Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan ridegek az orvosok?

Miért olyan ridegek az orvosok?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék általánosítani, mert én is találkoztam nagyon kedves és figyelmes orvossal, de az az általános tapasztalatom, hogy ridegek, néha olyan morgós-medvések, talán savanyúak is. Nem csak az elvárható szakmai távolságtartásról beszélek, néhány orvos ismerősöm is ilyen cinikus, hideg típus. Megemelték a fizetésüket, anyagi oka nem lehet. Mindig megadom a tiszteletet természetesen, az állami és a magánellátásban is.

2021. nov. 1. 19:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Fásultak, fáradtak.

A legtöbb orvos messze többet dolgozik, mint heti 40 óra. Ha több fizetést kapnak, attól még ugyanolyan fáradtak lesznek.

A magasabb fizetés majd 10-15 éves távlatban fogja éreztetni a hatását, hogy többen mennek orvosnak ill. maradnak itthon a végzettek közül, úgyhogy majd ilyen távlatban számíts javulásra.

2021. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez igaz lehet egy kórházi orvosnál, de azért egy magánellátásban dolgozó azért nem szakad meg.
2021. nov. 1. 19:31
 3/18 anonim ***** válasza:
45%
Mert te mézesmázos lennél, ha minden egyetemi csoporttársad külföldön lenne és egy hónapban annyit megkeresne mint te egy évben?
2021. nov. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Két ismerősöm is hazaköltözött külföldről, mindkettő a Medicoverben dolgozik. Csak van valami oka...
2021. nov. 1. 19:40
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

Van pár orvos ismerősöm.

Elegük van a hülyékből meg azokból akik a neten már kiokosították magukat és okosabbnak képzelik magukat náluk, és főleg elegük van azokból a nőkből akik elkezdenek rájuk mászni ha kicsit is kedvesebben beszélnek velük.

Ezért tartanak a betegekkel 3 lépés helyett inkább 4-et.

2021. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én nem mászok rájuk, nem okosítom magam a neten, mint írtam, megadom a tiszteletet.
2021. nov. 1. 19:52
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
De te 1 vagy a sok közül.
2021. nov. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, visszautalva 5-re, te nő vagy és férfi orvosokról beszélsz? Esetleg kifejezetten nőgyógyászokról?


Én ui. maszek rendelésen sosem tapasztalok ilyet, de én férfi vagyok, legtöbbször férfi orvosnál vagyok, és leggyakrabban fogorvosnál.


Talán ebből sejthető, mennyit számítanak a körülmények. :-)))

2021. nov. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nő vagyok és mindkét nemről beszélek, állami és magánellátásban is.
2021. nov. 1. 20:30
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Fárasztó egész nap emberekkel foglalkozni. Én alapvetően türelmes vagyok a szakmámban (orvos vagyok), nem tartom magam savanyúnak, gyakran viccelődöm is, de van, hogy nap végére annyira lefáradok, hogy már tényleg csak arra marad erőm, hogy mindenféle sallang és jópofáskodás nélkül ellássam a betegeket. Sőt, ha egy ilyen marha fárasztó nap végén beesik egy nehéz eset, akkor még ahhoz is külön energia kell, hogy ne legyek paraszt vagy ne oktassam ki a baromságai miatt.

Az emberek nem tökéletesek. Van, hogy éhesek, pisilniük kell, fáradtak, szomorúak, ilyen-olyan problémáik vannak, amiket akármennyire is próbálnak otthon hagyni, az esetek többségében nem tudnak maximálisan.

2021. nov. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!