni, hogy 2016-ban a szociális interakciók, szociális viselkedés területén olyan kb. 12-14 évesnek feleltem meg nagyjából, most pedig már talán huszonéves vagyok ilyen téren. :D


2016 őszén kezdtem dolgozni és akkor még kellett alapokat tanulnoma munkahelyi közösségben való viselkedésről.


Ugyanolyan kitartó vagyok, de merek kockázatokat hozni, szembe merek menni a környezetem által "javasolttal" illetve a biztonságosnak gondolttal. Emiatt az életben is sikerült haladnom.


Valamint az egészséges életmódban is előrébb tartok. Akkor is igyekeztem, most is, de most talán kevesebb a káros és több a hasznos. :D Amúgy brutál nehéz ez az egészséges életmód, konkrétan naponta többször is ellenkezőt kell (t)enni, mint ami az embernek jól esne, amit az ember kívánna.



Amúgy jobb ember nem lettem, vagy nem feltétlen... Mert végülis ha kiegyensúlyozottabb vagyok, akkor kedvesebb, nyitottabb, normálisabb másokkal is.

2021. okt. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
20 voltam akkor, elbsztam az időm egyetemre. Valtozni nem változtam, már akkor komoly voltam, viszont megannyi fejlődési lehetőseget bsztam el az egyetemi idők miatt. N
2021. okt. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz? A tanulás miért elvesztegetett idő? Be lehet pótolni mindent.
2021. okt. 26. 12:15
 10/16 anonim ***** válasza:

Lett egy szakmám amiben már lassan elfogadható gyakorlatom is van, szeretem csinálni, bár a várt pénzt még nem hozza, de így is megtripláztam a havi bevételemet, bár ez nem volt nehéz, 5éve 100ezret kerestem /hó.

Elmúlott illetve mérséklődött a pánikbetegségem, amivel akkor már 10 éve szenvedtem, olyan szinten, hogy 2 éve a gyógyszereimetvis elhagyhattam.


Következő 5 évben szeretnék gyereket vállalni, szeretném elérni, hogy a szakmámban munka mellett tudjak maszekolni is, és hogy legyen egy kis otthoni műhelyem ehhez.


35/f

2021. nov. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!