Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vonzz engem ennyire...

Miért vonzz engem ennyire külföld?

Figyelt kérdés
Főképp az angol, ezen belül az Amerikai angol nagyon vonzz. Maga a nyelv, kiejtés,stb. Meg nyilván az ottélés is. Miért van ez? Érdemes lenne ilyen "idegen nyelv" szakirányba továbbmenni tanulni? Ilyesmi Egyetem van? Mármint azt tudom, hogy lehetnék angol tanár pl. De ezen felül "mik" vannak még? Jól lehet keresni ilyesmivel? Fordító munka jól fizet,ha jól tudom!?

2021. okt. 26. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Első körben ha ennyire érdekel a külföldi élet és az angol nyelv hazsnálata, akkor keress online élménybeszámolókat, olvass utána a kint élési kritériumoknak és nézd meg, hogy az egyes állások mennyit fizetnek. Ez a fajta önállóság nagyon fontos, ha komolyan gondolod, hogy szeretnél belekóstolni a külföldi életbe. Már csak azért is, mert feltettél 10 kérdést, amikre mind-mind megtalálod néhány másodpercnyi Google kereséssel a választ (akár magyar, akár idegennyelven).
2021. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Angkisztika van, de az önmagában semmit nem ér. Van fordítói specializáció, de nyilván egy magyar-angol tolmács is sokkal keresettebb itthon, mint itt (bár ha kint fordítanál, ráadásul az anyanyelvedre sokkal többet kapnál (aránylag is). Van emellett még nemzetközi kapcsolatok, de az nagyrészt ilyen... Diplomata képző, akkor úgy tudnál elhelyezkedni, hogy a magyar (EU-s) külügyet képviseled kint. De a legjövedelmezőbb egy jó IELTS nyelvvizsga és ugyan az államokban nagyon nem olcsó, de tanulhatsz (angol nyelven) európai egyetemeken (Hollandia, Dánia) és azzal a diplomával tárt karokkal várnak. De akár magyar egyetemen is lehet egy standard szakod és tanulsz mellé szakmai angolt... Rengeteg lehetőség van
2021. okt. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Mindig is nagyon szerettem a nyelveket, többet is jól beszélek (angol C1, olasz C1, spanyol B2, dán B1, latin A2), és folyamatosan fejlesztem a nyelvtudásomat. Annyi nyelv van még, amit szeretnék megtanulni.


A legtöbb budapesti egyetemen (csak ezekről tudok nyilatkozni) vannak különböző nyelvszakok, akár mint főszak és akár mint minorszak. Az, hogy te a nyelvtudásoddal mit kezdesz, az rajtad áll. A legtöbb nyelvszakot végzett ismerősöm vagy tanár, vagy fordító, vagy tolmács, vagy valamilyen külüggyel foglalkozó ember lett. Én is nyelvszakot végeztem, bár egyik munkámnak sincs köze ehhez (legfeljebb előnyt és segítséget jelentenek). Önmagában egy nyelvszak elvégzése nem garancia semmire, például nyelvvizsgáid is legyenek (angolból a Cambridge-t ajánlom).


Az, hogy miért vonz, ki tudja. Engem is számtalan kultúra vonz, míg a magyar annyira sose állt közel hozzám. Előfordul az ilyen. Én három éve költöztem ki és nem bántam meg, viszont ezt is át kell gondolni. Hova mész, hol fogsz lakni, mennyi az anyagi háttered, hol fogsz tanulni és dolgozni és lehetne még sorolni. Ez olyasmi, aminek neked kell utánajárnod.

26/N

2021. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Kezdetnek menj ki önkénteskedni EVS-sel
2021. okt. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!