Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik forma tetszik jobban...

Melyik forma tetszik jobban általánosságban?

Figyelt kérdés

2021. nov. 12. 17:35
A kérdező szavazást indított:
Kocka
Gömb
32 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés. :D Van ennek valami pszichológiai alapja? Amúgy a kockát választottam, az olyan “komolyabb.”
2021. nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Nem tudok róla, de lehet. Csak megláttam egy kockát, és eszembe jutott. 😅
2021. nov. 12. 18:00
 3/5 anonim válasza:
100%
Mindennek megvan a maga "testje", amit előnyben részesít. Szakmámból adódóan az építészeti részével tudok hozzászolgálni. Ott nagy általánosságban "kocka" (négyzet alapú inkább) és "téglatest" alakúak (téglalap alapúak inkább) az épületek. De a gömbnek is van egy érdekessége az építészetben. Ugyan nem a legegyszerűbb (de nem kivitelezhetetlen) építeni egy gömb alakú épületet, de ennek a legjobb a térfogat/terület aránya. Ergo költséghatékonyabb fűteni. Csak hát nehezebb bútorozni, közlekedőket kialakítani. :)
2021. nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak mondom, hogy három dimenzióban a végtelen norma szerint számított egységgömb "kocka" alakú.

Egyébként tetszőleges n dimenzióban a gömböt szeretem jobban.

2021. nov. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő ugyanúgy tetszik.
2021. nov. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!