Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez betegség?...

Szerintetek ez betegség? Pontosan mi?

Figyelt kérdés

40 felé közeledő nő vagyok, otthonról dolgozom és dagadt vagyok.

Úgy érzem, hogy engem mindenki utál, és most már eljutottam oda, hogy én is utálom az embereket. Régebben sem volt sok barátom, most már egyáltalán nincs.


Gyakorlatilag 2 emberrel kommunikálok, a férjemmel és az anyukámmal. Ezt úgy képzeljétek el, hogy még 3-4 rokonon kívül, akikkel néha váltok 2 udvarias mondatot, SENKIVEL sem beszélek soha. Minden szükséges kommunikációt e-mailben, messengeren intézek. A boltban is ha lehet, inkább az automata kasszához megyek. Mások számára biztos ijesztő lenne így élni, tudom. Néha én is szeretnék mondjuk barátokat, de jobban félek, meg nagyobb tehernek érzem, mint amennyire szeretném.


Mivel kövér vagyok, így nem is akarok személyesen senkivel megismerkedni, mert tudom, hogy csak megaláznának. A régi barátaimmal is főleg ezért nem találkozok, nem akarom látni az elszörnyedt tekinteteket.

De amikor nem voltam kövér, akkor is utáltak az emberek, szóval valamennyit segítene, ha lefogynék, de nem sokat.


Mivel már elegem van abból, hogy ok nélkül utálnak az emberek, én is bunkó vagyok és utálatos, így legalább van okuk gyűlölni. Csak azzal a 2 emberrel vagyok kedves, akit szeretek. A férjem szerint én vagyok a világ legaranyosabb nője. Mások szerint meg a legutálatosabb. :D


A legtöbb emberrel nem tudok mit kezdeni, iszonyúan kínosan érzem magam, ha beszélgetni kell velük, semmi nem jut az eszembe, nem tudok miről beszélgetni velük. Ha meglátok valakit (pl. szomszéd) akiről tudom, hogy beszélgetni akarna, inkább elmenekülök, mert annyira rosszul érzem magam olyankor. Telefonálni sem szeretek, már az kellemetlen, rossz érzéssel tölt el, ha pl. kaját kell rendelni. Ha csak lehet, elkerülöm az ilyen szituációkat.


Tudom, hogy ez nem normális, de pl. nem megyek be olyan boltba, ahol az eladó egyből mondja, hogy miben segíthet. Sokszor, ha látom, hogy a járdán jön szembe egy ember, inkább átmegyek a túloldalra. Az emberek zavarnak, idegesítenek. Nagyon zavar, ha zajonganak.


Felkérem a gyik szakavatott közönségét egy diagnózisra.

Örülnék, ha a kommentek relevánsak lennének és nem a fikázásról szólnának. Köszönöm.


2021. okt. 27. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem te csak egy atlag ember vagy, aki kicsit antiszoc es introvertalt. Sok ugyanilyen embert ismerek meg, fiatalt es idősebbet is. Gondolom rossz élmények miatt nincs kedved ismerkedni, baratkozni, es utálod is önmagad a túlsúly miatt, félsz az elutasitastol ezert inkabb nem is teszed ezt. Sok dagi ismerősömnek alacsony az önbizalma es ezt azzal próbálja kompenzálni, h bunko masokkal, másokon vezeti le a feszültséget. Nekem igy leírás alapjan egyaltalan nem tunsz ellenszenvesnek, siman baratkoznek veled, csak en 19l vagyok. :D Inksbb az ilyen embereket szeretem, mert ha egymasra találunk, es megnyilhnk egymásnak akkor tudom h rájuk barmikor lehet számítani, nem ugy mint a 100 baráttal rendelkező nyalis kamu emberekre. esetleg gyerek nincs tervben?
2021. okt. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, egyikünk sem szeretne. :) Köszi a választ!
2021. okt. 27. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Kezdj el sétálni mert jótékony hatása van, de csak fokozatosan ne hogy sok legyen és ki égj azonnal.

Reggel 6-18-ig bármit ehetsz mozgás mellet,este 18-tól másnap reggel 6-ig zöldség,gyümölcs és könnyű ételek, de csak szép lassan és fokozatosan csináld.

Reggel 6-18-ig evés után menny el egy kisebb sétára,ezáltal kicsit le mozgod az ételt.

Ha nincs semmilyen betegséged az az nem az miatt vagy testesebb akkor a mozgás biztosan fog rajtad segíteni, de csak is fokozatosan mert ha túl gyorsan akarod a dolgokat gyorsan ki fogsz égni.

Sok sikert!

2021. okt. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bele fogok kezdeni a sétába!
2021. okt. 28. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!