Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzek állandó szégyenérz...

Miért érzek állandó szégyenérzetet 18 évesen?

Figyelt kérdés
Lány vagyok. Nem követtem el olyan bűnt vagy ilyesmi, ami amiatt szégyellni kellene magam, mégis folyton ezt érzem. Emiatt kapcsolatokat sem tudok kialakítani az emberekkel, mert olyankor még erősebben érzem ezt.
2021. nov. 18. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az oké hogy nincs olyan amit szégyelned kéne, de most akkor mi az amit szégyelsz? Ehhez mi köze van a korodnak? Miért gondolsz folyamatosan arra az 1 dologra, amit szégyelsz? Miért szégyeled azt, amiről te magad is azt mondod, hogy nem gáz. Mi köze van ennek a társas kapcsolatokhoz?

18 éves vagyok én is és kb pont ennyire érdeketelen a te korod is a kérdés szempontjából, mint az enyém🤷‍♂️

2021. nov. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Az oké hogy nincs olyan amit szégyelned kéne, de most akkor mi az amit szégyelsz?"

Ha értelmezted volna a kérdést rájöttél volna, hogy pont ezt nem tudom én sem.


"Ehhez mi köze van a korodnak?"

Egyrészt az, hogy aki segítene szeretne (veled ellentétben) az tudjon valami infót is rólam. Másrészt szerintem igenis fontos, mert 18 évesen szerintem nem kéne ezt éreznem. Élveznem kéne dolgokat, barátkozni, fejlődni, stb. De pont ez az ami megakadályoz ebben.


"Miért gondolsz folyamatosan arra az 1 dologra, amit szégyelsz?"

Hol írtam olyat, hogy folyton arra gondolok? Hol írtam olyat, hogy 1 ilyen dolog van? Hol írtam olyat, hogy konkrétan tudom mit szégyellek? Pont hogy azt írtam, hogy elviekben nincs szégyellnivalóm, mégis szégyenérzetem van, és ezt nem értem. Ez a kérdés lényege, ha esetleg nem sikerült felfogni elsőre.


"Miért szégyeled azt, amiről te magad is azt mondod, hogy nem gáz."

Ahogy már írtam, semmi konkrét szégyellnivalóm sincs. Úgyhogy ennek a mondatodnak semmi értelme (mondjuk nem csak ennek)



"Mi köze van ennek a társas kapcsolatokhoz?"

Te jó ég. Leírtam miért. Ott van a kérdésben. Olvasd el még egyszer, hátha akkor már sikerül felfogni.



"18 éves vagyok én is és kb pont ennyire érdeketelen a te korod is a kérdés szempontjából, mint az enyém🤷‍♂️"

Ezt már megválaszoltam. Szerintem nem az és meg is indokoltam miért. De ha még az is lenne, mit számít? Ha nem tudsz segíteni, minek írsz ide hülyeségeket?

2021. nov. 18. 20:36
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

🤦‍♂️

"Miért érzek állandó szégyenérzetet 18 évesen?"

-Mert olyat tettél, ami miatt szégyenkezned kell.

-idióta vagy

Válassz!🤷‍♂️

"az tudjon valami infót is rólam"

*Sziasztok, szégyelek valamit, nem tudom hogy mit és igazából nincs is olyan amit szégyelhetnék és barna a hajam.... Kb ez a szint

"Hol írtam olyat, hogy folyton arra gondolok?" itt "mégis folyton ezt érzem"

"Hol írtam olyat, hogy 1 ilyen dolog van" Há' de elvileg te sem tudod.

"semmi konkrét szégyellnivalóm sincs. Úgyhogy ennek a mondatodnak semmi értelme" - így ennek az egész kérdésnek sincs értelme.

"Te jó ég."- én is ezt mondom...

"Ha nem tudsz segíteni, minek írsz ide hülyeségeket?"- Szerintem én itt feladom inkább.

2021. nov. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem leginkább a lekezelő stílusodat kell szégyellned. Az #1-es teljesen jogos kérdéseket tett fel, de te lenézően kioktatod... Szóval ha jól értem, nincs miért szégyellni magad, de te mégis szégyelled. Ez fura. Gondolom, önbizalomhiányod van, azaz cikinek érzed magad. Vedd sorra, hogy elégedett vagy-e a külsőddel, a súlyoddal, a magasságoddal, vagy a belső tulajdonságaiddal. Ha valamelyikkel elégedetlen vagy, akkor nyilván azt szégyelled.
2021. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Mert olyat tettél, ami miatt szégyenkezned kell.


-idióta vagy"


Nem csak akkor lehet valakinek szégyenérzete ha rossz dolgot tett te nyomorék. Az meg hogy ez alapján idiótázol le egy embert inkább téged minősít. :)


"Sziasztok, szégyelek valamit, nem tudom hogy mit és igazából nincs is olyan amit szégyelhetnék és barna a hajam.... Kb ez a szint"

Lol nem, rohadtul nem az a szint. A külső nem számít, de az életkort igenis fontosnak találtam leírni. Ami igazán gáz az az, hogy te azon vagy fennakadva hogy én miért írom oda a korom :D ember, szerezz magadnak életet.


"Hol írtam olyat, hogy folyton arra gondolok?" itt "mégis folyton ezt érzem"

Nagyon nem mindegy hogy konkrétan gondolok egy konkrét dologra, vagy egy számomra ismeretlen dolog miatt érzek valamit folyamatosan. Te azt kérdezted, "miért gondolok arra az 1 dologra folyamatosan amit szégyellek" én rohadtul nem ezt írtam :D szövegértés 0. Ha ezt még most sem érted akkor feladtam, menthetetlen eset vagy, bocsi.



"Hol írtam olyat, hogy 1 ilyen dolog van" Há' de elvileg te sem tudod."

Pont ezaz. Hogy én sem tudom miért van ez, de te mégis azt írtad hogy 1 dologra gondolok. De nem, ez nem így van. Azért írtam, hogy kijavítsalak, és észrevedd magad. Hát nem sikerült.


"semmi konkrét szégyellnivalóm sincs. Úgyhogy ennek a mondatodnak semmi értelme" - így ennek az egész kérdésnek sincs értelme.

Dehogynem. Vagy ha mondjuk valaki úgy depressziós, hogy nincs is konkrét oka rá, akkor az már "értelmetlen"? Ha valaki szorong, de konkrét ok nélkül, az is "értelmetlen"? Ha valaki szomorú, de nem tudja miért, az értelmetlen? És ezt lehetne még sorolni... de az ilyeneknek mint te, felesleges.



"Te jó ég."- én is ezt mondom..."

Igen, mert általában a hülyék elhiszik a saját hülyeségüket és még nekik áll feljebb. Sajnálattal kell közölnöm, hogy te is közéjük tartozol. Két csodálatos válaszoddal már bebizonyítottad.


"Ha nem tudsz segíteni, minek írsz ide hülyeségeket?"- Szerintem én itt feladom inkább."

Csak ennyit mondok: köszönöm!

Eleve válaszolnod is felesleges volt. Szívességet teszel vele, ha lekopsz végre. Amúgy meg ne neked álljon már fentebb, te kezdtél el kötözködni :D

2021. nov. 18. 21:13
 6/11 A kérdező kommentje:

#4 "Szerintem leginkább a lekezelő stílusodat kell szégyellned. Az #1-es teljesen jogos kérdéseket tett fel, de te lenézően kioktatod..."

Hát én úgy láttam, hogy ő oktat ki engem, például a korommal kapcsolatban (vagyis hogy odaírtam) Emellett hülye kérdéseket tett fel, például hogy mi köze ennek a társas kapcsolatokhoz, pedig szerintem elég egyszerűen leírtam a kérdésben. Vagy nem így van? Javítsatok ki ha tévedek.

A válaszod második fele viszont hasznos volt, úgyhogy köszi.

2021. nov. 18. 21:17
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Jó, én mostmár sejtem mi az a szégyelnivaló, de nem akarlak megbántani😘

További szép estét, én inkább elteszem magam holnapra, mert sok ez nekem már a mai napra... 😴🤤😴

2021. nov. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazad van. Szégyellem magam amiért leálltam egy ekkora idiótával vitatkozni. Ezt az egy dolgot bánom.
2021. nov. 18. 21:21
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A stílusoddal és embertársaidhoz való hozzáállásoddal óriási bajok vannak. Ezt szégyellheted. Továbbá a kérdés megválaszolhatatlan nekünk vadidegeneknek, mert nem ismerünk egyáltalán. Annyit tudunk rólad, hogy te nem tudod mit szégyellsz magadban és 18 éves vagy. Továbbá a kommentjeidből kiderült, hogy öntelt, arrogáns, bunkó személyiség vagy, esetleg ezt szégyellheted a tudat alatt is. Gondolkozz el, nézz magadba, illetve kérdezz olyan embert erről, aki ismer is és közel áll hozzád, ő adhat tippet, hogy mi lehet az.
2021. nov. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"A stílusoddal és embertársaidhoz való hozzáállásoddal óriási bajok vannak."

Csak azokhoz állok hozzá így, akik adtak is rá okot.



"Továbbá a kommentjeidből kiderült, hogy öntelt, arrogáns, bunkó személyiség vagy"

Az előző mondatom itt is érvényes. Ha valaki úgy indít ahogy az első válaszoló, akkor én is úgy válaszolok. Ha normálisan ír, én is azt teszem. Ennyi.

2021. nov. 19. 19:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!