Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Segítek neked de amint...

"Segítek neked de amint elkezdesz idegeskedni meg utasítgatni, ledobok mindent és itt hagylak", Mit gondolsz erről a hozzáállásról?

Figyelt kérdés

Egy családon belüli felállásról van szó, a felnőtt "gyerek" még otthon él, mint munkakereső, nem akarja félretett pénzét lakbérre költeni


És nyilván segít a szüleinek a kert gondozásában, rezsi, kaja stb..


De sokszor van olyan szituáció, hogy mikor segít nekik és mondjuk a szülő bal lábbal kelt fel, mindenből ügyet csinál, idegeskedik


Majd egy ilyen remek kezdés után nekiáll közösen dolgozni, és akkor jön az, hogy ha valamit nem úgy csinálsz ahogyan a szülő azt eltervezte akkor ideges lesz és utasítgat mint valami cselédet


Hogyan kellene ezt a szituációt kezelni a segítő fél szempontjából?


(mintsem úgy, hogy szívesen segítek neked, de azt ne várd el, hogy pattogjak és ugráltathass mint egy szolgát?)


2021. okt. 30. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez általában a tipikus idősödő szülő-felnőtt gyermek közötti dinamika.

Pl. anyád még szülői szerepben érzi magát és képtelen egyenrangúnak látni, még akkor sem ha fizeted a rezsit meg magadnak veszel kaját.

Amit tudnod kell az az hogy ezeket a dolgokat lehetetlen megoldani szóval vagy a megszoksz vagy a megszöksz elv lép életbe.

Én azt mondanám neked hogy ha már most nem jöttök ki jól akkor én a helyedben gyűjteném a pénzt és utána pattanék minél hamarabb.

2021. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Számomra kényes kérdés, mikor felnőtt gyerek él otthon. Mármint úgy értve kényes kérdés, hogy mikor én voltam ilyen helyzetben, majdnem három éven keresztül, sosem tudtam eldönteni, hogy ugyan annyi hasznom van nekem a szüleimből, mint nekik belőlem? Nem akartam kihasználni őket nem akartam, egy szerintem igazságtalan helyzetbe kényszeríteni őket. Mindig is nagyon rossz véleménnyel voltam azokról az emberekről, akik ezt teszik a saját szüleikkel, akik 18 vagy több évig eltartották, kényeztették, kiszolgálták őket. Ezért amellett, hogy beszálltam a kiadásokba én is rengeteg házimunkát végeztem. A feszült helyzeteket azonban mindig kerültem, mert féltem, hogy valami olyat mondok, amivel túlságosan megsértem őket. Ha láttam, hogy bal lábbal ébredt valaki, akkor én elmentem otthonról és olyankor akkor pótoltam a házimunkát, mikor hazaértem és tudtam, hogy ők egy ideig a szobájukban maradnak. Nem állítom, hogy ez a legjobb megoldás, de a legbékésebb talán igen és nekem akkor csak ez számított, hogy ők nyugodt hangulatban élhessenek a saját otthonukban.
2021. okt. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

jó ez a hozzáállás, ami a kérdésben szerepel

ott kell hagyni minimum amíg megnyugszik, és békénhagy,de amúgy sanszos, hogy újrakezdi, akkor én már abban a dologban tutira nem segítenék neki aznap,

ha nem tud velem tisztességesen viselkedni, nyugalomban egy légtérben tartózkodni, akkor hagyjon békén,inkább ne is kerüljünk egy légtérbe

nem érdemli meg,hgoy vele foglalkozzak.

2021. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megoldhatatlan probléma.

Anyám is ugyanez, az igazi házisárkány, aki mindenkinek dirigál, mint egy diktátor a rabszolgáinak. Ha 1mm-re arréb kerül valami, ha 1 mp-el tovább tart valami, ha nem úgy oldasz meg valamit ahogy ő akarja, akkor ordít és üvölt.

Elmebetegség, nem gyógyítható. El kell költözni.

2021. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bírom, mikor annyira felnőtt valaki, hogy harmadik személyben beszél magáról...
2021. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valahol jó megközelítés, mert nem mindenki akar/tud nyavajgokkal együtt lenni.
2021. okt. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!