Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az 1920-as,...

Mit gondoltok az 1920-as, 30-as évekről? Szívesebben éltetek volna akkoriban? Ha nem is itt akkor Chicago-ban, New Orleans-ben?

Figyelt kérdés

2021. okt. 25. 22:01
A kérdező szavazást indított:
Szívesebben éltem volna akkor
Nem
21 szavazat
 1/6 anonim válasza:
68%

Chicagoban, New Orleansben, New Yorkban, vagy Európában Párizsban, Berlinben (Berlinnél kizárólag a 20-as évek!) igen, itthon nem feltétlenül.


Látni az első generációt, aki modernül élt, volt árama, kocsija, konyhai robotgépei, hűtőszekrénye, nőknél szexuális forradalom és első hullámos feminizmus, férfiaknál könnyen beszerezhető óvszer, és első melegbárok, négerek elfogadása és tisztelete a zenéjük miatt, marijuana elterjedése, ez kihagyhatatlan élmény lenne.


Magyarországon nem igazán éltem volna ilyenkor mert sajnos megkésve érkezett ide a modernizáció, és csak egy nagyon szűk réteg élvezhetett amerikai, berlini, vagy párizsi körülményeket Budapesten, ráadásul közbe jött Károlyi, Kun Béla, majd Horthy.


De imádtam volna New Orleansben vagy Chicagoban a jazz-es fekákkal lógni és füvezni!

2021. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországnak egyedül a tizenkilencedik százada vonz, akkor éltem volna egyedül Budapesten. Négy éve elköltöztem innen, szóval láthatod, mostanság se élnék ott.


Nekem a 1920-as évek az egyik kedvenc korszakom, több kedvenc művészem ekkor tevékenykedett, a lost generation és a café society, csupa olyan dolog, ami velem nagyon rezonál. Leginkább Párizsban éltem volna.

2021. okt. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"De imádtam volna New Orleansben vagy Chicagoban a jazz-es fekákkal lógni és füvezni!"


Na igen, a szomorú valóság viszont az, hogy te is valószínűleg a társadalom 80%-át kitevő mélyszegénységben élő gyári munkás vagy földműves lettél volna, akinek ennivalóra sem jut elég pénze, fűre meg pláne nem. A 20-30-as korosztály nagy része megjárta az elő világháborút, amiből testi és lelki sérülésekkel tértek haza. Az átlagéletkor a hiányos orvosi ellátás és életkörülmények miatt 53-54 év volt. Amerikában tombolt a faji megkülönböztetés, szegregáció, egy "fekákkal való füvezés" miatt valószínűleg a Ku-Klux Klan felhúzott volna a lámpavasra. Európában felütötték fejüket a nacionalista, rasszista és antiszemita mozgalmak.

Aztán '29-ben jött a nagy gazdasági világválság, ahol milliók veszítették el az addig is alulfizetett állásaikat, megélhetésüket és reménytelen helyzetbe kerültek.


Szóval, köszi, de nem. Én inkább filmen megnézem, hogy milyen volt a '20-as évek, de maradok 2021-ben.

2021. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Ugye azt tudjátok, hogy az USÁ-ban a 20-as, 30-as években volt a nagy gazdasági válság? Tehát nem, nagyon nem szívesen éltem volna akkor ott.
2021. okt. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb csak annyival volt jobb, hogy nem volt internet meg mobiltelefon.
2021. okt. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Azt hiszem a filmek/játèkok vonzónak állítják be mindazt a szenvedèst ès èletkörülmènyt, ami miatt úgy èrzed, hogy benne lennèl. Ez kicsit olyan, mint amikor az ember "jóbarátok" sorozatot nèz, vagy valami klassz amcsi filmet tuti városi felvètelekkel ès azonnal oda vágyik, amiben biztos van nèmi igazság is, de oda jutva java rèszben csalódás lenne szerintem.
2022. ápr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!