Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Benneteket is baromi felk.r,...

Benneteket is baromi felk.r, ha egy mozgássérültet fogyatékosnak neveznek? Én ettől kiadok és betudnék mosni annak, aki ilyet mond. Benneteket?

Figyelt kérdés
2021. nov. 20. 00:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem leszek ennyire ideges tőle, mint te, de egyetértek abban, hogy ez nem túl szofisztikált megnevezés, hanem kissé lealacsonyító.
2021. nov. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha fogyatékos képességű az általános megnevezés, vagyis valamiben nem ép, nem nem teljes. Ahogy az köznyelv mondja, nem 100%-os. A mozgássérült, siket, néma, vak a konkrétabb.

A fogyatékosság mértékét is százalékban mérik.

Aszerint ítélik meg, hogy milyen mértékben önellátó és munkaképes.

Mi ezen a háborogni való?!

2021. nov. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Most ez komoly? Megis mi a baj a "fogyatekos" szoval? Teljesen jo szo barmilyen szellemi, vagy mozgasserultre. Inkabb te vagy szellemi fogyatekos, hogy ilyen marhasagokon torod a fejed. :D
2021. nov. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem is.

Számomra, ha megkérdezik egy mozgássérülttől, hogy mi a fogyatéka az nem jobb, mint egy színes bőrűtől kérdezni, hogy járt-e egyetemre. Ennyire modern vagyok.

2021. nov. 20. 00:52
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
A fogyatékos valóban nem szép, de hivatalosan az az ember fogyatékkal élő. Lehet ezen megsértődni, de ez rá a szakkifejezés.
2021. nov. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos tenyleg nem szep szo, de igy szoktak hivni.

A fogyatekos lehet: latasserult, hallássérült, mozgasserult

2021. nov. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Bár én magam nem használom konkrétan a fogyatékos szót, de ennyire azért nem akaszt ki. A fogyatékkal élő kifejezés pedig teljesen bevett dolog és szerintem semmi sértő nincs benne. Az elmúlt néhány évben önkéntesként mozgássérült és egyéb fogyatékkal élő fiatalokat korrepetáltam, és teljesen normális kifejezés volt ott is.
2021. nov. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

Igazad van kérdező, ezt én is így látom!

Én cigány vagyok, diplomás. Egyszer, egy társaságban mondam, hogy hétvégén nem érek rá, mert költözünk, erre az egyik ember, szintén diplomásról van szó, megkérdezte, új albérletbe mentek? Persze nem rosszindulatúan😃, csak úgy zsigerből. Mondam neki, hogy dehogy is, vettem egy 5 szobás lakást, a régit meg kiadom. Az arcára fagyott a mosoly.

2021. nov. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Kérdés, hogy a nyelvi megfogalmazás mennyire befolyásolja a tényleges jelenséget. Semennyire. Ez amolyan szélsőbaloldali hozzáállás. Ha az illetőt fogyatékkal élőnek nevezed, azzal az egészségi állapota semmit nem változik, ez csak egy nyelvi formula, eufemizmus. Hasonlóan, ha valakit nem romának, hanem roma származásúnak nevezel, attól még ugyanúgy cigány. És ha a négert afroamerikainak nevezed, attól még a bőre színe pont ugyanaz marad. A homoszexuális meg pont ugyanúgy a saját neméhez vonzódik akkor is, ha melegnek hívod. Csodák nincsenek, csak millió energiát elpazarolsz arra, hogy a nyelvi elemek miatt kínlódsz.
2021. nov. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

"Számomra, ha megkérdezik egy mozgássérülttől, hogy mi a fogyatéka az nem jobb, mint egy színes bőrűtől kérdezni, hogy járt-e egyetemre. Ennyire modern vagyok."


Te nem modern vagy, hanem retardált.

2021. nov. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!