Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy reagálnátok egy 30-40%-os...

Hogy reagálnátok egy 30-40%-os túlélési esélyú betegség diagnózisára?

Figyelt kérdés

A szigorú orvosi stat mit mond nekem/rólam? (akut leukémia)

A betegség túlélési esélyei


Kezelés nélkül a betegség halálos kimenetelű, elsősorban a csontvelőből kiszoruló egészséges sejtek hiánya miatt kialakuló fertőzések, vérzések és vérszegénység miatt. A leukémiát 50 éve egyáltalán nem lehetett gyógyítani, manapság a fiatalok 35-40%-a, az idős betegek 5-15%-a gyógyítható meg.


Magyarán van 30-40% esélyem. Ha és amennyiben 40 felé közeledve a fiatal kategóriába tartozom. Mert nem igazán oda de az idősbe se.

Ez van.


2021. nov. 1. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennél őszintébben még sosem írtam, hogy remélem, kamu.

Kitartást. Szorítunk neked.

2021. nov. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, myeloid leukémia, nem limfoid. Az előbbinek rosszabb a prognózisa sajnos, de ettől függetlenül van esély a gyógyulásra. Biztosan rettenetesen fogadnék egy ilyen hírt, erre nem lehet felkészülni.
2021. nov. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a 30-40 százalékot egyáltalán nem találom kevésnek.

Én annó egy olyan szívrendelleneséget éltem túl, és a vele járó műtétet, amire nem adtak 5%-ot.


Szóval hajrá, 30-40 nem kevés.

2021. nov. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem operálhatatlan petefészek rákom van. Túl vagyok egy kemó sorozaton, sikertelen biológiai terápián, holnap kezdem az új kemót. Nem tudom meddig élek még,de nem adom fel soha, addig élvezni akarom az életet és kihasználok minden lehetőséget. Szerintem feltétlenül kezdj bele a terápiába, mert így is több esélyed van, mint nekem.
2021. nov. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is remélem, hogy a kérdésed csak teoretikus. De ha valódi helyzet, akkor reménykednék, sőt biztos lennék abban, hogy meggyógyulok. A legfontosabb, hogy egy percre sem szabad feladni. Amit tudok (amúgy nem sokat mert nem nagyok orvos), hogy orvosi szempontból 60 év alatti beteg fiatal kategóriának számít.

Most utánanéztem, azt írják, hogy az első kezelés 60 év alatt 75% sikerrel járhat, de előfordulhat visszaesés, ezért mondják, hogy 40%. Kijárnám, hogy gyorsan megkapjam a kezeléseket. Én is tennék a gyógyulásomért, étrendet váltanék és kutatnám, hogy akik meggyógyultak, mit tettek.

2021. nov. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondanám, hogy nem hittem, hogy így végzem be. De izgatott lennék, hogy közel a halálom. Gyorsan ráiratnék a gyerekemre mindent.
2021. nov. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!