Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy szociális...

Lehetséges, hogy szociális fóbiám lenne, miközben sokan szociálisnak tartanak (bizonyos környezetben)?

Figyelt kérdés

Az elmúlt évek során, de már a középiskolától kezdve is észrevettem, hogy számomra nem megy olyan könnyen az emberekkel való interakció. Félek nagypbb társaságban megszólalni, mert mi van ha hülyeséget mondok, fura dolgokat mondok, nincs értelme annak, amit mondanék. Sokszor viszont magányos vagyok, ezért elmegyek bulizni, de ott is azt érzem, hogy függetlenül a elfogyasztott alkoholmennyiségtől, legyen az akárhány sör vagy shot, egyszerűen nem tudok ismeretleneket leszólítani, beszélgetst kezdmenényezni, inkább elbújok a telefonomba. De ugyanakkor bizonyos alkoholszint felett sokkal jobban élvezem a bulit, és ezt mások is látják rajtam, és mivel az emberek között sürgök-forgok szociálisnak gondolnak, pedig nem vagyok az.


Azt érzem, hogy bizonyos social skilljeim hiányoznak, amik másoknak teljesen természetesek. Pl. akrmilyen témáról beszélgetni valakivel, small talkokat kezdeményezni. Ebből van szerintetek kiút, vagy ha 27 éves koromig ezt nem kezeltettem, akkor most már felesleges lenne ezzel foglalkozni?



2021. okt. 31. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha eljársz bulizni és vannak barátaid, akkor nem vagy szociális fóbias.
2021. nov. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen érzések valamilyen szinten mindenkiben jelen vannak. Csak akkor szociális fóbia, ha már abnormális. Amennyire ebből a leírásból meg lehet ítélni, szerintem te normális életet élsz, legfeljebb kicsit gátlásosabb személyiség vagy, ami nem a világ vége. Sokan azok (vagyunk).

Mindig lehet dolgozni magadon, keresni azokat az interakciós, szociális, ismerkedős módszereket, helyzeteket, szinteket, amik kényelmesek neked, és amikben jól érzed magad. Sosem késő.

2021. nov. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elmenni elmegyek a buliba, az más kérdés h ott nem nagyon szocializálódom, max élvezem a zenét, ha a haverommal megyek vele beszélgetek, de idegennel nem. Egyébként még azt vettem észre magamon hogy főként ha lányokkal kell beszélnem baromi feszélyezett vagyok és kellemetlenül érzem magam. Éppen ezért próbálom is kerülni ezeket a szitukat.
2021. nov. 1. 09:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szociális fóbiás.
2021. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!