Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyerekként mi motivált bármily...

Gyerekként mi motivált bármilyen "extra" dologban? Pl. sport, tánc, akármi.

Figyelt kérdés
Van olyan, aki tényleg szeretett ezekre (edzésre, próbára, fellépésre stb.) járni és nem csak a szülei, tanárai kényszerítették rá (vagy nekik akart megfelelni stb.)?

2021. okt. 15. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen különórám volt, és a nagy többségét szerettem. Szűkítsük általános iskola alsó tagozatára.

1. Szolfézs: mindenki full hülye volt, én értettem, ez pedig egy olyan "wow, én okos vagyok, ez király" érzést adott. Amolyan lázadás, hogy én szeretem a szolfézst. (Olyan pszichopata vigyort képzelj ide)

2. Hangszer: korán kezdtem és igen ment otthon a "gyakorolj már", de szorgalmas voltam és az motivált, hogy ügyesebb vagyok az idősebb gyerekeknél is. Aztán elkezdtem versenyezni, volt, hogy felnőttek ellen. (Pl kamara és az egyik tag 8-10 évvel idősebb volt nálam, ekkor kb 10 éves voltam) Nyertem országos versenyt, a tanárok odavoltak értem, hivtak mindenhova fellépni (pl szólistának a zenekarukhoz stb), sztárként kezeltek (pl simán volt, hogy nem is kellett vizsgáznom), próbáltak konziba csábítani, volt aki azt mondta hogy így ahogy vagyok felvenne zeneakadémiára (oké, ekkor már nem alsós voltam, hanem kb 13 éves) stb. Koncertjeim után odajöttek hozzám megdicsérni, random emberek köszöntek rám az utcán, lett rajongóm is stb.

3. Sport: Sportot már akkor sokat csináltam/váltogattam. Pl úszni menni amúgy utáltam, mert hideg volt a víz, de magát a tevékenységet szerettem. Más sportoknál szerettem a csapattársakat, voltak céljaim benne, de volt olyan is, ahová azért jártam,hogy megtanuljam az adott sportot, pl kori. Volt olyan is, ami után mindig egy barátnőmnél aludtam stb. Egyébként átmozgattak és büszke voltam rá, hogy annyi mindent csinálok. Plusz ügyesebb lettem a tesiórán meg amúgyis. Vicces dolog egy erőközpontúnak hitt sportban jobbnak lenni 10-12 éves kislányként felnőtt férfiaknál.


Magát a különórára járást is szerettem. Nem kellett különösebben megerőltetnem magam a suliba ahhoz hogy kitűnő legyek, mert megtanultam azt, hogy nincs végtelen időm, nem lehet elhúzni a tanulást. Így hatékonyan tudtam tanulni is, amit nem kellett sokszor, mert figyeltem a órákon. Motivált az is, hogy gyorsan készen legyen a házim. Pl ha elmentünk síelni, a házit elkértem előre egy hétre és utazás előtti délután mind megírtam. Nyilván az motivált, hogy egy hétig szabad legyek.


Ehhez hozzátartozik az is, hogy egy szégyenlős kislány voltam, érzékeny stb és nem mertem választani a tevékenységek között. Nem mondtam, hogy "ezt többet nem", mert féltem, hogy megbánom (magam miatt, nem azért mert leszidtak volna) De ez azt eredményezte, hogy kb mindenben eléggé jó voltam. Általánosban pedig ez simán tartható is volt. És nem utáltak, nem voltam "stréber"-nek bélyegezve, mert kb semmit nem tanultam, (Csak a verseket) így nem volt rossz érzés suliba járni.


Amúgy versenyeken és fellépéseken kb 3.-ig nagyon lámpalázas voltam (kivéve a matekversenyeken), de utána igazi előadóművész lettem, nagyon belejöttem, és élveztem megmutatni mit tudok. Szívesen jártam fellépni, és versenyezni is, mert megjött az önbizalmam. És azóta jobban is teljesítek ha van tét.


Már egyetemista vagyok és nagyon hálás vagyok a szüleimnek, hogy járattak különórákra. Sokat kaptam ezektől, amit nem is gondolna az ember elsőre.

2021. okt. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Anyám kötelezte őket. Egyiket sem szerettem.
2021. okt. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Volt, amire szerettem. Volt, amit csak a szüleim találtak ki és állandó hiszti ment indulás előtt, de azok a dolgok, amiket magamnak válogattam, érdekeltek nagyon is. Nyilván nem volt mindig kedvem minden edzéshez így sem, ahogy most sincs, mégis lemegyek a terembe, hogy megmaradjona rendszeressége, de alapvetően szeretem és eszem ágában sincs és nem is volt abbahagyni azt, ami tetszett
2021. okt. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi. Sose a kitartás volt az erősségem. Inkább csak belekapok valamibe, aztán félbehagyom. Max a társaság miatt megyek valahova, nem azért fejlesztem magam, mert hasznosnak tartom.
2021. okt. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
Balettoztam kicsiként és még most is. Elég szar gyerekkorom volt, folyton bántottak, otthon állandóan balhé volt, sokszor éreztem azt, hogy csak boxzsáknak kellek az anyámnak és hogy sohasem lehetek neki elég jó. A balettot azért szerettem, mert egyrészt ott nem csúfoltak hogy sovány vagyok, másrészt a saját testem fölötti kontroll adott egy olyan érzést, hogy na most én irányítok és nem az anyám. Képes voltam sokszor még plusz órákat bent maradni és gyakorolni, amíg nem ment teljesen úgy ahogy kell, mert úgy voltam vele, hogy a saját testem az egyetlen amit kontrollálni tudok, az hogy meddig bírok ugrani, nyújtani stb. minden mást anyám irányított.
2021. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én táncolni jártam, mert sokat játszottunk körbe ülve, körbe táncolva.
2021. okt. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindig azért jártam sportolni, mert szerettem. Mostmár, 16 évesen végképp, hiszen mostmár rám se tudnák igazán erőltetni. Nincs értelme olyanra kényszeríteni a gyereket, amit nem akar. Persze néha nem árt noszogatni, ha csak lustaságból nem akar valamit, amit egyébként szeret, de "kényszeríteni" nem érdemes.
2021. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én minden nap legalább 15 kilométert futok már 13 éves korom óta. Ez az egyetlen dolog van, ami egy rövid időre boldoggá tud tenni, amiben egy kicsit is sikeresnek érezhetem magam és amiben csakis az enyém a kontroll. Mindig is a futásba menekültem a problémáim elől, illetve valamennyire vígaszt nyújt számomra az a tudat is, hogy igaz, hogy kinézetre ronda a testem, de legalább edzett és szívós vagyok. Jó érzés, hogy a környezetemben senki nincs, akinek akkora állóképessége lenne, mint nekem- viszont cserébe nem vagyok jó semmi másban. De hát van, akinek még ennyit sem adott az élet. Én legalább ebben jobb lehetek az emberek többségénél.
2021. okt. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!