Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó nagymamámnak,hogy...

Miért jó nagymamámnak,hogy ilyenekben hisz? Lehet ezzel kezdeni valamit?

Figyelt kérdés

Közel 70 éves nagymamám egészségügyi szempontból mindent megkérdőjelez,amit az orvosok ajánlanak. Nem vett be egy szemet sem az újonnan kiváltott vérnyomáscsökkentőből (kiugró értékei szoktak lenni,ha stresszes,de egyébként 20 éve tart ez nála,csak már a régebbi gyógyszer nem hatott,most írt neki másikat a doki) ,mert hogy 35cm-en hosszan írja a mellékhatásokat. Ezt így mondta,szó szerint. Bement ezután a gyógyszertárba és megkérdezte,hogy mi van ebben,patkányméreg,vagy cián? Hát el tudom képzelni,milyen fejet vágott a patikus... nekem még hallgatni is kínos volt,ahogy elmesélte,meg hogy lemérte vonalzóval a betegtájékoztatót,hát...,csak bólogattam. Akkor a másik ,hogy nem akarja magának beadatni az oltást, mert van visszere(nagyon csúnya,vastag,rögös),meg allergiás valamire (nem komoly dolog , lényeges gyógyszerhatóanyagra szerintem nem) de közben a vírustól is fél,tavaly az utcán 3m-re állt tőlünk,maszkban.

Nemrég volt orvosnál a vérnyomásával ugyebár,és akkor a vérvétel amit csinált a belgyógyász, rávilágított,hogy D-vitamin hiánya van, erre megvett valami cseppet,ami babáknak való (mert hogy abban nincs semmi káros),de azt mondja,az is a polcon csücsül,mert nem meri szedni. Hát én ilyet még nem láttam. Ennyire nem lehet valaki kényszeres:( mondjátok,hogy nem ő az egyedüli...

Meg olyanoknak hisz az interneten,akik szerintem ilyen vírusos hirdetésekben jönnek fel. Tudjátok,mikor leírják,hogy xy orvos ,ennek az egyetemnek a professzora,és ő javasolja az immunerősítésre a reszelt répát tejbe elkeverve +méz,és hogy ez bármilyen vitamintól jobb... Most jöttem vissza a koliba,eljött velem a vasútra és mondta,hogy akart nekem hozni ilyen levet,de otthon maradt(hálistennek,mondom:D). Nem tudom,mit mondjak neki. Tudom,hogy megalapozott a félelme az orvosoktól,mert egyszer a vérnyomásra kapott egy gyógyszert amitől tüdőgyulladása lett,meg még pár ilyen élmény rátett,hogy ennyire eltávolodjon az orvosoktól,az eü-től. De hogy ilyenekben higyjen... Nem azt mondom,hogy a természetgyógyászat szar,de ez is,mikor olvasta nekem,hogy a lucernát rágcsálta nem tudom milyen gondokra,hát mondom,ez kész. Nekem is valamit tépkedett a kertben,hogy áztassam be és azzal mossam az arcom(aknés),és nézzem meg,biztosan sokkal jobb lesz tőle. Hát persze,hogy nem csináltam,én nem hiszek az ilyenekben.

Meg mindent a boltban is úgy néz,hogy az az ördögtől való. Meg ő állítása szerint fél évig is kibírná ,ha nem tudna boltba menni ,mert mindent megcsinál otthon. A kenyérsütés meg a tészta készítés király dolog, tényleg,örülök ,hogy ennyire ügyes és feltalálja magát,csak szerintem a ló másik oldalára esett át. Kefírgombát "termeszt" befőttes üvegben és azt issza, mindent amit meglát valahol,már azonnal csinálja,közben ki tudja,mennyire van értelme egyáltalán és lehet,csak árt vele magának.

Engem mélyen elítél az instant leves miatt,apuékat szidja ,hogy minek adnak nekem ilyet(magamnak veszem amúgy,21 éves vagyok és heti 1-2x eszek),hát ő sosem adna, ő nem ilyen felelőtlen,inkább főzne nekem,azt legalább tudja,miből van.) Ja meg a májkrémre mondta, hogy az nem is májból van,inkább csinál ő,meg a virsli, parizer ha tudnánk mi van benne,nem ennénk soha többet. Amúgy tisztában vagyok vele,a leves is tudom hogy egészségtelen,de ha nekem ízlik,akkor úgyis meg fogom enni. Lehet ,hogy rosszul döntök,de én nem fogok ilyeneken stresszelni.

Voltunk most hétvégén rokonoknál és elmesélte ezeket nekik,hogy ő semmit nem szed be meg kb a boltban is alig tud valamit venni ami számára jó, és csak nevették. Náluk is mennek a "szemét" kaják,de ahogy lejött,őket sem zavarja. A gyógyszeres részre annyit mondtak,minek olvassa a papírját,úgyis mindennek van mellékhatása,és azzal még nem lesz előrébb,bár nyilván ha be se szedi,akkor nem lesz tőle baja. Szóval tényleg jó,hogy tudatos próbál lenni,de ez már túlzás.

Ti mit gondoltok az ilyen helyzetekről,emberekről? Nektek van hasonló tapasztalatotok? Lehet velük bármit kezdeni,egyáltalán érdemes?

Köszi a válaszokat!



2021. nov. 16. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit meredek dolgai vannak, de hagyd rá, amíg fitt és el tudja látni magát. Lehet hogy ez élteti.


Az enyémnek 50 éves korától nitropentonon kellett élni (szívproblémái voltak), meg vesére kellett gyógyszereznie.


Először 60-70 közt csak a kertben állt át biora (csak akkor nem hívták így). Csalánlével permetezett méreg helyett meg ilyenek. Aztán elkezdett a betegségeire 70 éves kora körül a Maria Treben könyv alapján a határban gyógynövényeket gyűjteni, és teákat inni. Leállt lassan a szívgyógyszerről, megszűnt a reumája, és él még 14 évet, és nem a korábbi betegségei vitték el, hanem leepült.

2021. nov. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Apósom ilyen gyógyszerellenes, de nem ekkora mértékben, de ő is csak akkor vesz be bármit is, ha már nagyon nincs jól. Az első sztrókja után se vette komolyan a vérnyomás gyógyszert, meg a többi bogyót, amit kapott, minek szedje ha jól van felkiáltással. Aztán emiatt lett neki még egy, azóta odafigyel rá.
2021. nov. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70 évesen már úgysem változtatsz a gondolkodásmódján. Egyébként ismerek ilyet fiatalok között is, nem az életkora miatt ilyen a mamád.
2021. nov. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Én is ismerek fiatalok közt is ilyet.

Köhögnek kettőt, és nem szaladnak az antibiotikumért.

Hallatlan.

2021. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A szomszedunk sem szedte a vernyomascsokkentojet, aztan kapott egy olyan agyverzest, hogy lebenult,majd mindket labat amputalni kellett.Mindezt 40+ evesen.
2021. nov. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!