Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, hogy sok...

Mi az oka annak, hogy sok művészlélekkel rendelkező ember LMGBTQ?

Figyelt kérdés

Nem bántás és szidalmazás a kérdés. Egy ideje felfedeztem, hogy sok meleg aki felvállalja, sokszor énekes, grafikus, stb. Szóval valami módon köze van a művészetekhez. Nyílván nem az összes énekes meleg, ahogy az összes asztalos se hetero.

Jómagam is rajzolok, varrok hobbiszinten. És meleg vagyok:D


Ennek a két dolognak lehet köze egymáshoz?



2021. okt. 26. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom, lehetnének WYSIWYG
2021. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Hetero vagyok és rajzolok, de ezt én is észrevettem. De inkább azt, hogy sok művész LGBTs, nem fordítva. Discordon több ilyen (külföldi) szervernek vagyok a tagja, egyszer tök udvariasan megkérdeztem ugyanezt, hogy ők ezt hogy látják, hát besértődött az összes, el is küldtek az anyámba. Szóval ennyit erről.
2021. okt. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
A nem művészek között is ugyanúgy vannak, de ők nem tárják a nagy nyilvánosság elé. Mint ahogy 'átlag' heterók sem közlik másokkal a szexuális életük részleteit.
2021. okt. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a művészi közegben könnyebb felvállalni. Én pl. nagyon nem művészi közegben dolgozom (gyár), de itt is vannak melegek, de nem lehet felvállalni, mert ez egy más közeg. Meg ami eljut hozzád, azok az ismert emberek, ezért tűnhet úgy, hogy a művészek között több az LMBTQ. Alapvetően szerintem tök mindegy amíg fizeti az adót, normálisan hozzájárul a társadalom gyarapodásához, betartja a törvényeket.
2021. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Ez főleg azokra a "meleg kupacba" rakott emberekre jellemző, akiknek nem simán orientációs másságuk van (értsd: nem a homokóra forma látványára izgul), hanem az egész személyiségük (gender) születésük óta eltér a sztereotípiáknak megfelelő tipikus férfitól / nőtől. A sima "tucat6uzi", aki farkat akar a vécében, épp oly messze áll bármiféle művészlélekségtől, mint akárki ember fia, lánya. A művészek és a gender-másság között viszont valóban nagyobb az átfedés a véletlennél.
2021. okt. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Nincs köze egyiknek a másikhoz, csak szeretnéd :)

Ti valamiért nagyon szeretnétek különlegesek lenni.

2021. okt. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
6, ez egy elég gonosz hozzászólás volt. Én hetero vagyok, de van meleg barátom, fogorvos az állami rendszerben. Majd ha egyszer kínoz a fogfájás, remélem visszautasítod a segítségét. Egyébként én alapvetően utálom az orvosokat, ő az egyik kivétel, aki miatt még van egy kis hitem bennük. Ugyanis ő nem a zsozsóért választotta a hivatást, hanem mert tényleg segíteni akar. És innentől teljesen mindegy, hogy kivel mit csinál, magasan az átlagember felett van, elhiheted.
2021. okt. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Akikben megvan a homoszexualitásért (vagyis a hajlamért) felelős gén azoknak a két agyféltekéje között (nem tudom hány százalékkal) több idegösszeköttetés van.


Ezt még Czeizel Endre mondta egy interjúban anno

2021. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Nyugi, a fideszeseknek Czeizel biztosan nem elég hiteles forrás :DDD
2021. okt. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyet értek a 4es válaszolóval, az ilyen "művészibb" közegben sokkal könnyebb felvállalni. IG-n régebben a legtöbb hobbi rajzos biojában is mindig láttam egy pride zászlót, vagy Bi/Pan/Trans rövidítést, ezért is jutott eszembe a kérdés kiírása.
2021. okt. 27. 15:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!