Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez tkp. egy incel mondás?

Ez tkp. egy incel mondás?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasni/hallani:

"Aki k*rvának öltözik, ne csodálkozzon, ha megb*sszák"

Végülis annyira lealacsonyító/primitív stílusban van megfogalmazva, hogy könnyen lehet az incelek mondása, nemde?

(tkp. = tulajdonképpen)



2021. okt. 22. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
2%

Én csak ezt szoktam használni, mindenkinek olyan a keze, amit melózik, asztalosnak fűrészporos,qrvának meg g.cis.

Addig jár a korsó a kútra míg megnem baxák a vízhordó lányt.Józsi bácsi 64F

Incel nem vagyok, de a témába ág, azért írtam.

2021. okt. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Ráfoghatjuk. Kicsivel komolyabbra fordítva a szót, ez egyszerre a nőgyűlölet/szexizmus és az áldozat hibáztatás kategóriájába is beleesik.


"Úgy kellett neki, azt kapta amit megérdemelt [mert úgy viselkedett/öltözött fel, ahogy nekem nem tetszik]". Ez visszanyúl az elfuserált keresztény-centrikus patriarchális felfogáshoz, miszerint:

1, a nő addig ér valamit, amíg szűz

2, a nő mindenképp alacsonyabb rendű ösztönylény, aki nem tud és nem akarhat rendelkezni a saját teste felett

3, az a nő, aki nem követi a keresztény-központú, fépatriarchális normákat, az egy semmirekellő szutyok, aki még a patkánynál is rosszabb -> ergo megrdemli a bűntetését, legyen az nemi erőszak, párkapcsolati abúzus, verés, gúny, megvetés, kirekesztés, stb.


Lehet, ezért le fognak pontozni, mint a szart, mert nagyon utálják az ilyen csnyagonosz szavakat Gyakorin, de valakit hátha érdekel :D

2021. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Ennek nincs köze a nőkhöz, ez azt jelenti, hogy az események között ok-okozati viszony van. Pl ha belekötsz részegen egy társaságba, akkor le fognak csapni. Ha bunkó vagy a pincérrel, akkor a kajádba fognak köpni.

Ha arcoskodsz az igazoltató rendőrrel, akkor nem lesz veled jóindulatú.

Stb stb.

2021. okt. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

Ez az elmaradott gondolkodású emberek mondása, ami hátramaradt a régi időkből és a vége mindig az áldozathibáztatásra megy ki. Mert a ruházkodás a te döntésed, nemdebár és ha összefüggést rakunk a ruha és az erőszak közé akkor gyakorlatilag te KÉRTED hogy megerőszakoljanak, ugye?

A valóságban a kettőnek semmi köze egymáshoz és ugyan úgy megerőszakolnak ha rövid szoknya van rajtad mint ha hosszú nadrág és bő ruha lenne, és ugyan úgy békén is hagyhatnak. Ha az alkalom úgy adódik, aki erőszakolni akar, az erőszakolni is fog, tök mindegy mi van a lányon akit kinézett magának.

2021. okt. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Aki kvának ÁLL, ne csodálkozzon, ha megb@sszák.

Így szól helyesen a mondás, semmi köze a nőgyűlölethez.

2021. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

"Aki kvának ÁLL, ne csodálkozzon, ha megb@sszák."

Ja, csak a kérdező is betegesen bele van szerelmesedve az incelekbe így mindenbe az inceleket látja bele

Szánalomtömeg

2021. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6%
A mondás úgy is létezik hogy "aki k*rvának öltözik...", felesleges ezen fennakadni.
2021. okt. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Én azt nem értem, hogy egy egészséges lelkületű embert hol érdekel hogy pl. egy incel mit gondol.


Egyébként tipikus szövegértés elégtelen. Minden szakmának van velejáró árnyoldala. Ezt elvileg tudnodd kell amikor elkezdesz valamit. A prostit megdugjàk, az orvos halottat vizsgál stb.

2021. okt. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindegy ki mondta igaza van.
2021. okt. 23. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!