Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehetnek ridegek,...

Miért lehetnek ridegek, távolságtartóak velem az emberek akikkel beszélni próbálok, közeledni feléjük?

Figyelt kérdés

Most például egyetemen a szaktársaim. Egymással már jól összemelegedtek 3 hónap alatt (kezdő évfolyam), nagyon jól elvannak egymással, nekem meg már az is csoda ha valaki köszön közülük. De akárkivel is próbálok, még beszélgetni se tudok velük. Még egyetemi dolgokról se, teljesen ridegek és elutasítóak velem szemben, végtelenül távolságtartóak, nagyon elzárkóznak előlem miközben másokkal szemben meg teljesen normálisak. Nem kérhetek tőlük segítséget, nem ismerkedhetek meg velük az elutasító viselkedésük miatt. Egymásnak meg segítenek amiben tudnak.


De nem csak itt van ez, minden eddigi közösségben ez volt ahova bekerültem. Bár még régen azért az tény, hogy én magam se próbáltam közeledni mások felé, mostmár viszont próbálkozok évek óta, és ember nincs aki kicsit megnyílna előttem. De sehol máshol sincs senki aki vevő lenne a velem való beszédre. Csak a legszükségesebbeket mondják, válaszolják, tömören és röviden aztán el van intézve ennyivel minden. De ez messze nem beszélgetés, nem az ami mások között van.


2018. dec. 2. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Ne haragudj, de a leírásod alapján nekem is olyan... nem tűnsz túl szimpatikusnak. Szerintem én is kerülnélek, nem igen akarnám, hogy bekerülj a társasági körömbe.


Gondolom barátnőd sincs.

2018. dec. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Haverkodj, legyél nyitott, ha kell felületes, jó értelemben. Azaz ne menj nagyon bele a dolgokba, de érezzék, hogy érdekel mi van velük.
2018. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%

Szóval sem az egyetemen sem más közösségben nem fogadnak be. Ridegek és távolságtartóak veled.

Hmm, azon még nem gondolkodtál, hogy valami okuk van rá, és nem mindenki más a hibás, hanem te?

2018. dec. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Arra lennék kíváncsi mi lehet a hiba
2018. dec. 2. 17:24
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Közösségekben ha páran egymásra találnak ne is nagyon próbálj beférkőzni, mert ha összemelegedik két- három tag, akkor már a negyedik nem feltétlenül szívesen látott személy.

Emlékezz vissza a beszélgetéseidre, de komolyan. Ne sértődj meg, de próbáld megfogni, miért nem tűnsz jó arcnak. Mondtál e olyat, vagy túl semmilyennek tűntél csak? Azt mondod mindig ez van, tehát különnöző emberekkel, akkor nem feltétlenül minden más emberrel van a baj. Az egyik kollegám például észre se veszi mennyire idegesítően nyomul, mert neki az a természetes. Nem azt mondod, hogy ilyen vagy, csak lehet fel sem tűnik, hogy ami neked egy alap beszélgetés, másnak a háta közepére se kell.

Ha meg van az esetleges hibád könnyebben fogsz nyitni feléjük, ha pedig kicsit jobb fej leszel a szemükben ők is nyitni fognak feléd.

De fel a fejjel.

2018. dec. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A hibát azért nem találod, mert az ember nem lát rá kívülről saját viselkedésére.

Pszichológiai csoport (pl. pszichodrágma nagyon sokat tudna segíteni, szerintem.

Különféle szerepeket próbálhatsz ki, visszajelzéseket kaphatsz másoktól, mások is megtalálnak olyan szerepekkel, amelyekben neked is problémáid vannak...

Látnád: mindenkinek van valami problémája.

2018. dec. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább arról lehet szó, hogy látszik rajtad, hogy nagyon rágörcsölsz - még ha ezt nem is érzed magadon. Emiatt a viselkedésed természetellenesnek tűnhet, ami olyan érzést kelthet másokban, hogy veled vigyázni kell.
2018. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rajtad valószínűleg látszik, hogy nagyon görcsösen próbálkozol, az évfolyamtársaid meg suttyók. Vagy irigyek rád valamiért (szép vagy - abban az esetben, ha lány vagy, a többi, előnytelen külsejű lány ilyenkor undorítóan tud viselkedni - , okosabb vagy, mint a többiek, kedvelnek a tanárok stb.)
2018. dec. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem úgy szoktunk barátkozni, hogy rámutatunk valakire, hogy most veled fogok beszélgetni, mert te kéznél vagy.
2018. dec. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!