Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok, milyen szigorít...

Mit gondoltok, milyen szigorítások fognak jönni a negyedik hullám miatt Magyarországon, és hányadikától kezdve?

Figyelt kérdés

Tavaly ugye ezekben a napokban léptek életbe a 2.hullám miatti szigorítások, ha jól emlékszem 11.-el volt a zárás. Tegnap a rádióban azt mondta egy virolgóus, hogy szerinte november végén mindent bezárnak majd.

Nekem az a megérzésem, hogy 15.-el lehet valami, mivel az hétfő, meg "kerek" szám is, de szerintem már csak annyi lesz, hogy a buszok/vonatok után az üzletekben is kell majd maszk, meg a védettségi kártya szükségességét visszavezetik az éttermekbe, szállodákba, fürdőkbe, stb. ahogy tavasszal is volt, a nyitás után.

Ugyanakkor érdekel, hogy ki mire számít. Elsősorban gondolatokra, meglátásokra vagyok kíváncsi, ki mit érez ezzel kapcsolatban, (tehát nem tényekre, hiszen senki se jós)


Köszönöm!



2021. nov. 3. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Én hasonló gyáva intézkedésekre számítok mint a múlt heti. Szerintem hasonlóan lepasszolják majd a felelősséget, tehát pl. az étterem tulajdonosa dönthet majd úgy, hogy csak kártyával lehet beülni, stb.

Kétlem hogy bevállalnák az állami szintű szigort így a választások előtt nem sokkal...

2021. nov. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
88%

Én úgy gondolom, dec.1-től visszahozzák a boltokban való kötelező maszkviselést, de a korlátozott főrendszert már nem, mert Karácsonyra kell a lóvé.

És inkább kiadják a felelősséget pl az éttermeknek, hogy csak pl igazolvánnyal lehet beülni. Aminek már sok értelme nincs, mert már mindenki vagy oltott, vagy volt fertőzött, és van kártyája, meg nem fog a tulaj maga ellen lenni.

Az utcán való maszkviselést tudom még elképzelni, meg a korlátozott létszámot visszahozzák eseményekre.

2021. nov. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Azt nem tudom, de az én karácsonyom/szilveszterem ugyanúgy fog zajlani, mint eddig... Nem fogok létszámkorlátozni néhány laposföldhívő miatt
2021. nov. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Maszkviselési kötelezettség zárt helyeken, védettségi igazolvány visszahozása a nem-létfontosságú létesítményeknél / szolgáltatásoknál. Egyéb korlátozást nem tudok elképzelni, mert valóban közelednek a választások és mert egy esetleg kijárási tilalom, vagy utcai maszkviseléssel tökönrúgná magát a kormány + értelme sem sok lenne.
2021. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Azt el tudom képzelni, hogy az áprilisi állapot áll vissza, hogy szinte mindenhez védettségi igazolvány kell. Ennél szigorúbbra én nem venném, különben a beoltottak (velem egyetemben) úgy fogják érezni, hogy minek oltakoztak, ha úgyis korlátozzák őket, akik meg nem, annak nem lesz érdeke oltakozni.
2021. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Tavoktatas egyetemeken hamarosan, remelem.
2021. nov. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

6, elképesztően hülye vagy, én kétszer be vagyok oltva, elsők között regisztráltam, DE...


Nem érzek semmi empátiát azért, aki tényleg valami emberkísérletet lát ebben a sztoriban. Én és a szűkebb környezetem (ha el is kapjuk) bőven túl fogjuk élni, de nem fogom a saját életemet semmiben sem lekorlátozni azért, mert valaki nem akar viszonylagos biztonságban lenni a COVID alól... Aztán majd lehet bánkódni a lélegeztetőgépen, sajnálom, nem fog minden áron érdekelni, nekem is van saját életem, azzal fogok foglalkozni...


És mindenkinek ezt ajánlom

2021. nov. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%
6-s tudod egy társadalom így működik. de akkor mehet kimenni tanyára ha nem tetszik ott egyedül felelsz magadért.
2021. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
8as*
2021. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
Ugyanazt mint tavaly, es sztem innentol minden evbe eljátsszuk ezt, májustól októberig semmi, mindenki egymás seggebe mindenhol, aztan télre, tavaszra érdekes mód visszajon a vírus. En amugy leszarom, nem vagyok beoltva es nem is leszek, a vedettsegivel nem fenyitenek be, mert kibirom mozika meg furdocske nélkül. Xd Amugy az oltott is szetfertozheti az egesz várost, de az nem gaz. Az a baj h nem logikus, amit csinalunk, csak ilyen látszat intézkedésekkel erolkodnek es nagyon kinos az egesz.
2021. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!